Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu wylądowaliśmy z żoną w Chicago i ogarniamy sprawy związane z naszym "nowym życiem". Na lotnisku wszystko przebiegło zaskakująco szybko. Oficer z immigration nie był zbyt rozmowny, zrobił swoje i tyle. Nie byliśmy skierowani na żadną dodatkową kontrolę czy rozmowę o planach i zamiarach w USA (pojawiały się takie relacje wcześniej na forum). Chciałem zapytać jak wygląda kwestia z SSN, w aplikacji zaznaczyliśmy, że chcemy żeby została do nas wysłana od razu stąd moje pytanie ile czeka się na kartę z SSN? Ponieważ z tego co zauważyliśmy wiele spraw ciężko załatwić bez SSN lub fizycznej green card. Druga sprawa o którą chciałem zapytać to kwestia tego, że moja żona wraca jeszcze na kilka dni do Polski i czy będzie mogła bez problemu wlecieć z powrotem do USA bez plastikowej green card? Z tego co widziałem we wcześniejszych rozmowach do czasu otrzymania green card można posługiwać się pieczątką z paszportu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, piotrek2525 said:

1. Chciałem zapytać jak wygląda kwestia z SSN, w aplikacji zaznaczyliśmy, że chcemy żeby została do nas wysłana od razu stąd moje pytanie ile czeka się na kartę z SSN? Ponieważ z tego co zauważyliśmy wiele spraw ciężko załatwić bez SSN lub fizycznej green card.

2. Druga sprawa o którą chciałem zapytać to kwestia tego, że moja żona wraca jeszcze na kilka dni do Polski i czy będzie mogła bez problemu wlecieć z powrotem do USA bez plastikowej green card? Z tego co widziałem we wcześniejszych rozmowach do czasu otrzymania green card można posługiwać się pieczątką z paszportu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. 2-3 tygodnie. Jezeli nie przyjdzie, to czeka Cie wycieczka do SSA
  2. Tak. Podbita wpleka w paszporcie robi za GC przez 1 rok.
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja też się pochwalę, że jesteśmy z rodziną już po wszystkim - dzisiaj odebrane paszporty. Dziękuje za Wasz wkład w forum, na pewno będę pojawiał się w innych wątkach ze swoimi postami. 

U mnie plan na listopad wybrać się na miesiąc na FL, potem dopiero w wakacje przyszłego roku wyjeżdżać. Co do FL nie jestem na 100% przekonany, oboje z żoną jesteśmy inżynierami MEP, HVAC, wolałbym może bardziej przemysłowe pod względem pracy rejony aczkolwiek pogoda tutaj na ten moment przeważa :) Podobnie fajnie uważam jest w CA ale jednak trochę dalej i drożej (choć zarobki pewnie to równoważą), także może ktoś ma zdanie to chętnie wysłucham. 

Edytowane przez mateusz71
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, katlia napisał:

Witaj. I pisz o wrazeniach !

Jeśli chodzi o wrażenia to wcześniej byłem już w USA kilkanaście razy, ponieważ mam tutaj trochę rodziny. Ale tym razem oczywiście jest inaczej, bo trzeba zacząć pracować i układać swoje życie tutaj. Aktualnie czekamy na SSN i GC żeby móc założyć konto, zrobić prawo jazdy itp.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za ludzie pracują w tym Montrealu.

Od czasu naszego interview z 4 maja żona miała AP. Niby tylko miała przesłać full academic and professional CV. Codziennie sprawdzałem CEAC i nic.

Wczoraj wysłaliśmy im e-mail, że z dniem 7 czerwca żona została obywatelem Kanady, czekaliśmy na certifikat który przyszedł pocztą bo chcieliśmy wysłać im od razu skan certifikatu.

Zamysł był taki że jak zobaczą certifikat to może sprawa nabierze rozpędu.

A dziś rano budzimy się a tam piękny e-mail o treści

Good Morning,

Please note that your case is currently under administrative processing.   

