Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, zaba15 said:

Z kolei na stronie Departamentu Stanu w pytaniu dotyczącym wymaganych szczepień, szczepionka na Covid się nie pojawia. Dlatego zadałem to pytanie :huh:

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-10-prepare-for-the-interview/medical-examination-faqs.html

FAQ ma duza bezwladnosc, poza tym to chyba jedyne miejsce gdzie zapomnieli dodac... https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/vaccinations.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też nie dodali: https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/laws-regs/vaccination-immigration/revised-vaccination-immigration-faq.html
(
jest to wersja szczepień z 29 marca 2012)

A na stronie dla lekarzy (https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/panel-physicians/vaccinations.html) dodali COVID tylko w tabelce na dole strony (Table 1), a w dwóch listach występujących na górze strony "zapomnieli".

Jest mały bałagan ze spójnością informacyjną na 100%. Aczkolwiek odpowiedź na zadane pytanie brzmi: "Potrzebujesz szczepionki na COVID-19 aby dostać wizę imigracyjną"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 4/1/2023 at 1:07 PM, Xarthisius said:

Z jakiegos powodu MTL jest strasznie wroga placowka... Trzymam kciuki!

Pochwalę się, że Montreal wreszcie odblokował moje DS-260. Uff kamień z serca.

Poza tym nie było przycisku dodania derivative. Po zalogowaniu do CEAC widzę już linijkę z "Attendant" i tam imię i nazwisko żony już było przez nich uzupełnione danymi z aktu małżeństwa. My musimy uzupełnić resztę.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 hour ago, mateusz71 said:

Dzień dobry.

Mail jeszcze nie przyszedł ale wczoraj sprawdziłem w pliku .csv że przy moim numerze 26XXX jest WRW a dzisiaj po sprawdzeniu na stronie ESC mam umówione spotkanie w ambasadzie na 13 czerwca.

 

Gratulacje! Email Ci w takim razie do niczego niepotrzebny :) Spam sprawdzales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po rozmowie w ambasadzie (numer 16k). Visa approved dla mnie i dla żony. Rozmowę mieliśmy w poprzednim tygodniu, dzisiaj przyszły paszporty. Dla wszystkich, którzy są jeszcze przed spotkaniem kilka wskazówek:

- warto być przed ambasadą około godziny wcześniej (my byliśmy o 6:40, spotkanie umówione na 8:00), byliśmy pierwsi w kolejce, około 7:30 wyszła Pani, która "ustawiała kolejkę", do wejścia ustawiono przed nami rodzinę z dwójką małych dzieci i chyba dwie inne osoby (jeden Pan chyba uzupełniał jakieś dokumenty, których nie miał ze sobą dzień wcześniej, a drugi był w zupełnie innej sprawie)

- najlepiej przychodzić bez jakichkolwiek torebek, można znaleźć informacje, że małe torebki można wnosić ale niestety żona musiała zostawić pustą torebkę przed ambasadą (o dziwo jak wyszliśmy jeszcze tam była)

- po wejściu wszystko idzie bardzo sprawie jeśli jest się na początku kolejki (kilka minut po 8, na głównej sali było już około 50 osób, więc domyślam się, że niektórzy czekali kilka godzin w środku), dokumenty przyjęte były już o 8:30 i od tej godziny czekaliśmy na nasz numer do konsula, nasza kolej przyszła około 9:30, sama rozmowa trwała około 5 minut, standardowe pytania (jakie są nasze plany w USA? czy mamy kogoś w USA? w jakim zawodzie chcemy pracować i ile mamy oszczędności, ale wystarczyło powiedzieć kwotę, bez dokumentów poświadczających)

Tak na szybko to wszystko co mi przychodzi do głowy. Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek pytania to śmiało pytajcie. Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania w szczególności Xarthisius.

  • Like 2
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam pytanie odnośnie formularza AR-11.

1. Zaraz po przylocie do Stanów planuję razem z kuzynem mieszkającym w US, jego żoną i ich znajomymi udać się na wakacje. Planujemy zwiedzić część Stanów, i zastanawiam się jak wygląda kwestia formularza AR-11 w przypadku gdy np. wynajmujemy jakiś domek na Airbnb na 1-3 dni. Z tego co rozumiem to nie powinienem się tym martwić ani nic wysyłać bo AR-11 odnosi się do przeprowadzki, i wtedy jest potrzebny byśmy otrzymywali ewentualne powiadomienia i dokumentacje na właściwy adres. Dodam tylko że zatrzymuję się u mojego wujostwa i ich adres podałem jako adres mojego pobytu i miejsce gdzie chciałbym otrzymać zieloną kartę i tam też będę mieszkać po powrocie z wakacji.

2. Chciałem również zapytać czy SSN i GC gdy przyjdą trzeba odebrać osobiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, DaveR said:

Cześć, mam pytanie odnośnie formularza AR-11.

1. Zaraz po przylocie do Stanów planuję razem z kuzynem mieszkającym w US, jego żoną i ich znajomymi udać się na wakacje. Planujemy zwiedzić część Stanów, i zastanawiam się jak wygląda kwestia formularza AR-11 w przypadku gdy np. wynajmujemy jakiś domek na Airbnb na 1-3 dni. Z tego co rozumiem to nie powinienem się tym martwić ani nic wysyłać bo AR-11 odnosi się do przeprowadzki, i wtedy jest potrzebny byśmy otrzymywali ewentualne powiadomienia i dokumentacje na właściwy adres. Dodam tylko że zatrzymuję się u mojego wujostwa i ich adres podałem jako adres mojego pobytu i miejsce gdzie chciałbym otrzymać zieloną kartę i tam też będę mieszkać po powrocie z wakacji.

2. Chciałem również zapytać czy SSN i GC gdy przyjdą trzeba odebrać osobiście?

  1. Tak, wyjazdy "wakacyjne" sie nie licza. Tylko stale miejsce zamieszkania
  2. Przyjda zwyklym listem. Wystarczy byc dopisanym do skrzynki pocztowej, ale patrz https://forum.usa.info.pl/topic/31855-dv-2022-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/page/3/#comment-313867
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...