Skocz do zawartości

Co ze sponsoringiem dziecka?


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli skladasz dla kogos wniosek o wize imigracyjna (mowimy o sponsorowaniu rodzinnym) wtedy zawsze jest wymagane aby wypelnic Affidavit of Support (I-864). Jednak mozesz do tego 'uzyc' swojego brata (joint sponsor). Pamietaj tez ze zmienily sie przepisy. Wymagany jest tylko 1 rok rozliczen podatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli skladasz dla kogos wniosek o wize imigracyjna (mowimy o sponsorowaniu rodzinnym) wtedy zawsze jest wymagane aby wypelnic Affidavit of Support (I-864). Jednak mozesz do tego 'uzyc' swojego brata (joint sponsor). Pamietaj tez ze zmienily sie przepisy. Wymagany jest tylko 1 rok rozliczen podatkowych.

Samo sponsorowanie to nie problem, ale jest upierdliwe w załatwianiu ;) Skoro trzeba to trzeba.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie az tak zle:

1. Ty - I-864, nawet jesli zarabiasz $0 i jesli nie masz Tax za ubiegly rok + list wyjasniajacy, ze nie masz Tax i dlaczego nie masz Tax + kopia twojego paszportu badz birth certificate (czasem robia problem jesli tego nie widza tuz przed oczami)

2. Brat - I-864 (zaznacza opcje, ze jest 'joint sponsor'), list od pracodawcy z data nie bardziej wstecz niz 3 miesiace + kopie Tax za ostatni rok + kopia W-2 badz 1099 + kopia jego GC badz paszportu USA badz naturalizacji. Uwaga: w przypdku kiedy twoj brat nie byl jedyna osoba na rozliczeniu podatkowym, a do sponsorowania zostanie uzyty dochod innej wlacznej w Tax osoby (np. zony) wtedy zona musi podpisac I-864a + list od pracodawcy + kopie jej W-2/1099 itd.

Any questions? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie bedzie ok,wazne ze rusza  :D

Jest lepiej niż ok, wróciłam właśnie z konsulatu, nie muszę starać się o wizę imigracyjną dla młodszego synka. Za tydzień odbieram dla obu synów paszporty US ;)

Rany, kamień spadł z serca! Mogę już bez nerwów planowac wyjaz i kupić od razu bilety :) Ostatnie tygodnie to był horror - zbieranie dokumentów (jak się okazało - niepotrzebnie), dzwonienie do konsulatu i ambasady i wysłuchiwanie tysiąca wersji załatwienia jednej i tej samej sprawy... to już za mną. Uff :)

Dzięki wszystkim za porady i cierpliwe znoszenie mojego trucia d*** ;)

Idę surfować po necie w poszukiwaniu niedrogich połączeń do Chicago na maj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER - GRATULUJE.

W naszym przypadku nie bylo potrzebne I-864 wiza IR2 (sponsorowanie dziecka). Najsmieszniejsze jest to ze jak dzwonilam do konsulatu to powiedzieli zeby przyniesc podatki z 3 lat. My naszykowalismy z jednego roku. A juz przy rozmowie z konsulem okazalo sie ze w ogole nie jest potrzebna forma I-864. Dziecko urodzilo sie po przyjeciu obywatelstwa przez ojca,wiec najpierw dostanie zielona karte, a potem obywatelstwo.

Potrafia namieszac na tych infoliniach.

Pozdrawiam i zycze wszysktiego dobrego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku nie bylo potrzebne I-864 wiza IR2 (sponsorowanie dziecka). Najsmieszniejsze jest to ze jak dzwonilam do konsulatu to powiedzieli zeby przyniesc podatki z 3 lat. My naszykowalismy z jednego roku. A juz przy rozmowie z konsulem okazalo sie ze w ogole nie jest potrzebna forma I-864. Dziecko urodzilo sie po przyjeciu obywatelstwa przez ojca,wiec najpierw dostanie zielona karte, a potem obywatelstwo.  

Potrafia namieszac na tych infoliniach.

To ja z kolei usłyszałam dziś w konsulacie kolejną wersję, żeby było jeszcze śmieszniej :) W momencie gdy jeszcze chciałam składać petycję na syna, urzędniczka powiedziała że wprawdzie nie jest wymagane I-864, ale konsul MOŻE zażądać dowodu że dziecko nie będzie obciążeniem finansowym dla państwa, coś gadała o jakimś innym Afifidavit i o zeznaniach podatkowych, o kontach w banku. Widać to widzimisię konsula kiedy żądać a kiedy nie.

Dziękuję wszystkim za gratulacje, oczywiście dam znać jak tylko dostaniemy upragnione granatowe książeczki do ręki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...