Skocz do zawartości

Wyjazd z DV Lottery z rodziną - start w USA i koszty


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, kenadams napisał:

Jak ja googlowałem to znalazłem taką porównywarkę: https://www.visitorscoverage.com/, chyba da się kupić bezpośrednio przez stronę.

o ile dobrze widze, to sa dalej turystyczne ubezpieczenia, tyle tylko ze kupione w usa zamiast w pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kenadams napisał:


Ale przecież jest tam do wyboru kategoria „new immigrants”? Wydawało mi się, że to to, ale nie wczytywałem się

no masz racje, jest cos takiego - Temporary coverage for green card holders visiting the USA for a short trip (i w detailsach, ze min 5 dni, max 365).

w takim razie nie rozumiem, jak to jest ze to co pokazalem wczesniej za $500/m to zajebista oferta a tutaj nagle pojawiaja sie "ofertki" z coverage na 1mln i 0ded za stufke z groszem na miesiac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielwro napisał:

no masz racje, jest cos takiego - Temporary coverage for green card holders visiting the USA for a short trip (i w detailsach, ze min 5 dni, max 365).

w takim razie nie rozumiem, jak to jest ze to co pokazalem wczesniej za $500/m to zajebista oferta a tutaj nagle pojawiaja sie "ofertki" z coverage na 1mln i 0ded za stufke z groszem na miesiac..

Bo to tempomary coverage zakłada, że przyjeżdżasz na określony czas i nie po to, by chorować. Więc bardziej pokrywa niespodziewane wypadki. Jak się wczytasz w policies, to zwraca tylko do pewnej kwoty (do 50k z tego co widzę zwracają, jeśli trafi Ci się wypadek z pobytem w szpitalu to kilka dni na sali to przepalą tylko za zajęcie łóżka), nie uwzględnia pre-existing conditions, z wyjątkiem, że nagle Ci się strasznie pogorszy (np. jak chorujesz na coś przewlekłego to   wizyty i leki ogarniasz sam), nie ma prewencji (która zazwyczaj w ubezpieczniu "normalnym" jest pokrywana zawsze). To jest ubezpieczenie na nagłe wypadki, nie na normalne mieszkanie w innym państwie. Zwykłe ubezpieczenie nie oferuje też transportu medycznego, czyli jak się okaże że wymagasz opieki, temporary może Cię wysłać z powrotem do kraju obywatelstwa. Traktuj to temporary jako temporary i idź na to co daje pracodawca jak szybko możesz.

Edytowane przez mola
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co mola napisala dodam ze wszystko rozbija sie o szczegoly ktorych tam niewiele jest - jak np. co konkretnie jest "in network".  Rynek ubezpieczen to kilka wiekszych firm (UHC, Anthem,...) i zwykle w danym rejonie sa dwa / trzy wieksze "korporacje" do ktorych naleza przychodnie / szpitale - zwykle wszyscy wymienieni sie dogaduja (czasami przez chwile nie bo jedni sztantazuja drugich zeby obnizyc koszty a pacjenci w tym czasie sa w czarnej dupie) - natomiast w przypadku tego temporary to niespecjalnie wiadomo kto jest in network - moze sie okazac ze prawie nikt.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli "w przypadku W2". W2 to forma, którą dostaje każdy pracownik od pracodawcy raz w roku - taki amerykański PIT-11.

Jeśli pracujesz na per hour - to jest to zawsze brutto. Od tego pracodawca odliczy składki i podatki w ten sam sposób niezależnie czy pracujesz w trybie godzinowym czy jesteś tzw "exempt employee"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mcpear napisał:

Nie wiem co masz na myśli "w przypadku W2". W2 to forma, którą dostaje każdy pracownik od pracodawcy raz w roku - taki amerykański PIT-11.

Jeśli pracujesz na per hour - to jest to zawsze brutto. Od tego pracodawca odliczy składki i podatki w ten sam sposób niezależnie czy pracujesz w trybie godzinowym czy jesteś tzw "exempt employee"

Hmm, to może zacytuje..

”****Please note, all positions are FULLTIME on W2 (Not contract roles)”

wiec tak jakoś to zrozumiałem, ze to odpowiednik polskiego b2b np. na jdg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, danielwro said:

Kolejna sprawa opodatkowanie..
O ile w przypadku normalnego contractu daje radę wyliczyć sobie dochód „na rękę” dla danego stanu. 
A jak to wyglada w przypadku W2 gdzie mam stawkę per hour? To jest w ogóle net czy gross podawane? i ile zostaje na rękę?

Tutaj nikt nigdy nie podaje netto - bo gorzej wyglada na papierze, bo nie wiedza jaki tax withholding wybierzesz (mozesz wybrac single nawet jak jestes zonaty), jaka opcje opieki zdrowotnej (a w zwiazku z tym jakie premium bedziesz placil), ile sobie wrzucisz na 401k (jezeli jest oferowane).

Na oko to to oznacza ze nie bedziesz independent contractor / self employed (czyli dostalbys 1099) wiec oni odprowadza podatek, social security i to wszystko co napisalem wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie… 

znalazlem jeszcze takie coś co mi już mocno pomaga porównywać oferty..

Here’s a rough way to estimate. If your hourly rate is $70, your annual gross salary is approximately $140,000 (double the hourly rate and attach three zeroes). Around 35% goes as taxes, more if you consider health benefits. But 33 to 35% is a good estimate. Rest is your approximate net income.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...