Skocz do zawartości

Imigracja wraz z SSC


Damianoos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Rozmawiałem z paroma osobami i słyszałem, że taki proces istnieje lecz nie potrafię znaleźć żadnych informacji na ten temat i chciałbym się dowiedzieć czy to jest prawdziwa informacja oraz jak to wygląda w praktyce. Mianowicie, osoba posiadająca Social Security Number wyrobiony podczas wyjazdów na wizie J1 (na programie work and travel) chciała by zostać na stałe w USA. Znalezienie pracy wraz z SSC jest dosyć łatwe, ale czy można otrzymać zieloną kartę/obywatelstwo po jakimś czasie pracowania i odprowadzaniu podatków? Jeżeli tak, ile lat trzeba pracować na nielegalnym pobycie i jak wygląda taki proces legalizowania takiego pobytu? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo SSN nic nie daje. Gdyby dawał, to w USA nie byłoby tylu nielegalnych imigrantów, którzy pracują posiadając SSN i odprowadzają podatki, a jednocześnie nie mają żadnej szansy na legalizację pobytu.

Jeśli ktoś chce zostać na stałe w USA, to musi postarać się o odpowiednią wizę/ożenek z obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joanna30 napisał:

Samo SSN nic nie daje. Gdyby dawał, to w USA nie byłoby tylu nielegalnych imigrantów, którzy pracują posiadając SSN i odprowadzają podatki, a jednocześnie nie mają żadnej szansy na legalizację pobytu.

Jeśli ktoś chce zostać na stałe w USA, to musi postarać się o odpowiednią wizę/ożenek z obywatelem.

Bo słyszałem, że po 10 latach można się ubiegać o obywatelstwo, jeżeli się wykaże, że przez ten okres się rzetelnie pracowało i odprowadzało podatki. Czyli jak dobrze zrozumiałem, ta informacja jest nie prawdziwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Damianoos said:

Bo słyszałem, że po 10 latach można się ubiegać o obywatelstwo, jeżeli się wykaże, że przez ten okres się rzetelnie pracowało i odprowadzało podatki. Czyli jak dobrze zrozumiałem, ta informacja jest nie prawdziwa?

A ma jakikolwiek sens ? Znalezienie sensownej pracy z SSN ne jest latwe bo sam SSN nie upowaznia do legalnej pracy w US wiec kazda firma ktora chce chociaz w minimalnym stopniu dzialac zgodnie z prawem takiego kandydata od razu na drzewo wysle (zanim nawet przepusci go przez e-verify).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Damianoos said:

Bo słyszałem, że po 10 latach można się ubiegać o obywatelstwo, jeżeli się wykaże, że przez ten okres się rzetelnie pracowało i odprowadzało podatki. Czyli jak dobrze zrozumiałem, ta informacja jest nie prawdziwa?

Absolutnie nieprawdziwa.

Również niezgadzam się, że znalezienie pracy z samym SSN jest łatwe. Jest tak samo łatwe jak bez numeru SSN. To znaczy jeśli firma zatrudnia nielegalnych to zatrudni Ciebie niezależnie od tego czy masz SSN czy nie. Jeśli firma sprawdza legalność statusu poprzez everify to SSN nie należy do dokumentów, który pozwoli zweryfikować legalność statusu i w takiej firmie się nie zatrudnisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...