Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Xarthisius said:

@tomasz8822 cos drgnelo u Zony?

Niewiele. Wysyłamy im co jakiś czas emaila z pytaniem jak idzie sprawa ale wysyłają typowo kopiuj wklej odpowiedzi że rozumieją ze sprawa jest priorytetowa ale jest w AP i ma czekać. Za każdym razem też jak odpisują to data na ceac się zmienia więc nie wiem co oni z tym robią.

Ostatni email nawet mnie rozbawił bo użyli nowego szablonu i brzmiał mniej więcej tak: (z pamięci) "your case has been placed in administrative processing since MM/DD/YYYY..." Po tym autentycznie wybuchnąłem śmiechem bo agent zapomnial wstawić poprawną datę pod te literki :D

 

Aha w sumie jako ciekawostka, moja żona jakies 4 tygodnie temu odebrała swój pierwszy kanadyjski paszport. Oczywiście napisaliśmy do Montrealu i wysłaliśmy skan strony bio. 2 tygodnie później dostaliśmy pierwszy raz email który nie był kopiuj wklej. Pytali czy woli wizę w paszporcie iranskim czy kanadyjskim i informują że jak woli w kanadyjskim to AP może się przedłużyć (bez sensu ale dobra). Odpisała że w takim razie wybiera iranski i już myśleliśmy że coś się ruszyło ale po tym nie było żadnej zmiany i każdy ich następny email to było znów kopiuj wklej  

Edytowane przez tomasz8822
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam pytanie apropo  zaświadczenia o niekaralności z innego kraju niż PL

w tym przypadku chodzi o zaświadczenie o niekaralności z Ukrainy

wg informacji na stronie ambasady, tłumaczone mają być "Akta Sądowe i Wyroki"

jak jest z zaświadczeniem o niekaralności?

pytam, bo tłumacz się machnął w tłumaczeniu nazwiska panieńskiego ( na UA jedna litera nazwiska jest H w dokumentach i tak przetłumaczył, a w PL używa się G)

oczywiście obie formy są poprawne i chodzi o tą samą osobę lecz we wszystkich innych dokumentach i wniosku do ambasady wpisywaliśmy przez G

miał ktoś podobną sytuację? lub wie jak mogą do tego podejść?

chodzi o ambasade w Warszawie, a tam śmigają elegancko cyrylicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
21 minutes ago, andyopole said:

Chyba dość szybko?

Dosc szybko i dosc brutalnie. Podobna sytuacja miala miejsce w DV17. Okolo 8 wrzesnia USCIS wypuscil memo, ze sprawy DV AOS sa odrzucone, bo nie ma wiz, ale wszyscy zaproszeni do ambasad we wrzesniu przez DOS jeszcze wizy dostali. W tym roku dobili do 55k i zaczeli odwolywac zaproszenia na interview...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Xarthisius said:

Dosc szybko i dosc brutalnie. Podobna sytuacja miala miejsce w DV17. Okolo 8 wrzesnia USCIS wypuscil memo, ze sprawy DV AOS sa odrzucone, bo nie ma wiz, ale wszyscy zaproszeni do ambasad we wrzesniu przez DOS jeszcze wizy dostali. W tym roku dobili do 55k i zaczeli odwolywac zaproszenia na interview...

Patrząc na Twoją stronę ze statystykami dv2017 miało 48737 visas issued na koniec. Nawet doliczając AOS to będzie grubo poniżej 55k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...