Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Powyższe pytanie już nie ważne, po wpisaniu danych na pierwszej stronie DS260 moim oczom ukazała się tabelka z wszystkimi osobami umożliwiająca rozpoczęcie wypełniania wniosku. Złączam screen dla zainteresowanych którzy jeszcze nie zaczęli wypełniać. 

image.png.2e2fd52bcc153077cdb804907fc44514.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, jstark said:

ktory CN masz luplu ?

sprawdz jakie szanse sa ze zaprosza cie na rozmowe przy obecnym tempie - inaczej mozesz nie dostac wizy a pozniej ktos moze nie chciec ci dac nawet B1/B2 bo miales  " intencje imigracji "

 

Cześć mam niewiele ponad 5000 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, luplu said:

Pytanie z innej beczki DS260 dla pozostałych członków rodziny podpisujemy ich paszportami czy nadal tym samym paszportem zwycięzcy ? Bo casenumber zostaje ten sam.

Podpisuje się pod tym osoba, której DS-260 dotyczy, więc jest to jej paszport. Tylko numer sprawy się nie zmienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :)

Udało mi się zakwalifikować do dalszego procesowania z numerem 4xxx. Obecnie przebywam poza PL - w związku z czym akt urodzenia, itp. jestem w stanie uzyskać dopiero za +/- miesiąc. DS-260 chciałbym wysłać już teraz. 
Tutaj pojawia się moje pytanie - bo nie znalazłem konkretnej odpowiedzi - czy przy składaniu DS260 muszę wysłać od razu kopię wymaganych dokumentów?

 

Widzę informację:

W dniu 9.05.2022 o 14:41, Xarthisius napisał:
  1. W DV-22 od 9 grudnia 2022 KCC nie trzeba juz wysyłać dokumentów do KCC (https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-2022-update.html) Czy rozszerzą to na DV23 nie wiem, ale miejmy nadzieję, że tak.

Jednak czy może wie ktoś, coś jak to wygląda na ten moment? Kto i na jakim etapie dotychczas przekazywał informacje dot. przesłania wymaganych dokumentów?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie, podczas zgłaszania się do loterii wraz z dziewczyną nie byliśmy w związku małżeńskim. 

Dziewczyna została wylosowana, pobraliśmy się i wypełniliśmy DS260, dodaliśmy mnie jako małżonka. Czy powinniśmy dosłać sami akt ślubu z informacją o dodaniu nowego członka rodziny do KCC? Tak wynikałoby z instrukcji (załączam poniżej — krok 5 z travel.state.gov), tylko nie wiem, czy to dobrze rozumiemy. Czy poczekać na zapytanie od KCC o dokumenty?

Cytat

If your family circumstances have changed after you entered the Diversity Visa program, for example, if you have gotten married or had a child, you will need to add your new family members to your case. (“Family member” refers to a spouse and/or unmarried children who had not reached age 21 before you entered the DV program.) When adding family members to your case, you will need to upload a document to prove your relationship to the family member being added.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...