Skocz do zawartości

W sprawie malzenstwa z obywatelka


DoDeK

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie w 100% z Karina z wlasnego doswiadzenia. Owszem papierki mozna wypelnic samemu, nawet na wizy pracownicze czy EB, ale po piewsze najmniejszy blad w formie moze spowolnic caly process drastycznie, po drugie INS czy jak to badziewie sie teraz zwie bedzie rozmawial tylko z prawnikiem. Jesli sprawa gdzies utknie albo przysla RFE to tylko dobry prawnik moze pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wiele osob ktore znam wypelnialo samemu takie dokumenty.

Ale jesli ma sie z czyms watpliwosci to mozna popytac prawnika.

W sumie to zarobic $2000 w USA nie jest zbyt trudno, a przez wiele lat ponosic konsekwencje bledu jest trudniej.

Proponuje zajrzec na czesto przytaczana tu strona http://www.prawoimigracyjneusa.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam

Chcialabym zasiegnac porady w sprawie uzykania GC. Obecnie jestem w USA na wizie turystycznej, ktora mam wazna do pazdziernika i przedluzam ja o kolejne pol roku. Zaczynam tez proces starania sie o pobyt staly na podstawie sponsorowania przez prace. Chcialabym rowniez wziac slub z moim chlopakiem, ktory jest tu nieleglanie. Czy w czasie kiedy ja bede starala sie o papiery on jak moj maz bedzie rowniez brany pod uwage, czy lepiej jest wziac slub zanim zaczne proces starania sie czy mozna to zrobic w trakcie sprawy. prosze o jakiekolwiek informacje na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój chłopak nie może starać się o zalegalizowanie pobytu w USA, tzn. może ale nic z tego i tak nie wyjdzie. Jedyne co go ratuje to małżeństwo z obywatelką lub amnestia. Małżeństwo z posiadaczką wizy pracowniczej nie da mu legalnego statusu, tak samo jak ślub z posiadaczką Zielonej Karty. Jedyne co ma sens to poczekać aż uzyskasz obywatelstwo i złożenie petycji na męża. Ale to bardzo długa droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli bylibysmy malzenstwemi ja w tym czasie zaczelabym starac sie o papiery?

Nawet wówczas. Jego nielegalny pobyt skutecznie zamyka mu drogę do jakiejkolwiek wizy.

dlaczego jako moj maz nie moze byc brany pod uwage,

Dlatego że dla urzędu immigracyjnego nie jesteś nikim szczególnym i nie ma powodu dla których Twój mąż miałby mieć jakieś przywileje. Bo muszą być spełnione pewne warunki których on nie spełnia.

dodac musze ze jego pobyt tu nie jest nigdzie zarejestrowany (tzn nie przesiedzial wizy bo nawet jej nie ma).

To tylko pogarsza sprawę. Przypuszczam że wjechał bez inspekcji przez Meksyk lub Kanadę? W takim razie nawet małżeństwo z obywatelką to dopiero start bardzo długiej, skomplikowanej i kosztownej (bez dobrego prawnika nie macie szans) drogi, z wyjechaniem z USA i staraniem się o waiver. Ludzie którzy wjechali bez inspekcji do USA nie mogą legalizować statusu na terenie USA.

Chyba że wyjedzie z USA i będzie udawał że w USA nie był, ale nie wiem czy obecnie jest to możliwe, nie piszesz jak to się wszystko odbyło, czy wjechał bez inspekcji czy na lewych papierach, czy on pracuje, czy posługuje się gdzieś swoimi danymi i czy np. ma podrobione SSN. Wątpię by bez prawnika dało się to załatwić. Prawnik będzie wiedział o co pytać i jak się do wszystkiego zabrać. Nie róbcie NIC sami bez konsultacji z prawnikiem, z braniem ślubu włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...