Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, mcpear said:

Revolut pozwala przelać z jednego konta w Polsce na konto w USA pieniądze? Może napiszesz chcociaż ze dwa zdania jak ten proces wygląda?

dodajesz kasę z polskiego konta do revolut >> przewalutowujesz po najlepszym kursie na rynku ma $ >> wysylasz $ z revolut prosto na swoje konto w USA

 

proste i przyjemne koszt przelewu to jakies smieszne $5 (okolo nie pamietam dokladnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Revolut to właściwie nie trzeba nigdzie przelewać środków. Wystarczy zasilić konto z konta polskiego, trzymać kasę na karcie/koncie Revolut i wydawać (kupować walutę po atrakcyjnym kursie) w razie potrzeb ;) W niektórych bankomatach można też wypłacać gotówkę praktycznie za darmo do jakiejś kwoty miesięcznie. Ja wybierałam na lotnisku i skasowało mnie $3, więc nie są to jakieś wielkie kwoty...

Ja mam konto i kartę Revolut, a na niej kilka różnych walut, bo mi zostało z ostatniej wycieczki. Można sobie ustawić wymianę po konkretnym kursie i jak taki będzie, to samo się przewalutuje, nie trzeba tego pilnować.

Nie żeby mi ktoś płacił za reklamę :D Ale poprzednio miałam kartę walutową Aliora, ale tam nie było dolarów nowozelandzkich, a takie były mi potrzebne, więc zwróciłam się w kierunku Revolut.

I uważam, że to fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mateusz71 said:

Na wakacjach to jasne, po wyjeździe na stałe trzeba zadbać o credit score także raczej revolut w tym nie pomoże...

Otóż to, poza tym nie wiem czy się da żyć w US bez konta w normalnym banku czy karty debetowej/kredytowej. Chociażby żeby mieli Ci jak pensję przelewać, a karta przydaje się do weryfikacji tożsamości w wielu miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, mati.cfc said:

dodajesz kasę z polskiego konta do revolut >> przewalutowujesz po najlepszym kursie na rynku ma $ >> wysylasz $ z revolut prosto na swoje konto w USA

 

proste i przyjemne koszt przelewu to jakies smieszne $5 (okolo nie pamietam dokladnie)

Są limity? Czy mogę w ten sposób prosto i bezpiecznie przelać np $100k / $200k? OP pytał o sytuację gdy musi przewieźć więcej niż 10k. W podróżach turystycznych revolut wydaje mi się być bardzo dobrym rozwiązaniem - nie wiem czy odważyłbym się przy emigracji przelać w ten sposób majątek całego swojego życia. I to czy zapłacę $5 czy zapłacę $50 to przy takich krytycznych / newralgicznych przelewach chyba nie robi specjalnie różnicy - to co się liczy to chyba pewność i absolutne bezpieczeństwo, ale to może być moja odosobniona opinia - zdaję sobie sprawę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Są limity? Czy mogę w ten sposób prosto i bezpiecznie przelać np $100k / $200k? OP pytał o sytuację gdy musi przewieźć więcej niż 10k. W podróżach turystycznych revolut wydaje mi się być bardzo dobrym rozwiązaniem - nie wiem czy odważyłbym się przy emigracji przelać w ten sposób majątek całego swojego życia. I to czy zapłacę $5 czy zapłacę $50 to przy takich krytycznych / newralgicznych przelewach chyba nie robi specjalnie różnicy - to co się liczy to chyba pewność i absolutne bezpieczeństwo, ale to może być moja odosobniona opinia - zdaję sobie sprawę.

Ja nie revoluta, a wise, ale pewnie jeden pies. Limit przy kontach autoryzowanych przez oauth po obu stronach jest chyba na poziomie $1M. Przeslanie 1M pln kosztuje, "az" 5300pln. W banku zaplacilbym chyba max 250zl + $15 po stronie w USA. Tyle jezeli chodzi o fee, no ale kurs usdpln jest niebo, a ziemia... 0.236869 wise vs 0.230022. Czyli jak dobrze licze w banku stracilbym ~$5500, przy zalozeniu ze nie wyslaliby gdzies przez 7 bankow posrednich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcpear napisał:

Są limity? Czy mogę w ten sposób prosto i bezpiecznie przelać np $100k / $200k? OP pytał o sytuację gdy musi przewieźć więcej niż 10k. W podróżach turystycznych revolut wydaje mi się być bardzo dobrym rozwiązaniem - nie wiem czy odważyłbym się przy emigracji przelać w ten sposób majątek całego swojego życia. I to czy zapłacę $5 czy zapłacę $50 to przy takich krytycznych / newralgicznych przelewach chyba nie robi specjalnie różnicy - to co się liczy to chyba pewność i absolutne bezpieczeństwo, ale to może być moja odosobniona opinia - zdaję sobie sprawę.

Podzielam opinię. Mam konto na revolut ale chyba nie czułbym się bezpiecznie przelewając przez ich system całe oszczędności. W takim razie zapytam w polskim banku ile sobie liczą za taki przelew na konto w USA. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze próbować skorzystać ze stablecoinów. W Coinbase wymiana EUR na stablecoin ma 0% fee jako market maker i jakis ułamek promila jako market taker. Można więc:

Na własnym koncie Coinbase Global (obejmuje EU):

1). darmowy przelew SEPA EUR na konto w Coinbase,

2). kupno stablecoin USDT lub USDC za EUR,

3). przelew stablecoin na własne konto w Coinbase US, tu będzie jakieś fee rzędu ~10 USD,

Na własnym koncie Coinbase US:

4). sprzedać stablecoin na USD,

5). wypłacić USD na konto w banku USA - tu będzie jakiś fee.

 

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...