Skocz do zawartości

Wyjazd z DV Lottery z rodziną - start w USA i koszty


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

Wszystkie normalne wypożyczalnie oferują też monthly rental. Podejrzewam, że w zbliżonych kwotach. Chyba wolałbym jednak od dużej firmy, niż jakiś serwis "airbnb" dla samochodów. Chociaż to pewnie tylko przejaw tego, że się starzeję... :P

tak na oko cena /2 względem hertz/avis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcpear napisał:

California wcale nie honoruje międzynarodowego prawa jazdy.  Obecnie chyba większość stanów przestała honorować międzynarodowe prawo jazdy.

Jako turysta możesz jeździć na polskim. Jako rezydent masz 10 dni na wyrobienie lokalnego prawa jazdy (w CA).

Musisz sprawdzić w swoim stanie jako REZYDENT (nie turysta), kiedy masz obowiązek w swoim stanie mieć amerykańskie DL. Myślę, że nie ma stanu, który pozwala na 60 dni (ale może się mylę). Posiadanie lokalnego DL ułatwia wiele rzeczy

Czyli wyrabiam DL np na Florydzie i mogę jeździć po innych stanach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz taką definicję rezydenta Kalifornii?
To LPR, który mieszka w stanie krócej niż 6 miesięcy to nie jest jego rezydentem i nie płaci podatku stanowego? Tak to chyba nie działa. Jak jesteś LPR i podjąłeś pracę na terenie stanu i w tym czasie mieszkasz na terenie stanu to jesteś jego rezydentem.
W przypadku CA jest strona https://www.dmv.ca.gov/portal/driver-education-and-safety/special-interest-driver-guides/new-to-california/
W sekcji "Also you are considered a resident of California if" jest wymienione szereg przypadków kiedy stajesz się rezydentem. Podjęcie pracy na terenie CA wypełnia znamiona ustanowienia rezydentury. Co więcej wynajęcie apartamentu powoduje, że stajesz się rezydentem. Czyli  jak wynajmiesz apartament na 2 miesiące i w tym czasie podejmiesz prace w CA to nie możesz się powołać, że nie jesteś rezydentem. Zdziwiłbym się jak w jakimś stanie byłoby inaczej

Ah widzisz, to o czym ja mówię to jest w tej pierwszej sekcji, musiałem gdzieś przeczytać tylko to, może to że jest wyodrębnione ma z tym związek. Oczywiście ma to sens że jest więcej kryteriów, a to 6 miesięcy to jest tylko warunek wystarczający a nie konieczny.
W takim razie te 10 dni wydaje się dziwne, szczególnie ze powodzenia zdać egzamin teoretyczny i praktyczny w 10 dni w większej aglomeracji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, danielwro napisał:

Czyli wyrabiam DL np na Florydzie i mogę jeździć po innych stanach? 

Ogólnie tak, ale przy każdej przeprowadzce do innego stanu i nabyciu tam rezydentury wymieniasz prawo jazdy na lokalne. Nie jest to równoznaczne z  kolejnym podchodzeniem do egzaminu.

Edytowane przez mola
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, kenadams said:


Ah widzisz, to o czym ja mówię to jest w tej pierwszej sekcji, musiałem gdzieś przeczytać tylko to, może to że jest wyodrębnione ma z tym związek. Oczywiście ma to sens że jest więcej kryteriów, a to 6 miesięcy to jest tylko warunek wystarczający a nie konieczny.
W takim razie te 10 dni wydaje się dziwne, szczególnie ze powodzenia zdać egzamin teoretyczny i praktyczny w 10 dni w większej aglomeracji

W CA przy przeprowadzce pomiędzy stanami przeważnie nie ma potrzeby zdawać egzamin - czasami tylko jakiś teoretyczny uzupełniający. W większości przypadków idziesz do DMV i wystawiają ci Prawo jazdy od ręki (w formie papierka wydrukowanego, a plastik przychodzi do domu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, mcpear said:

W CA przy przeprowadzce pomiędzy stanami przeważnie nie ma potrzeby zdawać egzamin - czasami tylko jakiś teoretyczny uzupełniający. W większości przypadków idziesz do DMV i wystawiają ci Prawo jazdy od ręki (w formie papierka wydrukowanego, a plastik przychodzi do domu).

