Skocz do zawartości

DV 2023 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Ja z żoną również jesteśmy już po rozmowie w Ambasadzie i odebraliśmy paszporty. Wszystko przebiegło bezproblemowo zgodnie z opisami jakie pojawiały się na tym forum. Pani Konsul była bardzo przyjaźnie nastawiona i rozmowa trwała dosłownie chwilę. Przed Ambasadą byliśmy jakoś 7:30-7:40. Dzięki temu weszliśmy do środka jako jedni z pierwszych i wszystko udało się szybko załatwić. 

Nie wiem czy można nazwać to ciekawostką czy też normalną sytuacją ale razem z żoną nie musieliśmy przyjmować żadnych szczepionek. 

Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi na moje pytania a także za pozostałe informacje, które udało mi się tutaj zdobyć. Pozdrawiam 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2023 o 04:34, Xarthisius napisał:

Osobno.

Witam serdecznie, mam pytanie do naszego szanownego Admina. Jestem jeden z tych którzy zostali wylosowani w DV-2023. Ok, już jesteśmy w Stanach od 2 tygodni, grzecznie czekamy na SSN i GC, i tu właśnie moje pytanie, czy my mamy gdzieś skladać o SSN ? czy też to przyjdzie automatycznie na adres podany w DS-260? Ponieważ jak wypełniałem DS-260 to zaznaczyłem że nie posiadamy numeru SSN i zaznaczyłem że chcemy to mieć. Czy jest coś co powinienem zrobić na tym etapie? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, ArmGroup said:

Witam serdecznie, mam pytanie do naszego szanownego Admina. Jestem jeden z tych którzy zostali wylosowani w DV-2023. Ok, już jesteśmy w Stanach od 2 tygodni, grzecznie czekamy na SSN i GC, i tu właśnie moje pytanie, czy my mamy gdzieś skladać o SSN ? czy też to przyjdzie automatycznie na adres podany w DS-260? Ponieważ jak wypełniałem DS-260 to zaznaczyłem że nie posiadamy numeru SSN i zaznaczyłem że chcemy to mieć. Czy jest coś co powinienem zrobić na tym etapie? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Czekac. Jak nie przyjdzie w ciagu 3-4 tygodni, to wtedy czeka Cie wycieczka do najblizszego biura SSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wybieram się na Florydę na tydzień przed upływem ważności wizy i wracam do Polski na ostatni rok studiów.
Czy mogę na lotnisku podać adres dostawy GC do znajomych w Chicago kiedy sam wybieram się do innego stanu?
Czy muszę wypełnić AR-11 z adresem tymczasowym na Florydzie jeśli będę tam mniej niż 10 dni? Czy nie sprawi to że GC przyjdzie do motelu?

Co w przypadku gdy dostane SSN później niż po 30 dniach które mam na rejestrację w Selective Service?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, hello said:

Witam, wybieram się na Florydę na tydzień przed upływem ważności wizy i wracam do Polski na ostatni rok studiów.

Dla przypomnienia: pobyt poza US przez 6mo moze rodzic pytania na granicy, pobyt powyzej 12mo moze skutkowac utrata GC. Warto rozwazyc wyrobienie re-entry permit w takim wypadku.

5 hours ago, hello said:

1) Czy mogę na lotnisku podać adres dostawy GC do znajomych w Chicago kiedy sam wybieram się do innego stanu?
2) Czy muszę wypełnić AR-11 z adresem tymczasowym na Florydzie jeśli będę tam mniej niż 10 dni? Czy nie sprawi to że GC przyjdzie do motelu?

  1. Tak. Przyjmiemy, ze to Twoj adres zamieszkania for the time being.
  2. Na Floryde jedziesz na 10d wakacje, wiec nie wypelniasz AR-11
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 7/15/2023 at 9:25 PM, hello said:

Witam, wybieram się na Florydę na tydzień przed upływem ważności wizy i wracam do Polski na ostatni rok studiów.
Czy mogę na lotnisku podać adres dostawy GC do znajomych w Chicago kiedy sam wybieram się do innego stanu?
Czy muszę wypełnić AR-11 z adresem tymczasowym na Florydzie jeśli będę tam mniej niż 10 dni? Czy nie sprawi to że GC przyjdzie do motelu?

Co w przypadku gdy dostane SSN później niż po 30 dniach które mam na rejestrację w Selective Service?

 

On 7/16/2023 at 3:17 AM, Xarthisius said:

Dla przypomnienia: pobyt poza US przez 6mo moze rodzic pytania na granicy, pobyt powyzej 12mo moze skutkowac utrata GC. Warto rozwazyc wyrobienie re-entry permit w takim wypadku.

  1. Tak. Przyjmiemy, ze to Twoj adres zamieszkania for the time being.
  2. Na Floryde jedziesz na 10d wakacje, wiec nie wypelniasz AR-11

Hmm, ciekawe - ja mam podobną sytuację, ale trochę inaczej zinterpretowałem AR-11 i updejtuję za każdym razem kiedy jesteśmy w USA na adres AirBnB gdzie fizycznie przebywamy nawet przez kilka dni, natomiast cały czas mailing address jest ustawiony do znajomych w Kalifornii. Nie wiem czy robię prawidłowo, ale chyba nie ma w takim przypadku w 100% prawidłowego sposobu.
Natomiast, ten fizyczny adres w AR-11 może mieć znaczenie w przypadku umawiania się na wizytę w USCIS Field Office (np. jeśli wyrabiałbyś re-entry permit), ale chyba nie musi - jedna konsultantka przez telefon powiedziała mi że mogę wybrać sobie Field Office jaki chce, a inna z kolei już stwierdziła że to musi być zgodny z miejscem zamieszkania w AR-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...