Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, whysoserious3 napisał:

Skoro wiesz lepiej, to czemu nie napiszesz w takim razie? :blink:

Proszę swój attitude ”ja wszystko wiem, inni sie mylą” schować do kieszeni, to forum publiczne.

Lepiej nie kozacz bo gotów jestem  się założyć że jeszcze nieraz z porady @Xarthisius, człowieka o mało spotykanej dla nowicjuszy ciepliwosci, skorzystasz.  ;)

  • Like 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, andyopole said:

Lepiej nie kozacz bo gotów jestem  się założyć że jeszcze nieraz z porady @Xarthisius, człowieka o mało spotykanej dla nowicjuszy ciepliwosci, skorzystasz.  ;)

42 minutes ago, MeganMarkle said:

Miałam właśnie to samo napisać… Nie gryz ręki która karmi :D

Oj zostawcie Kolege w spokoju. Dyskusja zawsze jest zdrowa. Ja tam lubie sobie podyskutowac, a nawet i poteoretyzować o rzeczach, których nie możemy wiedzieć na pewno. Nie lubie tylko jak ktoś przedstawia "alternatywne" fakty i jeszcze się podpiera danymi, które pracowicie zbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do załatwiania dokumentów jeszcze daleka droga ale już sobie zacząłem sprawdzać za wczasu jakie papiery będą potrzebne i mam zagwozdkę.

 

Otóż na stałe miekszam w Kanadzie gdzie jestem obywatelem, w Polsce ostatni raz byłem w 2018 roku. Jaki zatem mam wpisać adres na wniosku o zaświadczenie o niekaralności w polu "adres zamiekszania"? Adres Polski czy Kanadyski.

 

Gdy brałem udział w losowaniu w październiku podałem adres kanadyjski i taki też adres widnieje na potwierdzeniu wylosowania na stronie /ESC

 

Obawiam się, że jak wpiszę adres polski na zaświadczeniu i wyślę to do konsulatu w Montrealu to odrzucą za misrepresentation.

 

Aha i przy okazji jak długo ważne są zaświadczenia o niekaralności i odpis aktu urodzenia? Warto załatwiać wcześniej czy lepiej poczekać na nowy rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, tomasz8822 said:

Otóż na stałe miekszam w Kanadzie gdzie jestem obywatelem, w Polsce ostatni raz byłem w 2018 roku. Jaki zatem mam wpisać adres na wniosku o zaświadczenie o niekaralności w polu "adres zamiekszania"? Adres Polski czy Kanadyski.

Wpisujesz adres zamieszkania. Zapytaj siebie gdzie aktualnie mieszkasz a potem odpowiedz wpisz w odpowiednia rubryke. 

 

 

Kanadyjski.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tomasz8822 said:

Obawiam się, że jak wpiszę adres polski na zaświadczeniu i wyślę to do konsulatu w Montrealu to odrzucą za misrepresentation.

Nie musisz tego robić przez konsulat. Możesz bezpośrednio napisać list do KRK. Szczegóły masz tu: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-zaswiadczenie-z-krajowego-rejestru-karnego Bez problemu dostałem od nich odpowiedź pocztą prosto do USA. Zakładam, że do Kanady też dojdzie. Co prawda nie piszą, że to potrzebne, ale do podania dorzuciłem na wszelki wypadek ksero strony biometrycznej z paszportu. Pamiętaj, żeby zaznaczyć wszystkie 3 kartoteki.

Akt urodzenia tak samo.

Update: Z Kanady też będziesz potrzebował zaświadczenie. Info o tym jak je uzyskać jest tu: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Canada.html

1 hour ago, tomasz8822 said:

Aha i przy okazji jak długo ważne są zaświadczenia o niekaralności i odpis aktu urodzenia? Warto załatwiać wcześniej czy lepiej poczekać na nowy rok?

Odpowiedź 1. z https://forum.usa.info.pl/topic/33730-dv-2023-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/?do=findComment&comment=323315

 

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Xarthisius said:

Nie musisz tego robić przez konsulat. Możesz bezpośrednio napisać list do KRK.

Przepraszam, zastosowałem skrót myślowy. Pisząc o konsulacie w Montrealu miałem na myśli wysłanie już gotowych dokumentów przetłumaczonych (bo przydzielili mi ten konsulat w wiadomości z ESC) a nie celem zdobycia zaświadczenia :)

 

Tak czy owak dzięki obu panom, pomogliście.

 

Aha może jeszcze jedno. W polu Obywatelstwo powinieniem wpisać tylko Polskie czy wpisać coś w stylu "polskie, kanadyjskie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, tomasz8822 said:

Aha może jeszcze jedno. W polu Obywatelstwo powinieniem wpisać tylko Polskie czy wpisać coś w stylu "polskie, kanadyjskie"?

Przy tym już use your discretion. Wątpię, żeby "Polskie/Kanadyjskie" mogło w czymś "zaszkodzić", a z tego co piszesz jest to stan faktyczny...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mojej żonie udało się znaleźć wśród szczęśliwców, w najbliższych dniach chcemy wypełnić DS260, mam jedno pytanie, czy dobrze zrozumiałem - wypełniamy jeden wniosek dla całej rodziny czy dla każdego członka osobny ? wiem że pytanie może trywialne ale wolę mieć pewność. Pozdrawiam wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...