Skocz do zawartości

Czy ktoś nie dostał już wizy J1 i jak bylo w ambasadzie?


Rekomendowane odpowiedzi

u konsula(w-wa) bylem we wtorek przed swietami, i do tego czasu wszyscy dostali wizy jezeli chodzi o biuro BTC (ok 400 osob). Cala wizyta u konsula odbywa sie hurtowo i bardzo szybko. Maksymalnie wynosi ok 1min, skanowanie palcow i 2 pytanka. Zajrzal w index i legitke, umowy o prace nie chcial. Sam sie troche zakrecilem, bo jednak przez kilkadziesiat ludzi za toba tworzy sie lekki halas, i nie uslyszalem dokladnie pytania i zaczalem odpowiadac, ale koles spoko...po prostu powiedzial ze zle uslyszalem i o co mu chodzilo i "have a nice trip"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W ambasadzie byłam wczoraj (Wawa), z tego co sie orientuję, to wszyscy dostali. Często padały pytania o studia.

- Co studiujesz?

- Zarządzanie i marketing.

- I co ci się bardziej podoba; zarządzanie i marketing?

- Zarządzanie.

- A dlaczego?

itd.

Słyszałam jedną dziewczynę, która powiedziała, że budownictwo, to konsul wypytywał ją co będzie budowała.

Wszystko w miłej i sympatycznej atmosferze, choć byłam nieźle nastraszona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mingan napisał:

" jak już mówiłem nie tłumaczy się wielu słów bezpośrednio ze słownika bo głupstwa wychodzą znalazłeś w słowniku słowa "dzienny" i "zaoczny" a powinieneś znaleść "dzienne studia" i "zaoczne studia" słownik nie jest stary:

Moj drogi kolego wyobraz sobie że nie wziełam ze słownika ani słowa dzienny ani zaoczny a cała frazę - studia dzienne. Widocznie sa różne słowniki. Nie od dziś wiem że nie można tłumaczyć słowkami ale trzeba brać całe frazy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Wawie 18 kwietnia. Byl to moj "pierwszy raz" w ambasadzie:D. Pierwsze co mnie przerazilo to ogormna kolejka pod ambasada, ale bardziej mnie zdziwilo jak szybko ambasada wchlonela ta kolejke :). Nie minelo 10 minut i bylismy w srodku. