Skocz do zawartości

Wyjazd z DV Lottery z rodziną - start w USA i koszty


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, mcpear said:

Inflacja idzie w górę bo jest nadmiar pieniądza na rynku - owe tryliony wpompowane w gospodarkę  najpierw przez PDT a póżniej przez PJB próbują się zbilansować z podażą. 

Bo troche wszyscy nerwowo zareagowali na covid 2 lata temu (trudno sie dziwic bo generalnie wygladalo jak koniec swiata - wiec latwo teraz mowic) i kazdy wytoczyl tarcze ochronne, dofinansowania i inne pierdoly - na calym swiecie. 

U nas wywalili 30% ludzi a teraz desperacko szukaja ludzi ktorzy znalezli prace w znacznie lepszych firmach niz ta.... 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 18:30, katlia napisał:

LOL, ja tez. W wieku 75 lat, maz i ja przechodzimy na diete all-bacon. Boczek rano, na lunch, na kolacje, w nadzieji ze jeden porzadny atak serca i po sprawie. 

Jakkolwiek wiem, że to żart to zdajesz sobie sprawę, że na atak serca po 40tce się najczęściej nie umiera a część ludzi może nawet nie wiedzieć, że miała zawał? 
Wylądowałam ostatnio na SOR z podejrzeniem zawału i lekarka mi to powiedziała - ot im człowiek starszy tym serce jest bardziej "zwiotczałe" i żyły/tętnice rozciągnięte i organizm jest w stanie przeprocesować taki zawał. W przypadku młodszych osób serce dosłownie potrafi pęknąć. 
Swoją drogą nie ma czegoś takiego jak "norma" cholesterolu - jest "zalecany" poziom, który różni się w zależności od kraju/regionu, a generalnie, mężczyźni po 45 roku życia nie powinni zbijać cholesterolu ponieważ z niego produkowany jest testosteron, którego brak ma już zdecydowanie gorszy wpływ na ich organizm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katlia napisał:

No niestety nie wiedzialam @Halyna... bedziemy musieli wymyslec jakis inny plan... masz jakies pomysly?  ;) 

U mnie na wsi w Polsce. Jakieś 20+ lat temu 7 letni chłopaczek idąc do szkoły 2 września, juz z tornistrem dostał zawału. Nie odratowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Kwestia ubezpieczenia zdrowotnego. 
Jak już zostało chyba nie raz powiedziane, turystyczne ubezpieczenie z PL, w przypadku aktywującego się rezydenta nie działa. 
Mógłbym prosić o polecenie jakichś firm ubezp. w USA gdzie takie ubezpieczenie na ich stronie mogę sobie wyklikać i na start kupić? O ile to jest w ogóle możliwe np. bez SSN. 
I jeśli można jeszcze odrobina prywaty - przeszedłem rekrutacje i otrzymałem ofertę pracy, na która składa się również poniższe ubezpieczenie. Czy mógłby ktoś ocenić czy to dobra czy slaba oferta? 
 

image.thumb.jpeg.dbfabea17c408c0e9321082d886e37bc.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, danielwro said:

Kwestia ubezpieczenia zdrowotnego. 
Jak już zostało chyba nie raz powiedziane, turystyczne ubezpieczenie z PL, w przypadku aktywującego się rezydenta nie działa. 
Mógłbym prosić o polecenie jakichś firm ubezp. w USA gdzie takie ubezpieczenie na ich stronie mogę sobie wyklikać i na start kupić? O ile to jest w ogóle możliwe np. bez SSN. 
I jeśli można jeszcze odrobina prywaty - przeszedłem rekrutacje i otrzymałem ofertę pracy, na która składa się również poniższe ubezpieczenie. Czy mógłby ktoś ocenić czy to dobra czy slaba oferta? 
 

image.thumb.jpeg.dbfabea17c408c0e9321082d886e37bc.jpeg

Jak ja googlowałem to znalazłem taką porównywarkę: https://www.visitorscoverage.com/, chyba da się kupić bezpośrednio przez stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...