Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam pytanie o rozliczenie podatku za 2023.

Czy da się to samemu zrobić? Czy lepiej korzystać z biura , które to rozliczy?

Mam w2 z USA i z Polski dochód z działalności gospodarczej, pracy na etacie i nieruchomości.

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/25/2024 at 10:24 AM, AS13 said:

Cześć.

Mam pytanie o rozliczenie podatku za 2023.

Czy da się to samemu zrobić? Czy lepiej korzystać z biura , które to rozliczy?

Mam w2 z USA i z Polski dochód z działalności gospodarczej, pracy na etacie i nieruchomości.

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Powiem tyle. Jak masz tylko zwykła prace, to nie ma problemu się rozliczyć samemu. Ale wyglada ze twoja sprawa jest trochę bardziej skomplikowana to firma podatkowa do pomocy z rozliczeniem może być pomocna. Zobacz co musisz złożyć i zobacz czy sam będziesz mógł to ogarnąć. jeżeli uznasz ze to ponad twoje siły to bierz firmę. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu prowadzić ewidencję "wlotów i wylotów". Nie wiem czy masz ich pojedyncze razy w roku, dziesiątki razy w roku. Jak pojedyncze to chyba jesteś samemu w historii emaila znaleźć maile z rezerwacjami. Ja miałem pewien problem z rokiem 2018 i 2019 bo miałem ponad 30 wylotów z USA wtedy. Ale zapewne jak tyle latasz to wtedy masz jakąś aplikację co ci organizuje podróże i rezerwacje i wtedy historia z tej aplikacji jest bardzo pomocna.

Ja nie znalazłem serwisu prowadzonego przez CBP, gdzie posiadacz zielonej karty mógł sprawdzić rekordy CBP. Ale może słabo szukałem

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skladaniu N-400 nie mialem danych co do jednego wylotu, byla tylko pieczatka wjazdowa na przylocie. Wyjazd byl sluzbowy wiec firma placila. W miedzyczasie wymienilismy komputery, stare maile diabli wzieli. Wpisalem date "na oko" a ze termin piecioletni trafil sie akurat "covidowy" wiec tych wyjazdow bylo malo, pani na interview nawet ani nie pytala ani nie sprawdzala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...