Skocz do zawartości

Esta-odmowa wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W zeszłym tygodniu tj. 2.05.2023r. poleciałem na wizie turystycznej typu esta i po długich rozmowach na odprawie dostałem zakaz wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych.

Wbite zostało: Refused in accordance with INA section 217. 10000

Powodem było znalezienie w telefonie screena mieszkania w Chicago gdzie chciałem pokazać bratu ponieważ chciał wynająć swojemu synowi oraz rozmowę z kolegą gdzie było napisane że pracuje przez trzy dni tłumacząc się że chciałem zaimponować nie przyznając się.Był jeszcze jeden screen gdzie było potwierdzenie wpłaty przez mojego brata 500$ dla mojej dziewczyny niby że kiedyś mi pożyczyła lecz to nie było moje imię.

Moj brat posiada firmę budowlaną więc powiedziałem że pomagałem wywozić śmieci z garażu i z firmy oraz kosiłem trawę na podwórku za to że mogłem mieszkać i zwiedzać za darmo nie płacąc mi ani dolara.Jestem świadom tego że nie mam szans wjazdu już na wizie turystycznej typu esta.

 

więc pytanie brzmi czy ktoś był w podobnej sytuacji i jakie kroki mogę podjąć żeby móc znów za jakiś czas polecieć do brata.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ds9994 napisał:

Powodem było znalezienie w telefonie screena mieszkania w Chicago gdzie chciałem pokazać bratu ponieważ chciał wynająć swojemu synowi oraz rozmowę z kolegą gdzie było napisane że pracuje przez trzy dni tłumacząc się że chciałem zaimponować nie przyznając się.Był jeszcze jeden screen gdzie było potwierdzenie wpłaty przez mojego brata 500$ dla mojej dziewczyny niby że kiedyś mi pożyczyła lecz to nie było moje imię.

Bez pół litra tej historii nie rozbieriosz.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Ds9994 said:

więc pytanie brzmi czy ktoś był w podobnej sytuacji i jakie kroki mogę podjąć żeby móc znów za jakiś czas polecieć do brata.

Codziennie dziesiątki o ile nie setki przestępców imigracyjnych nie jest wpuszczanych do USA i odsyłanych z powrotem do kraju pochodzenia - nawet filmy i seriale dokumentalne kręcą o ludziach w "podobnej" sytuacji

Co możesz zrobić? Po pierwsze jeśli dostałeś bana na jakiś czas to odczekaj go i startuj co roku w loterii po upływie bana - co roku masz około 1% szans na wylosowanie wizy. Może jesteś szczęściarzem w życiu? Po drugie jeśli brat jest obywatelem USA to może on wystąpić z petycją o zileoną kartę dla Ciebie - to jest na dzisiaj około 16 lat czekania (termin może ulec zmianie). Po trzecie jak brat ma tylko zieloną kartę to musi on przejść z sukcesem proces naturalizacji wpierw aby wystąpić o zieloną kartę dla CIebie - to do tych 16 lat musisz dołożyć czas oczekiwania na naturalizację brata.

Możesz próbować znaleźć pracodawcę w USA, który Ciebie zasponsoruje na zieloną kartę. Ale nie wiem kim jesteś z zawodu i czy jest niedobór na takich pracowników. Przed pandemią był niedobór kierowców ciężarówek i ponoć można było się przeprowadzić do USA jako kierowca ciężarówki - aczkolwiek bodajże nikt nigdy na forum nie potwierdził, że przeprowadził proces emigracji do samego końca. Proces trwał bodajże 2-3 lata i trzeba było wykazać się 3 letnim doświadczeniem zawodowym aby do niego wystartować. Tak więc o ile ta możliwość nadal występuje to może to dla Ciebie droga do USA? W sensie zostań w Polsce kierowcą TIRa, popracuj 3 lata, wystąp o zieloną kartę na drodze sponsorowania pracowniczego.

Innych dróg nie widzę. No może jeszcze ożenek z obywatelem USA ale jakoś nie wspomniałeś, że rozważasz małżeństwo z obywatelką. Na wizę turystyczną zapewne tak długo jak jesteś w stanie fizycznym pracować u brata nie masz szans - czyli zapewne do 65ego - 70ego roku życia

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Mam pytanie. Otrzymałem este. Nigdy wcześniej nie byłem w Stanach ani nie dostałem odmowy wizy. Za parę miesięcy planuje wylot do Stanów na 90 dni. Następnie przekroczę granicę z Kanadą na parę dni i chciałbym wrócić do Stanów znowu na 90 dni. Myślicie że mogą być problemy przy drugiej próbie przekroczenia granicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy80 napisał:

Mam pytanie. Otrzymałem este. Nigdy wcześniej nie byłem w Stanach ani nie dostałem odmowy wizy. Za parę miesięcy planuje wylot do Stanów na 90 dni. Następnie przekroczę granicę z Kanadą na parę dni i chciałbym wrócić do Stanów znowu na 90 dni. Myślicie że mogą być problemy przy drugiej próbie przekroczenia granicy? 

Jesli sie nie myle (prosze mnie poprawic jesli tak) to Twoj pobyt nie moze przekroczyc 90 dni w ciagu 180 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, andyopole said:

Jesli sie nie myle (prosze mnie poprawic jesli tak) to Twoj pobyt nie moze przekroczyc 90 dni w ciagu 180 dni.

To chyba w Schengen jest taka zasada. W US nie ma czegos takiego. Jest tylko "reasonable amount of time" pomiedzy wizytami. Przynajmniej nie widzialem takiego zapisu.

[1] https://help.cbp.gov/s/article/Article-1072?language=en_US

Update: doczytalem dalej w linku powyzej i jest explicite napisane: There is no set requirement for how long you must wait between visits. 

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, nowy80 said:

Mam pytanie. Otrzymałem este. Nigdy wcześniej nie byłem w Stanach ani nie dostałem odmowy wizy. Za parę miesięcy planuje wylot do Stanów na 90 dni. Następnie przekroczę granicę z Kanadą na parę dni i chciałbym wrócić do Stanów znowu na 90 dni. Myślicie że mogą być problemy przy drugiej próbie przekroczenia granicy? 

Yeah.... chcesz wykorzystac na maksa ESTA, spedzic dzien w Kanadzie i ponownie wrocic do Stanow na 90 dni? Myslisz ze oficerowie na granicy nie znaja takich sztuczek? Wedlug mnie masz ogromne szanse na odmowe ponownego wjazdu do US.

Nikt co nie uwierzy w tym momencie ze jestes "turysta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, nowy80 said:

Mam pytanie. Otrzymałem este. Nigdy wcześniej nie byłem w Stanach ani nie dostałem odmowy wizy. Za parę miesięcy planuje wylot do Stanów na 90 dni. Następnie przekroczę granicę z Kanadą na parę dni i chciałbym wrócić do Stanów znowu na 90 dni. Myślicie że mogą być problemy przy drugiej próbie przekroczenia granicy? 

Na ESTA możesz przebywać jednorazowo maksymalnie 90 dni (ale to już wiesz). W przepisach jest napisane, że żaden wyjazd do krajów ościennych (Kanada, Meksyk, wyspy karaibskie), nie powoduje "resetu". Czyli podsumowując po 90 dniach pobytu w Stanach i wyjeździe do Kanady nie zostaniesz wpuszczony do Stanów na kolejne 90 dni.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...