Przypomniała mi się zabawna historia. Mieszkając tymczasowo w CA z pracy jeździłem przez jakiś czas na moim prawie jazdy z PL. W firmie konsultowali sięz prawnikami i rzekomo nie musieliśmy wyrabiać lokalnego prawka, bo mieliśmy zmyć się przed upływem 6 miesięcy. Jednak ja stwierdziłem, że sobie zrobię, może przyda się w przyszłości (a jakże). Przyjechałem sobie na test z teori, zdałem, po czym dostałem learner's permit, na którym napisane było że mogę od teraz jeździć tylko w obecności osoby w samochodzie, która ma prawo jazdy kalifornijskie :lol: w szczególności mogą to skontrolować, kiedy przyjadę na egazmin praktyczny. Oczywiście jeździłem dalej i nie skontrolowali, ale sytuacji, w której ma się prawo jazdy spoza stanu na tym świstku nie było opisanej.
Możliwe że coś pokręciłem, ale może komuś z Was też coś takiego się przydarzyło? :D

Edytowane przez kenadams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko dlatego, że nie pokazałeś w DMV polskiego DL. Potraktowali Ciebie jakbyś pierwszy raz zdawał w życiu prawo jazdy. Polskie prawo jazdy zwalnia z learner permit. Prawo jazdy z innego stanu też. Polskie prawo jazdy nie zwalnia z egzaminu teoretycznego i praktycznego a DL innych stanów o ile się nie mylę to tak.

1 hour ago, kenadams said:

Możliwe że coś pokręciłem, ale może komuś z Was też coś takiego się przydarzyło? :D

Mojej córce, jak skończyła 16 lat i poszła na egzamin to przytrafiło się dokładnie to co opisujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, mcpear said:

To tylko dlatego, że nie pokazałeś w DMV polskiego DL. Potraktowali Ciebie jakbyś pierwszy raz zdawał w życiu prawo jazdy. Polskie prawo jazdy zwalnia z learner permit. Prawo jazdy z innego stanu też. Polskie prawo jazdy nie zwalnia z egzaminu teoretycznego i praktycznego a DL innych stanów o ile się nie mylę to tak.

Mojej córce, jak skończyła 16 lat i poszła na egzamin to przytrafiło się dokładnie to co opisujesz.

Właśnie wydaje mi się, że pokazałem polskie prawko, bo wszędzie nim świeciłem chcąc uniknąć jakiejkolwiek części procesu. Najwyraźniej jednak nie pokazałem w odpowiednim momencie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolacze sie do dyskusji odnosnie kosztow. Jak juz wspomniane wczesniej o samochodzie uzywanym lepiej teraz zapomniec. Kredyt z oprocentowaniem 20% dla swiezaka to norma. Nowe bazowe modele nie istnieja obecnie na rynku. Prosze sie spodziewac dodatkow w aucie za przynajmniej kilka tysiecy. Wszystkie ceny ze strony tu podlinkowanej przez Sebol83 nalezy przemnozyc x2. Chce przestrzec wszystkich optymistow. Jezeli myslicie ze cos moze pojsc nie tak to na pewno tak sie stanie. Ja zostalem tu przetransferowany przez pracodawce I pomimo latwego startu I duzego wsparcia ze wszystkim na start z firmy, prywatne 20k peklo bardzo szybko. I nie mowie tu o BMW I domu w drogiej dzielnicy ale o mieszkaniu i Fordzie. Nie jest to najlepszy czas do przenosin. Niech sam fakt o tym swiadczy ze jak 2 lata temu oczekiwania co do wyplaty na start byly ok 50k tak teraz jest to 73k. Prosze sie zastanowic, dla 4 osobowej rodziny dochod 100k to minimum. Pisze o stanie Michigan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...