Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, czy oprócz badań lekarskich jest coś co trzeba spełnić, załatwić przed interview w Warszawie, o czym jeszcze trzeba pamietać? i jakie są teraz te opłaty? czy coś się zmieniło? czy opłaty w złotówkach czy w usd? Proszę o odpowiedz. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ArmGroup napisał:

Witam, mam takie pytanie, czy oprócz badań lekarskich jest coś co trzeba spełnić, załatwić przed interview w Warszawie, o czym jeszcze trzeba pamietać? i jakie są teraz te opłaty? czy coś się zmieniło? czy opłaty w złotówkach czy w usd? Proszę o odpowiedz. Dziękuję.

a placisz w usd, ktore kup sobie w kantorze wczesniej.

 

Edytowane przez danielwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, danielwro said:

a placisz w usd, ktore kup sobie w kantorze wczesniej.

Tak gwoli scislosci: zlotowkami tez mozna, tylko sie slabo oplaca [1]. Kurs wymiany jest tajny :) w sensie link nie dziala.

Polecalbym przygotowac sie w tej kolejnosci:

  1. Gotowka USD
  2. Gotowka PLN
  3. Karty (czasem terminal Pani w kasie nie dziala i cytujac klasyka: "Nie mamy Panskiego plaszcza i co nam Pan zrobi?"

[1] https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/oplaty/

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

Tak gwoli scislosci: zlotowkami tez mozna, tylko sie slabo oplaca [1]. Kurs wymiany jest tajny :) w sensie link nie dziala.

za moich czasow :D ... o ile dobrze pamietam, to przy kursie cos ponizej 4,50 - oni wołali chyba okrągłe 5,00. 

 

 

Edytowane przez danielwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja juz po interview. Wszystko poszło sprawnie i w miłej atmosferze. Ale jedna uwaga dla wszystkich którzy dopiero beda szli na swoje spotkanie. NIE BIERZCIE ZE SOBA PLECAKOW. Ochrona kazala mi sie pozbyc plecaka w momencie gdy była moja kolej do wejscia. Zostawiłem go na ulicy ale po wyjściu juz go tam nie bylo. Ogólnie z torebkami wpuszczają. 

Teraz chciałem jeszcze zapytać czy jest gdzieś możliwość sprawdzenia gdzie teraz znajduje sie moj paszport? Albo kiedy zostanie wysłany. Wybrałem opcje z wysyłką do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...