Skocz do zawartości

Odmowa ESTA i co dalej?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, thorhorn napisał:

Tzn co? Szedom nie dają? Szwajcarom? Czy Meksykanom i Filipińczykom? Właśnie o tym mówię że cały czas traktują nas jak jakiś trzeci świat. Kto chce zarobić kasę to lata teraz do Norwegii.

Szwedzi jak i Szwajcarzy naleza do systemu ESTA, tak jak Polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andyopole napisał:

Szwedzi jak i Szwajcarzy naleza do systemu ESTA, tak jak Polacy.

Czyli przez to że nie spodobałem się urzędnikowi nie mogę teraz wypełnić ESTA. Szkoda słów na to wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, thorhorn said:

... każdy dobrze widzi że USA bardzo upadło. To nie jest moja opinia. Proszę włączyć dowolny kanał na YT i posłuchać co mówią na ten temat nawet Amerykanie. 

YT włączać nie muszę. W Usa mieszkam I zdaje sobie sprawe z rzeczywistosci jaka tutaj panuje. Radziłabym sie edukowac na doswiadczeniach, a nie na YT. Baaa nawet teoretycznie Amerykanką tez jestem :blink:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, andyopole napisał:

Przestan juz marudzic. ....

To nie czytaj. Musisz ostatnie trzy grosze wsadzić? Całe to forum jest pełne marudzenia. Wyrażam swoją opinię i niezadowolenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelasia napisał:

YT włączać nie muszę. W Usa mieszkam I zdaje sobie sprawe z rzeczywistosci jaka tutaj panuje. Radziłabym sie edukowac na doswiadczeniach, a nie na YT. Baaa nawet teoretycznie Amerykanką tez jestem :blink:

Mój ojciec również był Amerykaninem. Mieszkał w USA od 1981 do 2019 więc pomijając YT informacje o kondycji USA miałem zawsze z pierwszej ręki. Kiedyś marzyłem żeby tam mieszkać i w sumie LA zawsze zostanie moim ukochanym miastem, ale to tylko tyle. Poza Kalifornia nie jestem zainteresowany tym państwem i nie chciałbym tam mieszkać nawet za dopłatą. A Kalifornia była piękna tyle że w latach 50-90. Wtedy rzeczywiście był tam kalifornijski luz i wolność. Teraz można dostać kulkę za spacer z pieskiem. Oglądam codziennie ABC7 KTLA i kilka innych kanałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pelasia napisał:

YT włączać nie muszę. W Usa mieszkam I zdaje sobie sprawe z rzeczywistosci jaka tutaj panuje. Radziłabym sie edukowac na doswiadczeniach, a nie na YT. Baaa nawet teoretycznie Amerykanką tez jestem :blink:

Niestety ojciec mieszkał w NY I to też był powód dlaczego nie wyjechałem. Zaczął mi ustawiać życie zanim tam wyjechałem i mówił co będziemy razem robić w NY. Wizja mieszkania w NY również przyczyniła się do tego że zostałem w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rada. Nikogo w ambasadzie nie będzie interesowała historia Twojej relacji z ojcem. Na pytanie po co jedziesz? odpowiadasz "odwiedzić ojca". Kropka. Jak zaczniesz wykładać te wszystkie żale konsulowi to biedak się zirytuje i zacznie myśleć, czy przy takich pogmatwanych relacjach na pewno chcesz odwiedzić ojca czy to tylko przykrywka. To jest właśnie niebezpieczeństwo bablania bez kontroli i nie na temat.

Na pytanie czemu odmowa poprzedniej wizy (które pewnie nie padnie, jak jest w systemie to konsul widzi czemu) odpowiadasz "nie wiem". Koniec.

Czemu nie skorzystałeś z zielonej karty? Bo zmieniłem zdanie i zdecydowałem ułożyć sobie życie w PL. Koniec.

A jak na pytanie można odpowiedzieć tak/nie, to się odpowiada tak/nie. 

Jak tą odmowę dostałeś 10+lat temu to był czas to przeboleć. Od tego czasu wiele rzeczy się zmieniło, w tym gdzie i po co Polacy wyjeżdżają i obsada ambasady o tym wie. Także suck it up buttercup and move on.

PS. tam hen hen na dole strony jest okienko gdzie się dodaje komentarz bez cytowania.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...