Skocz do zawartości

DV 2023 - wylosowany / nie wylosowany


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, vanierski napisał:

NIe wiem czy ma to znaczenie przy samym losowaniu, oboje z żoną mamy dyplomy uczelni wyższych, jestem mgr informatyki a żona lekarzem. To już czwarty raz kiedy się nie udało.

Zdjęcie zrobiliście zgodnie z wymaganiami? Mam na myśli zdjęcie gdzie głowa ma mieć określoną wielkość i ma być określona odległość oczu od dołu zdjęcia.

Ja osobiście drugi raz nie zostałem wybrany, choć mam pewne wątpliwości. Nie mam matury z własnego wyboru po ukończeniu technikum informatycznego z bardzo dobrymi wynikami egzaminów. Tutaj na forum przeczytałem, że należy w takim wypadku zaznaczyć High school, no degree co jest raczej fałszywą informacją chodzącą na forum, ciekawe ile ludzi na tym się złapało i IMO mieli mniejsze szanse lub nawet zerowe na przystąpienie do kolejnego etapu. W formularzu można wybrać szkołę podstawową, wymaganiem jest średnia, więc musi być jakiś algorytm odrzucający te aplikacje, które mają wpisaną tylko podstawówkę. 

 

Szanowny Panie,
Dziękujemy za korespondencję. Świadectwo ukończenia szkoły średniej, czyli ukończenie 12-letniego cyklu nauczania kwalifikuje do udziału w loterii. Egzamin maturalny nie jest wymagany. Prosimy zaznaczyć odpowiedź, która najlepiej Pana zdaniem określa poziom edukacji.
Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne.
Z poważaniem,
Correspondence Unit
Consular Section
U.S. Embassy, Warsaw"

Jeśli matura nie jest wymagana, przy rozmowie w Ambasadzie proszą tylko o świadectwo, w formularzu są dwie możliwości do wyboru, to wychodzi na to, że zaznaczenie no degree równa się z zaznaczeniem, że nie posiada się świadectwa.

"High School, no degree" means someone who still going to High School (12 years education) and haven't graduated or haven't received the certificate of completion (diploma), or it could be someone who drops out from High School and did not complete it.

 

dv-lottery-photo-requirements.png

Edytowane przez d_3_5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, vanierski napisał:

NIe wiem czy ma to znaczenie przy samym losowaniu, oboje z żoną mamy dyplomy uczelni wyższych, jestem mgr informatyki a żona lekarzem. To już czwarty raz kiedy się nie udało.

Łatwo się pan mgr dał się wpuścić w maliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

czytelnik forum od 15 lat i po 15 latach loterii czy bog wie ile dzis You have been randomly selected for further processing..

Numer wysoki 30K wiec bez ekscytacji.

1. Czy to gdzie sie bedzie robic caly ten process (my w Switzerland) ma jakis wplyw czy dojdzie do interview?

Dzieki

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moge sie zapytac osob,ktore znowu po kilku probach nie zostaly wylosowane jaki macie wyuczone zawody/ukonczone szkoly,ktore przedstawiliscie przy rejestracji? Ja wpisalam mgr administracji. Dziekuje i pozdrawiam wszystkich emoji2320.pngemoji8.pngemoji484.png

Ja mam dwa zawody ukończone - w tym jeden to górnik ale z pełnymi uprawnieniami i szkoleniami by wydobywać wszystko ( łącznie z ropną naftową -uprawnienia wiertnicze)  i przeprowadzać przeróbkę kopalin ( raczej surowce skalne - bez ropy ). + Zarządzanie produkcją i  projektami , ze wszystkimi kursami uprawnieniami. więc chyba nienajgorsze zawody. 

 

 

HAS NOTBEEN SELECTED  and not for a long time

A teraz poważnie , wiedziałem ,ze mnie nie wylosują , ale będę próbował -teraz już chyba tylko dla jaj. I szczerze to losowanie u mnie było z typu jak nie teraz to nigdy....

 

 

Choć ja w ,,teorie spiskowe" -jak je nazywacie wierzę.

Edytowane przez Łukasz90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie trafiłem, ale moja narzeczona wylosowała a cs jakoś koło 20xxx także zobaczymy co się będzie działo. Aktualnie mam całą masę pytań i niewiadomych ale będę powoli szukał konkretnych informacji czy to w necie czy tutaj na forum. No i ślub, jeżeli chcemy lecieć razem to w sumie główny punkt który trzeba by było załatwić niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, danbro0 said:

Ja nie trafiłem, ale moja narzeczona wylosowała a cs jakoś koło 20xxx także zobaczymy co się będzie działo. Aktualnie mam całą masę pytań i niewiadomych ale będę powoli szukał konkretnych informacji czy to w necie czy tutaj na forum. No i ślub, jeżeli chcemy lecieć razem to w sumie główny punkt który trzeba by było załatwić niedługo

https://forum.usa.info.pl/topic/33730-dv-2023-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/

cc @Zuerich1990 @danbro0 @dpiotr @nikov

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, d_3_5 said:

Tutaj na forum przeczytałem, że należy w takim wypadku zaznaczyć High school, no degree co jest raczej fałszywą informacją chodzącą na forum, ciekawe ile ludzi na tym się złapało i IMO mieli mniejsze szanse lub nawet zerowe na przystąpienie do kolejnego etapu. W formularzu można wybrać szkołę podstawową, wymaganiem jest średnia, więc musi być jakiś algorytm odrzucający te aplikacje, które mają wpisaną tylko podstawówkę. 

Jeśli matura nie jest wymagana, przy rozmowie w Ambasadzie proszą tylko o świadectwo, w formularzu są dwie możliwości do wyboru, to wychodzi na to, że zaznaczenie no degree równa się z zaznaczeniem, że nie posiada się świadectwa.

Obiecałem sobie, że nie będę komentował głupot w tym wątku, bo to jest specjalny wątek, ale jestem słabym człowiekiem...

A pomyślałeś Sherlocku, że do loterii można się zgłosić jeszcze przed ukończeniem wymaganej edukacji, np. w klasie maturalnej? Albo spełniać wymogi przez kwalifikacje pracownicze i nie mieć nawet podstawówki? Tu masz przykład tego pierwszego:
https://forum.usa.info.pl/topic/26193-czy-można-wziąć-udział-w-loterii-będąc-w-ostatniej-klasie-szkoły-średniej-odpowiedź/#comments

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2023 (October 1, 2022 to
September 30, 2023)

 

4podejście :)

Edytowane przez Luken
  • Like 5
  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...