Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz poczytac na oficjalnych stronach (pytalas sie skad to wiemy...) to polecam zajrzec tutaj:

  1. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-1-submit-a-petition/step-2-begin-nvc-processing/ceac-faqs.html#ceac13
    Quote

    What is a derivative family member?

    A “derivative” visa applicant is the spouse or minor unmarried child (younger than age 21) of the beneficiary of an immigrant petition. Derivative family members can apply for immigrant visas with the beneficiary, who is considered the “principal” applicant. These derivative applicants must fill out required application forms, obtain required civil documents, pay the required fees, and undergo medical examinations. Same-sex spouses of U.S. citizens and Lawful Permanent Residents (LPRs), along with their minor children, are eligible for the same immigration benefits as opposite-sex spouses.

  2. Wiek z uwzglednieniem CSPA mozesz sobie policzyc tak jak to opisuja tutaj: https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-7-part-a-chapter-7
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xarthisius napisał:

Jak chcesz poczytac na oficjalnych stronach (pytalas sie skad to wiemy...) to polecam zajrzec tutaj:

  1. https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-1-submit-a-petition/step-2-begin-nvc-processing/ceac-faqs.html#ceac13
  2. Wiek z uwzglednieniem CSPA mozesz sobie policzyc tak jak to opisuja tutaj: https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-7-part-a-chapter-7

Dziękuję bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tu: https://www.nolo.com/legal-encyclopedia/when-children-can-immigrate-the-us-with-their-parents-derivatives.html jest obszernie i w miare prostym jezykiem.

Quote

First, the child must meet the legal definition of "child" under U.S. immigration law. (See I.N.A. § 101(b) and Who Counts as a Child When Getting an Immigrant Visa or Green Card?.) Broadly speaking, this means the child is unmarried (not just when the initial petition is filed, but all the way through approval for U.S. residence and/or entering the U.S. on an immigrant visa), under age 21, and either a biological, adopted, or step-child.

 

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Xarthisius napisał:

Sorki , że to znowu ja ale w momencie kiedy przyszły nam dokumenty tylko nie wiem co to były za dokumnety tak jakby potwierdzające że sprawa o tą wize jest ropatrywana to było jakieś 3 lata temu No i wtedy nie miałam 21 lat i byłam stanu wolnego czy to coś oznacza że wtedy tak jakby ta wiza jest ' przyznana ' czy tylko na spotkaniu z konsulem on 'rozporzadza ' czy ta wize się dostanie czy nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Natalia Zdesperowana said:

Sorki , że to znowu ja ale w momencie kiedy przyszły nam dokumenty tylko nie wiem co to były za dokumnety tak jakby potwierdzające że sprawa o tą wize jest ropatrywana to było jakieś 3 lata temu No i wtedy nie miałam 21 lat i byłam stanu wolnego czy to coś oznacza że wtedy tak jakby ta wiza jest ' przyznana ' czy tylko na spotkaniu z konsulem on 'rozporzadza ' czy ta wize się dostanie czy nie ? 

Wiza jest przyznawana przez konsula. Jesli w momencie rozmowy z konsulem nie spelniasz kryteriów tej konkretnej wizy, to jej nie dostaniesz. To ze 3 lata temu dostaliście potwierdzenie, ze sprawa jest w toku jest bez znaczenia. To tak jakby osoba ktora starala sie o wize narzeczenska, dostala potwierdzenie ze sprawa jest w toku, zdecydowala sie brac slub, i potem miala pretensje ze konsul wizy nie przyznal (bo wiza narzeczenska nie nalezy sie osobom po slubie).

Powiem tak, sama zawalilas sprawe biorac slub. Moglas przed slubem poczytac troche o kategoriach wizowych. Moze bys sie jakos kwalifikowala jeszcze z tym wiekiem, ale slub wszystko przekreslil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Wiza jest przyznawana przez konsula. Jesli w momencie rozmowy z konsulem nie spelniasz kryteriów tej konkretnej wizy, to jej nie dostaniesz. To ze 3 lata temu dostaliście potwierdzenie, ze sprawa jest w toku jest bez znaczenia. To tak jakby osoba ktora starala sie o wize narzeczenska, dostala potwierdzenie ze sprawa jest w toku, zdecydowala sie brac slub, i potem miala pretensje ze konsul wizy nie przyznal (bo wiza narzeczenska nie nalezy sie osobom po slubie).

Powiem tak, sama zawalilas sprawe biorac slub. Moglas przed slubem poczytac troche o kategoriach wizowych. Moze bys sie jakos kwalifikowala jeszcze z tym wiekiem, ale slub wszystko przekreslil.

Okej , dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Wiza jest przyznawana przez konsula. Jesli w momencie rozmowy z konsulem nie spelniasz kryteriów tej konkretnej wizy, to jej nie dostaniesz. To ze 3 lata temu dostaliście potwierdzenie, ze sprawa jest w toku jest bez znaczenia. To tak jakby osoba ktora starala sie o wize narzeczenska, dostala potwierdzenie ze sprawa jest w toku, zdecydowala sie brac slub, i potem miala pretensje ze konsul wizy nie przyznal (bo wiza narzeczenska nie nalezy sie osobom po slubie).

Powiem tak, sama zawalilas sprawe biorac slub. Moglas przed slubem poczytac troche o kategoriach wizowych. Moze bys sie jakos kwalifikowala jeszcze z tym wiekiem, ale slub wszystko przekreslil.

A orientujecie sie czy mimo że jakieś kryterium nie było spełnione to konsul i tak przyznał wize czy to raczej jest wogole nie możliwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...