Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś zaświadczenie o niekaralności. Oczywiście zaznaczyłem wszystkie 3 kratki: kartoteka karna, kartoteka nieletnich oraz poszukiwanych listem gończym.
 

Sądziłem że dostanę 3 stemple a dostałem tylko jeden "nie figuruje w krajowym rejestrze karnym "
 

Pan powiedział że dla wszystkich trzech zapytań jest tylko jeden stempel. Czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomasz8822 napisał:

Dostałem dziś zaświadczenie o niekaralności. Oczywiście zaznaczyłem wszystkie 3 kratki: kartoteka karna, kartoteka nieletnich oraz poszukiwanych listem gończym.
 

Sądziłem że dostanę 3 stemple a dostałem tylko jeden "nie figuruje w krajowym rejestrze karnym "
 

Pan powiedział że dla wszystkich trzech zapytań jest tylko jeden stempel. Czy tak ma być?

Tak wygląda ten dokument, wszystko się zgadza! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze aktualizację na temat badań :)

Byliśmy 06.12.2022 w Warszawie.

Na Waryńskiego byliśmy bez wcześniejszego umawiania około godziny 8.30. Na recepcji legitymujemy się paszportem, mówimy, że badania do green card i płacimy. Potem od razu rentgen i pobranie krwi. Na żadne z badań nie czekaliśmy. Ceny mają się następująco: RTG + krew 210 zł od osoby. Płatność gotówka/karta.  Odbiór wyników po około 3 godzinach (może się udać szybciej, jakby ktoś potrzebował).

Na Kosiarzy w gabinecie Dr Gajera byliśmy umówieni na godzinę 15.00, byliśmy chwilę wcześniej. W gabinecie trafiliśmy na innego lekarza, tj. Pana Doktora Bartmińskiego. Przemiły facet, bardzo konkretny, wszystko dokładnie tłumaczy, karty badań wypełnia sam na komputerze zadając pytania. Mówi po polsku, angielsku i rosyjsku, więc do wyboru do koloru. Podczas wizyty doszczepia co trzeba. Warto na wizytę zabrać swoją książeczkę zdrowia lub kartę szczepień na podstawie, której doktor wypełni dokumenty i nie musi wtedy doszczepiać. 

Ceny:  wizyta 350 zł, test na kiłę 140 zł, doszczepienie TDAP 115 zł (krztusiec, szczepionka wymaga doszczepienia co 10 lat).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na codzień mieszkam w Wielkiej Brytanii i w związku z tym bede musiał mieć zaświadczenie o niekaralności z polski i z UK. Orientuje się ktoś może czy Basic DBS check jest wystarczający?

Tutaj są 3 opcje:

  • Basic DBS Check 
  • Standard DBS Check
  • Enhanced DBS Check 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, MattyC said:

Witam. Na codzień mieszkam w Wielkiej Brytanii i w związku z tym bede musiał mieć zaświadczenie o niekaralności z polski i z UK. Orientuje się ktoś może czy Basic DBS check jest wystarczający?

Tutaj są 3 opcje:

  • Basic DBS Check 
  • Standard DBS Check
  • Enhanced DBS Check 

Z góry dzięki za pomoc.

Zadna z wymienionych. Zaswiadczenie jest Ci potrzebne z ACRO: https://www.acro.police.uk/police-certificates

Za googlem, bo nie wiem co to jest DBS: The Criminal Records Office, or ACRO, has access to the same information as the DBS service. However, you can’t use a certificate issued by ACRO in connection with a job application. The main function of ACRO is to issue police certificates as part of a visa application process.

Ze ma byc ACRO jest napisane tu: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/UnitedKingdom.html

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2022 o 17:11, LukeUS napisał:

A wiecie może co w sytuacji kiedy będę musiał zaktualizować DS260 o dane żony, jednak czeka Ona nadal na wymianę paszportu? Podaję dane z paszportu panieńskiego a na spotkanie bierze obydwa? Czy jak to rozkminić?

Gdyby ktoś znalazł się w podobnej sytuacji, to nikt o to nie pytał. W DS260 numer paszportu uzupełnialiśmy stary, natomiast na spotkaniu Żona posługiwała się już nowym. Przy okienku Pani która pobiera dokumenty poprosiła o paszporty, poinformowałem, że Żona ma nowy względu na zmianę nazwiska. Nie było żadnego problemu, a później nikt już o to nie pytał. Także dla potomnych: no stress :) 

 

W dniu 7.12.2022 o 13:23, zaba15 napisał:

@Mateo12@LukeUS możecie napisać jaki CN, kiedy wysłany DS i termin rozmowy ?

4xxx, DS wysłany na początku czerwca, rozmowa odbyła się w ostatnim tygodniu listopada :) 

 

Ja chciałbym natomiast zapytać, bo nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, a chciałbym zaplanować wyjazd: Czy po przyjeździe do USA mogę na samej wizie imigracyjnej zacząć poszukiwania pracy? Przeczytałem gdzieś informację, że na zieloną kartę czeka się do trzech miesięcy, a słabo byłoby siedzieć i tracić czas nic nie robiąc.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, LukeUS said:

Ja chciałbym natomiast zapytać, bo nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, a chciałbym zaplanować wyjazd: Czy po przyjeździe do USA mogę na samej wizie imigracyjnej zacząć poszukiwania pracy? Przeczytałem gdzieś informację, że na zieloną kartę czeka się do trzech miesięcy, a słabo byłoby siedzieć i tracić czas nic nie robiąc.

https://forum.usa.info.pl/topic/34292-loteria-wizowa-a-zielona-karta/#comment-327460

 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...