Skocz do zawartości

FOID dla LPR, potencjalny wplyw na naturalizacje


Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, kzielu said:

To jest kompletna bzdura i zrób może ten kurs jeszcze raz bo skończysz z felony.

Broń w samochodzie jeżeli jest dostępna - np. W glovebox - jest traktowana jako concealed i w Stanach które nie mają constitutional carry wymaga CCW. 

FOID nie jest potrzebne prawie w żadnym stanie - w większości wypełniasz ATF form 4473 a FFL robi zapytanie do NiCS (chyba że masz CCW).

Serio większej głupoty (o FOID) nie słyszałem i to dawno.

Chyba kolego nie wiesz o czym piszesz. Twój samochód to twój "safety haven" - przedłużenie domu i wystarczy mieć FOID i możesz mieć broń w aucie. Nie możesz jej poza auto wynieść chyba że masz concealed. Chyba że jesteś mądrzejszy od mojego instruktora z kursu ale nie sądze. A broń mam w aucie i jakoś nikt się tego nie czepia, mimo iż concealed jeszcze jest w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maverick96 said:

Chyba kolego nie wiesz o czym piszesz. Twój samochód to twój "safety haven" - przedłużenie domu i wystarczy mieć FOID i możesz mieć broń w aucie. Nie możesz jej poza auto wynieść chyba że masz concealed. Chyba że jesteś mądrzejszy od mojego instruktora z kursu ale nie sądze. A broń mam w aucie i jakoś nikt się tego nie czepia, mimo iż concealed jeszcze jest w drodze.

Omg. Mistrz świata. Zacznij od tego że FOID to jest Illinois only. Nikomu poza IL nie jest do niczego potrzebne ani nawet nie istnieje - więc rzuc okiem powyżej jaka bzdurę napisales.

Twój instruktor opowiada o tym co jest w Twoim stanie.

Oczywiście że się nikt nie czepia - ale przyjedź do OH, zatrzyma cię policja o skończysz z felony. Serio - zorientuj się w prawie bo pokazujesz kompletna ignorancję. Większość stanów się różni drastycznie od tego co Ci powiedzieli i szkoda że o tym (właśnie różnicach) nie powiedzieli - a powinni - o reciprocity w innych Stanach też. Moje CCW w IL jest nie warte zupełnie nic - broń w samochodzie muszę przewozić locked and unloaded kiedy jestem w IL. I jak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CA broń w wozie można przewocić tylko w locked container i tylko unloaded (glovebox tego nie spełnia). Musi być zamknięte na klucz, kłódkę, zamek szyfrowy i coś tam jeszcze jest dopuszczone. Może być przewożona w bagażniku o ile nie ma do niego dostępu z wewnątrz. Nie spełnienie tych wymagań jest traktowane jako felony. Tak więc na 100% przepisy o przewozie broni w aucie zależą od stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.usconcealedcarry.com/resources/ccw_reciprocity_map/oh-gun-laws/ <- tutaj jest swietny tool pokazujacy summary gun laws po kliknieciu na stan i co z tego wynika w innych stanach. Proponuje poklikac (szczegolnie @maverick96 ) - latwo sie zorientowac na co ktory stan pozwala i jak drastycznie sie te przepisy potrafia roznic.

Jeszcze taka mala uwaga - instruktorzy z kursow CCW to powiedzmy ze obrazuja ciekawy przekroj spoleczenstwa. Te u ktorego ja robilem kurs dawno temu zostal wyrzucony z policji po tym jak sciagnal SWAT do ludzi bawiacych sie w sylwestra na ulicy i nie chcacych z niej zejsc. Kwestie jego inteligencji zostawiam innym.

W Ohio (safety heaven my ass)  :

CARRY IN VEHICLE?

Can you carry a concealed handgun in a vehicle in Ohio?

Yes, with a valid concealed carry license. Without a license, a handgun is required to be unloaded and carried in a compartment that can be reached only by leaving the vehicle or in plain sight and secured in a rack or holder made for the purpose.

[Ohio Rev. Code §§ 2923.125 and 2923.16]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...