Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

15 minutes ago, AintHungry said:

Witajcie, mam pytanie odnośnie samego odbioru zielonej karty.

Czy po pozytywnie zakończonej rozmowie z konsulem w PL, muszę polecieć do USA by wysłali tę kartę pod wpisany tam wcześniej adres, czy po prostu wyślą ją na ten adres nawet jeżeli jestem w Polsce? Pracuję w szkole i chciałbym wylecieć dopiero po zakończeniu roku szkolnego, a kartę w USA odebrałby mój przyjaciel.

Musisz przekroczyć granicę z wbitą wizą imigracyjną żeby zostać LPR. Dodatkowo musisz uiścić opłatę imigracyjną. Dopiero kiedy oba warunki zostaną spełnione karta zostanie wysłana. Nie musisz na nią czekać. Chyba, że coś w tej kwestii się zmieni: https://forum.usa.info.pl/topic/31855-dv-2022-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/page/3/#comment-313867

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam takie ogólne pytanie bo chociaż śledziłam poprzednie wątki to nie bardzo widzę.. jaka jest szansa na rozmowę z CN 33k ? czy w poprzednich latach ludzie z takimi numerami dostawali w PL zaproszenia? tak się ucieszyłam kiedy zostałam wylosowana ale jak sobie poczytałam, że to jeszcze nie gwarantuje szansy na wizę i wszystko zależy od numeru to trochę mnie to podłamało. 

będę wdzięczna za szczerą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to proszę Państwa zaczynamy powoli z DV23. Pierwszy biuletyn z cutoffem na październik:

EUROPE    5,700    Except:  Russia          5,600              Uzbekistan   5,600

To co bardzo dobrze rokuje na przyszłość dla Polaków podpadających pod Warszawę to osobny cutoff dla Rosji.

[1] https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2022/visa-bulletin-for-september-2022.html

  • Like 2
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Artrim91 said:

Witam mam pytanie jak przedstawic w ambasadzie w Londynie lekarza , że jest się zaszczepionym w Polsce? Wystarczy certyfikat online z profilu zaufany ?

@ellasz możesz pomóc Koledze (pod warunkiem, że się szczepiłaś poza UK)?

@Artrim91 ja bym na Twoim miejscu po prostu zadzwonił i zapytał: https://visamedicals.co.uk/united-states/ Na tej stronie jest napisane, że jeżeli szczepiłeś się poza UK to w zasadzie "wolna amerykanka"... W sensie nie ma oficjalnych wytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie jeśli na ds260 wpisałem adress znajomego  który użyczył mi . Czy na rozmowie jak się zapytają gdzie będę leciał lub do.kogo ? Czy mógłbym bym odpowiedzieć im że lecę do innego miasta ale tego samego stanu bo taki mam zamiar , czy raczej nie będą się czepiać o to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Artrim91 said:

Witam mam takie pytanie jeśli na ds260 wpisałem adress znajomego  który użyczył mi . Czy na rozmowie jak się zapytają gdzie będę leciał lub do.kogo ? Czy mógłbym bym odpowiedzieć im że lecę do innego miasta ale tego samego stanu bo taki mam zamiar , czy raczej nie będą się czepiać o to ? 

Mogą zapytać o coś w tym stylu, ale to jest bardziej small talk. Nie masz obowiązku lecieć tam gdzie wpisałeś w DS-260, nie masz obowiązku tam mieszkać itd. Jest tylko i wyłącznie adres na który wyślą GC jeżeli go nie zmienisz. BTW, ten adres możesz zmienić na samej rozmowie, jak i nawet podczas przekraczania granicy po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...