Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

23 minutes ago, Xarthisius said:

Piekne spectrum sklonnosci do ryzyka. O Ile serwis parabankowy jeszcze nie powoduje u mnie szybszego bicia serca, to na crypto (nawet tethered) chyba bym sie nie odwazyl

Za pierwszym razem owszem, potem to już rutyna, a opłaty ciężko pobić.

Ktoś kiedyś opowiadał o Citi, które pozwalało wewnętrznie przelewać środki między kontami EU i US, ale Citi teraz wychodzi z rynku detalicznego w Polsce, więc ta furtka powoli się zamyka.

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam zapytanie czy jeżeli ja wygrałem q loterii a moja partnerka nie, to czy mogę ją dodać ? Nie jesteśmy jeszcze po ślubie i prawdę mówiąc planowaliśmy dopiero przyszły rok albo nawet dwa. Czy jest możliwe jej dodanie do Mnie czy tylko rodzina ? 
Przed wypelnieniem ds-260 musicie sie pobrac,i wtedy dodajesz zone do wniosku,gdzie i ona jako Twoja zona wypelnia osobny ds-260. Bez slubu nie poleci z Toba na Twojej zielonej karcie.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ananasowski said:

Jeszcze jedno zapytanie mam odnośnie Social Security number rozumiem że w zapytaniu czy chce aby administracja go wyrobiła dla Mnie mam zaznaczyć tak ? Jest to odpowiednik naszego peselu czy jak w Holandi BSN ? Numer który jest przypisany do jeden osoby na zawsze ? 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Kora83 said:

Przed wypelnieniem ds-260 musicie sie pobrac,i wtedy dodajesz zone do wniosku,gdzie i ona jako Twoja zona wypelnia osobny ds-260. Bez slubu nie poleci z Toba na Twojej zielonej karcie.

Nie. Mozna poczatkowo wypelnic ds-260 jeszcze jako singiel. Potem dodac Zone. Wszystko jest opisane w pierwszym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mozna poczatkowo wypelnic ds-260 jeszcze jako singiel. Potem dodac Zone. Wszystko jest opisane w pierwszym poscie.
No tak moze rowniez wypelnic jako singiel,i po slubie odblokowac forme,co tez moze spowolnic caly jego proces do otrzymania daty spotkania z konsulem ,ale jako jego partnerka (bez slubu) nie bedzie jej przyslugiwalo prawo do zielonej karty. Wtedy chyba jak juz przeprowadzi sie do USA,moze aplikowac o wize dla niej (jesli bedzie juz jego zona,a kolega bedzie juz mial wize ) i to trwa troche,zgadza sie?

Sent from my SM-A415F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Kora83 said:

No tak moze rowniez wypelnic jako singiel,i po slubie odblokowac forme,co tez moze spowolnic caly jego proces do otrzymania daty spotkania z konsulem

Nie, bo mozna dodac Zone po otrzymaniu 2nl (case in point np. @tomasz8822 w tym roku). Again, przeczytaj pierwszy post.

26 minutes ago, Kora83 said:

,ale jako jego partnerka (bez slubu) nie bedzie jej przyslugiwalo prawo do zielonej karty. Wtedy chyba jak juz przeprowadzi sie do USA,moze aplikowac o wize dla niej (jesli bedzie juz jego zona,a kolega bedzie juz mial wize ) i to trwa troche,zgadza sie?

Nie sugerowalem niedodawania Zony wogole i procesowania F2A, tylko powiedzialem, ze nie trzeba czekac ze zlozeniem DS-260 na slub.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...