Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozwiązujecie kwestię transferu oszczędności przy przeprowadzce na konto w USA? Przelew z konta PL na konto w USA (nie dowiadywałem się jeszcze jakie są koszty)? Coś w stylu Western Union, Skrill itp.? Czy po prostu gotówka w kieszeni na samolocie? I czy przy przewozie samolotem w przypadku kwoty większej niż 10000$ wiążę się to z czymś więcej niż tylko zadeklarowaniem kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przeprowadzałem to wpierw upoważniłem tatę do mojego konta w Polsce. W USA założyłem konto zaraz po przyjeździe. Tacie wysłałem "parametry" nowego konta i poszedł do banku i zlecił przelew zagraniczny (SWIFT) podając dane nowego konta. Wybrałem tryb "ekspress" i kasa pojawiła się w USA w 2 godziny na koncie. Koszt 8 lat temu takiej operacji to było 170 zł po stronie polskiej + 25 dolarów po stronie Amerykańskiej

W USA deklarując większą gotówkę chyba nic więcej niż deklaracja ci "nie grozi". W Polsce też musisz zadeklarować wywóz - nie wiem czy są jakieś konsekwencje z tym związane. Przewóz gotówki w większej ilości to przede wszystkim niebezpieczne jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak emigrowałem to mój bank umożliwiał internetowo z zagranicznych przelewów tylko przelewy do Unii Europejskiej (+ kilka extra krajów ale nie USA) i tylko w Euro (czyli przelewy SEPA) a przelewy SWIFTowe poza UE wymagały fizycznej obecności w oddziale. Oczywiście mogło się to zmienić od tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mcpear said:

Jak emigrowałem to mój bank umożliwiał internetowo z zagranicznych przelewów tylko przelewy do Unii Europejskiej (+ kilka extra krajów ale nie USA) i tylko w Euro (czyli przelewy SEPA) a przelewy SWIFTowe poza UE wymagały fizycznej obecności w oddziale. Oczywiście mogło się to zmienić od tego czasu.

Teraz to chyba dosyć podstawowa funkcjonalność. Na pewno da się w mBanku, Citi. Ja w zeszłym roku przelewałem za pomocą Revoluta bo wychodziło najtaniej z dostępnych mi opcji, ale rzecz jasna najpierw trzeba mieć konto w Revolut i przelać kasę tam. Ale to były kwoty rzędu $1000. Też niedługo planuję przelać oszczędności i raczej będę trzymał się jak najkótszej trasy, tzn. prosto z mBanku.

Edytowane przez kenadams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam poleganie na revolucie, to może być alternatywa . Revolut czasami ma odmowy i wtedy mamy problem :)

Swoją drogą jak byłem na Work&Travel to założenie konta to było 20 min i żadnych problemów, pieniążki z Polskiego ING przelewałem normalnie, czekałem chyba 3 dni na kasę, przelew kosztował z 7 zł wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...