Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, DaveR napisał:

i wtedy jest potrzebny byśmy otrzymywali ewentualne powiadomienia i dokumentacje na właściwy adres.

I zeby policja wiedziala gdzie cie szukac gdy zapadnie decyzja o deportacji. :D

4 godziny temu, DaveR napisał:

czy SSN i GC gdy przyjdą trzeba odebrać osobiście?

Tutaj rzadko kiedy wysyla sie cokolwiek "za poreczeniem odbioru". Mandaty, wezwania do sadu, itp. rowniez przychodza zwykla poczta.  Wszystko wrzuca sie do skrzynki.

Wczoraj dostalem nareszcie nowy polski paszport z konsulatu w LAX, za podpisaniem odbioru i to tylko dlatego ze po tamtej stronie siedzi urzednik z polskimi nawykami. Amerykanski paszport znalazlem jak wszystko w praktycznie ogolnodostepnym mailboxie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 18:17, Xarthisius napisał:

W US jest identyczny podzial na grupy wiekowe <6mo-5), <5-12) <12-18. Do celow imigracyjnych trzeba miec primary series zrobione. Szczegolowy podzial na grupy i szczepionki masz tu: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/stay-up-to-date.html#children

Czy dobrze rozumiem, że obecnie pomimo iż przyjąłem 3 dawki (2 podstawowe i 1 przypominająca) to może to być niewystarczające? Widzę że od niedawna wymagane są "updated vaccines" ja natomiast dawkę przypominającą przyjąłem przed 2 września 2022r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zaba15 said:

Czy dobrze rozumiem, że obecnie pomimo iż przyjąłem 3 dawki (2 podstawowe i 1 przypominająca) to może to być niewystarczające? Widzę że od niedawna wymagane są "updated vaccines" ja natomiast dawkę przypominającą przyjąłem przed 2 września 2022r. 

As of April 21, 2023, a single dose of Moderna COVID-19 Vaccine, Bivalent meets the vaccine requirement of these Technical Instructions for applicants 6 years old or older and a single dose of Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine, Bivalent meets the requirements for applicants 5 years old or older. Although the monovalent Moderna and Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccines are no longer authorized for use in the United States, these vaccines are still approved under these Technical Instructions because they are listed for emergency use by the World Health Organization and continue to require 2 or 3 doses (depending on age) to complete the requirement. Instructions for other vaccine formulations have not changed.

[1] https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/panel-physicians/covid-19-technical-instructions.html

IMHO powinnienes byc ok.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Xarthisius napisał:

As of April 21, 2023, a single dose of Moderna COVID-19 Vaccine, Bivalent meets the vaccine requirement of these Technical Instructions for applicants 6 years old or older and a single dose of Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine, Bivalent meets the requirements for applicants 5 years old or older. Although the monovalent Moderna and Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccines are no longer authorized for use in the United States, these vaccines are still approved under these Technical Instructions because they are listed for emergency use by the World Health Organization and continue to require 2 or 3 doses (depending on age) to complete the requirement. Instructions for other vaccine formulations have not changed.

[1] https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/panel-physicians/covid-19-technical-instructions.html

IMHO powinnienes byc ok.

Przed Twoją odpowiedzią zadzwoniłem jeszcze do lekarza w Krakowie i Pani z recepcji potwierdziła, że dwie dawki wystarczą. Dzięki za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po rozmowie w Montrealu. Tak jak można się było tego spodziewać ja dostałem na miejscu, żona z pochodzenia Iranka 221g. Ale o dziwo nie dostała 5535. Dostała papier że ma dostać "academic cv and professional cv"

A swoją drogą mam duże podejrzenia że decyzja o tym aby moja sprawa była zaakceptowana zapadła już przed rozmową w ostatnim okienku. Przemawia za tym kilka czynników 

1. W okienku gdzie pobierali mi odciski i pobierali papiery pani była bardzo wyluzowana i  powiedziała sobie pod nosem "ok czyli twoja wiza wygaśnie w październiku " (chodziło o to że medicals zrobiłem na koniec kwietnia 

2. Otworzyła mój paszport i znalazła wizę turystyczną i umieścila na niej sticky note z adnotacją "cancel b1/b2" (dlaczego skoro jeszcze wizy inigracyjnej nie mam?)

3. Wywiad wlasciwy to była formalność. Zapytal mnie tylko gdzie studiowałem i jako kto pracuje. Reszta pytań to było maglowanie żony. Pytania typu czy ma cv, czy była w usa, odkąd się znamy itd. Jeszcze jak powiedział że dadzą ją na administrative processing to zapytałem czy to oznacza że ja też będę AP, to odpowiedzial "no you are approved, you are the principal applicant "

 

4. Na stronie ceac moja sprawa była issued już zaraz po wyjściu. Nawet nie było innego statusu typu ap czy in transit itd 

Wiem że to moje domysły tylko ale na 90 % mam pewność że decyzja o zaakceptowaniu mojej aplikacji i o tym aby dać żonie 221g zapadła już wcześniej. Być może przeanalizowali to jak odblokowałem ds260 i dodałem ją do sprawy 

Edytowane przez tomasz8822
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś paszport i dziwna sprawa.

Nie wspominałem tego wcześniej ale w Montrealu zatrzymali mi oba paszporty polski i kanadyjski. Myślałem że zapomnieli oddać kanadyjski.

Po otwarciu koperty przewertowałem wszystkie strony polskiego paszportu i nie ma wizy.

Okazało się że wkleili do kanadyjskiego. Na wizie jest tylko citizenship CAN. Ani wzmianki o polskim obywatelstwie.

Co jest grane? Przecież to nie ma sensu. Kanada nawet nie kwalifikuje się do programu. Czyżby mieli jakąś procedure ze dają wizę do paszportu kraju gdzie się mieszka na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, tomasz8822 said:

Co jest grane? Przecież to nie ma sensu. Kanada nawet nie kwalifikuje się do programu. Czyżby mieli jakąś procedure ze dają wizę do paszportu kraju gdzie się mieszka na stałe?

To nie ma najmniejszego znaczenia w ktorym paszporcie Ci wbili. Obywatelstwo != FSC (Foreign state of chargeability) dla DV. 

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...