The consular officer who reviewed your case has requested that you fill out and submit the U.S. Department of State Supplemental Questions for Visa Applicants  (tutaj link do formy DS-5535)

Processing of your application cannot proceed without the requested information. 

 

Czyli po prawie 2 miesiącach i dopiero po tym jak poinformowaliśmy ich o tym że została obywatelem Kanady nagle przypomniało im się że nie wypełniła DS-5535. Czyli pytanie brzmi, gdybyśmy im nie wysłali żadnego maila to kiedy zamierzali wysłać tę informację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania odnośnie konta w banku i prawa jazdy oraz zmiany adresu w USCIS. Dzisiaj przyszły do nas numery SSN. Green cards jeszcze nie ma, ale pojechaliśmy do banku, ponieważ chcieliśmy założyć konto i niestety nie chcieli nam go założyć ponieważ nie mamy żadnego dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania (prawo jazdy, state ID). Natomiast jak czytam o prawie jazdy to też do wyrobienia wymagane są 2 dokumenty potwierdzające aktualne miejsce zamieszkania (rachunek, umowa najmu). Nie mam pojęcia jakim cudem mamy to dostarczyć skoro jeszcze nie mieliśmy żadnego rachunku na nasze nazwiska, mamy jedynie umowę wynajmu.

Natomiast co do USCIS chcieliśmy zmienić adres zamieszkania na stronie USCIS ale zapomnieliśmy hasła do konta, konto po kilku próbach zostało zablokowane, wypełniliśmy formularz z prośbą o odblokowanie i możliwość zmiany hasła, miał przyjść w ciągu 72 godzin mail z instrukcją jak to zrobić ale niestety nic nie dotarło. Próbowaliśmy również infolinię ale niestety nie dało się z nikim połączyć poza automatem, który po kilkunastu minutach się rozłączył. Czy da się to załatwić w jakiś biurze lub w jakiś inny sposób?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, piotrek2525 said:

Mam jeszcze dwa pytania odnośnie konta w banku i prawa jazdy oraz zmiany adresu w USCIS. Dzisiaj przyszły do nas numery SSN. Green cards jeszcze nie ma, ale pojechaliśmy do banku, ponieważ chcieliśmy założyć konto i niestety nie chcieli nam go założyć ponieważ nie mamy żadnego dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania (prawo jazdy, state ID). Natomiast jak czytam o prawie jazdy to też do wyrobienia wymagane są 2 dokumenty potwierdzające aktualne miejsce zamieszkania (rachunek, umowa najmu). Nie mam pojęcia jakim cudem mamy to dostarczyć skoro jeszcze nie mieliśmy żadnego rachunku na nasze nazwiska, mamy jedynie umowę wynajmu.

Natomiast co do USCIS chcieliśmy zmienić adres zamieszkania na stronie USCIS ale zapomnieliśmy hasła do konta, konto po kilku próbach zostało zablokowane, wypełniliśmy formularz z prośbą o odblokowanie i możliwość zmiany hasła, miał przyjść w ciągu 72 godzin mail z instrukcją jak to zrobić ale niestety nic nie dotarło. Próbowaliśmy również infolinię ale niestety nie dało się z nikim połączyć poza automatem, który po kilkunastu minutach się rozłączył. Czy da się to załatwić w jakiś biurze lub w jakiś inny sposób?

Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Przy wynajmie czesc utilities zalatwiasz na swoje nazwisko. Co dokladnie pewnie zalezy od lokalizacji, ale zazwyczaj woda, TV/internet, prad.
  2. https://www.uscis.gov/ar-11 (file online) Nie trzeba sie logowac. Uprzedze najczesciej zadawane pytania: jaki jest "poprzedni" adres -> Ten ktory podales na lotnisku, wzglednie w ambasadzie, wzglednie w DS-260. Czy mam jakas pending petycje -> Tak, rodzaj petycji to OS-155A. Receipt number to ten ktory dostales po oplaceniu IOExxxx.
Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...