Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Właśnie jestem po badaniach lekarskich w Krakowie. Wszystko poszło sprawnie i przyjemnie ale zastanawia mnie fakt że nie musiałem robić badania moczu. Czy juz tego nie wymagają? Ktoś był w takiej sytuacji? 

Kolejne pytanie to: Na jakiej stronie potwierdzam miejsce odbioru paszportu? Czy muszę tam założyć konto?

ii jeszcze dla pewności czy wszystkie potrzebne dokumenty wraz z kopiami zabieram ze sobą fizycznie na spotkanie w ambasadzie? Nie uploaduje ich nigdzie na stronie?

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, MattyC said:

Na jakiej stronie potwierdzam miejsce odbioru paszportu? Czy muszę tam założyć konto?

https://www.ustraveldocs.com/pl/en Tak

7 minutes ago, MattyC said:

ii jeszcze dla pewności czy wszystkie potrzebne dokumenty wraz z kopiami zabieram ze sobą fizycznie na spotkanie w ambasadzie? Nie uploaduje ich nigdzie na stronie?

Zabierasz ze soba, nigdzie nie uploadujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/13/2023 at 7:57 PM, Xarthisius said:

Ehh tak blisko już było ale i tak elegancko. Moje 268xx powinno się załapać za może miesiąc lub dwa.

A tak się bałem ze mam wysoki numer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde już nic z tego nie rozumiem. Czym oni się kierują ustalając date interview? Numerami wygranej czy dniem skladania ds-260. Mam niby dość mały numer bo 2023eu000018xx, ale cisza w eterze, żadnego mejla nie ma, a na stronie po zalogowaniu wyświetla AT NVC.  Czy ktoś może bardziej oriętuję sie i może jakoś wytłumaczyć? Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nigdzie nie jest opisane wprost i jest kilka teorii na to. Wydaje się, że generalnie nie jest to prosty system kolejkowy z jednym jasno opisanym mechanizmem priorytetowania. Wydaje się, że jest wewnętrznie oddzielna kolejka do "przetwarzania" (processing queue) i tam wydaje się trafia dopiero po wypełnieniu DS-260. Wydaje się, że tam zgłoszenia są uporządkowane według daty wypełnienia DS-260. Jak nadejdzie Twoja kolej to Twoje zgłoszenie jest wyjmowane z tej kolejki i przetwarzane. Nie wiadomo też jak długo process przetwarzania trwa. Zapewne jest on różnie długi dla różnych zgłoszeń i nie wiadomo ile równolegle zgłoszeń jest przetwarzanych. Tak więc to, że zgłosiłeś się 12 lipca nie gwarantuje Tobie tego że zgłoszenie wysłane 20 lipca ukończy proces przetwarzania po tobie. Jedyne co chyba możesz być niejako pewien to że Twoje zgłoszenie zostanie pobrane do przetworzenie prędzej. Tego nie ma jak monitorować. Tak więc nie do końca wiadomo czy twoje zgłoszenie jest w kolejce i czeka na "wolnego urzędnika" czy jest właśnie przetważane i Twoje dokumenty są weryfikowane. Po przetworzeniu wydaje się że system kieruje Twoje zgłoszenie do drugiej kolejki "kolejki do zaproszeń" i ta opróżniana jest z uwzględnieniem numeru odcięcia. Aczkolwiek czy przy wkładaniu do kolejki tej wkładane jest zgłoszenie w sposób uporządkowany wg numeru zgłoszenia czy nie na to nie ma jasnych empirycznych dowodów. To znaczy czy kolejka ta jest uporządkowana wg numeru zgłoszenia czy wg daty przetworzenia (która publicznie nie jest wiadoma), a może daty wypełnienia DS-260 na ten temat na forach toczą się co roku debaty i dyskusje. Ja przypatrując się nim i słuchając różnych opinii przychylam się do wniosku że kolejka ta jest uporządkowywana wg daty przetworzenia, a przy "wyjmowaniu" czyli wysyłaniu zaproszeń pomijane są numery zgłoszeń nie spełniające kryterium cut-off. Aczkolwiek wydaje się z wypowiedzi niektórych uczestników forum z lat poprzednich, że dodatkowo numer sprawy "jakoś wpływał" na kolejność uzyskania zaproszenia (mimo póżniejszego wysłania DS-260). Tak więc to nie musi być takie proste jak mi się to wyobraża. Czyli ani nie numer wygranej ani dzień składania DS-260 bezpośrednio nie uporządkowują zaproszeń. Wg mnie decyduje o tym "dzień zakończenia procesu przetworzenia", na który dzień złożenia DS-260 ma wpływ ale nie determinuje go jednoznacznie.

@Xarthisius zapewne próbuje rozkminić ten system bardziej metodycznie niż ja. Może mieć tutaj ciekawe przemyślenia.

Wniosek: chcesz szybko zaproszenie jak masz niski numer? Wyślij DS-260 ASAP jak się dowiesz, że wygrałeś. Najlepiej w pierwszej połowie maja. W latach przedpandemicznych zwlekanie ze zgłoszeniem do jesieni a nawet zimy nie miała specjalnego znaczenia - i tak wszystko się do września udawało przerobić i uzyskać zaproszenie i wizę. Rok temu np ludzie zgłaszający się w grudniu jak pamiętam nie dostali zaproszenia wcale do końca września, ale to ponoć był rok wyjątkowo dziwny. Uważam, że zgłoszenie 12 lipca powinno Tobie gwarantować zaproszenie  - sam jestem ciekaw kiedy nadejdzie

Czy pytałeś ponownie emailem czy Twoje zgłoszenie zostało przeprocesowane? 3 grudnia napisałeś że jeszcze nie jest przeprocesowane (zacytowałeś emaila z KCC) - czy pytałeś potem raz jeszcze? Dopóki nie jest przeprocesowane dopóty nie masz co wypatrywać zaproszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze prowadzonym, "normalnym" roku, a ten na taki wyglada, nie ma sie specjalnie co nad tym zastanawiac. Case numbers z przeprocesowanymi DS-260 i ponizej cutoffu z biuletynu powinny sie bezproblemu lapac na rozmowe. DS-260 nie przeprocesowany 12/03 mial raptem 1-2 tygodnie, zeby stac sie przeprocesowany zanim wyszly zaproszenia na luty. Mogl zwyczajnie nie zdazyc. Game changer dla Warszawy w tym roku to cutoff dla Rosji. Dzieki temu nie powinno byc tej drugiej kolejki "do zaproszen".

@ArmGroup wyslij ponownie zapytanie do KCC, albo poczekaj tydzien na zaproszenia na marzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Xarthisius napisał:

W dobrze prowadzonym, "normalnym" roku, a ten na taki wyglada, nie ma sie specjalnie co nad tym zastanawiac. Case numbers z przeprocesowanymi DS-260 i ponizej cutoffu z biuletynu powinny sie bezproblemu lapac na rozmowe. DS-260 nie przeprocesowany 12/03 mial raptem 1-2 tygodnie, zeby stac sie przeprocesowany zanim wyszly zaproszenia na luty. Mogl zwyczajnie nie zdazyc. Game changer dla Warszawy w tym roku to cutoff dla Rosji. Dzieki temu nie powinno byc tej drugiej kolejki "do zaproszen".

@ArmGroup wyslij ponownie zapytanie do KCC, albo poczekaj tydzien na zaproszenia na marzec.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Wyśle ponowne zapytanie do KCC, o odpowiedzią podziele się na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...