Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, Xarthisius said:

oops, fixed. Dzieki za zgloszenie. BTW, odezwala sie ambasada? IMHO, Twoje zaproszenie + akt slubu powinny wystarczyc u lekarza.

Tak ambasada się wczoraj odezwała ale nie tak jak bym tego oczekiwał.

Napisałem im prośbę aby odblokowali moje DS260 na co odpisali:

"Please provide us with a copy of your marriage certificate so we can review your case with this updated information and provide you with further instructions."

W międzyczasie kontaktowałem się z jedynym akredytowanym lekarzem w BC i odpisał mi że jak nie będzie mojej żony na zaproszeniu to nie może zrobić jej badań dlatego wstępnie zabukował nam badania na 27 kwietnia aby ambasada wyrobiła się z papierami.

Lekka panika jest bo ambasada odpisuje po tygodniu na każdego maila

(to dotyczy Montrealu btw, nie Warszawy dla innych czytających)

Edytowane przez tomasz8822
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, tomasz8822 said:

Tak ambasada się wczoraj odezwała ale nie tak jak bym tego oczekiwał.

Napisałem im prośbę aby odblokowali moje DS260 na co odpisali:

"Please provide us with a copy of your marriage certificate so we can review your case with this updated information and provide you with further instructions."

W międzyczasie kontaktowałem się z jedynym akredytowanym lekarzem w BC i odpisał mi że jak nie będzie mojej żony na zaproszeniu to nie może zrobić jej badań dlatego wstępnie zabukował nam badania na 27 kwietnia aby ambasada wyrobiła się z papierami.

Lekka panika jest bo ambasada odpisuje po tygodniu na każdego maila

(to dotyczy Montrealu btw, nie Warszawy dla innych czytających)

Z jakiegos powodu MTL jest strasznie wroga placowka... Trzymam kciuki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Joanna30 napisał:

Wg strony ambasady USA są wymagane:

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/badania-lekarskie/

A czy ktoś ma dokładniejszą informację ponieważ piszą tylko o dzieciach powyżej 6 miesiąca a w PL jest podział na dzieci do 5 roku, do 12 roku oraz 12-18. Z tego co kojarzę po 5 roku wystarczą 2 dawki Pfizer ale być może ambasada US jednak oczekuje 3? Co dziwne bo w przypadku dorosłych 1 J&J lub 2 dawki innych szczepionek są wystarczające.

Edytowane przez mateusz71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, mateusz71 said:

A czy ktoś ma dokładniejszą informację ponieważ piszą tylko o dzieciach powyżej 6 miesiąca a w PL jest podział na dzieci do 5 roku, do 12 roku oraz 12-18. Z tego co kojarzę po 5 roku wystarczą 2 dawki Pfizer ale być może ambasada US jednak oczekuje 3? Co dziwne bo w przypadku dorosłych 1 J&J lub 2 dawki innych szczepionek są wystarczające.

W US jest identyczny podzial na grupy wiekowe <6mo-5), <5-12) <12-18. Do celow imigracyjnych trzeba miec primary series zrobione. Szczegolowy podzial na grupy i szczepionki masz tu: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/stay-up-to-date.html#children

Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Joanna30 napisał:

Wg strony ambasady USA są wymagane:

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/badania-lekarskie/

Z kolei na stronie Departamentu Stanu w pytaniu dotyczącym wymaganych szczepień, szczepionka na Covid się nie pojawia. Dlatego zadałem to pytanie :huh:

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-10-prepare-for-the-interview/medical-examination-faqs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...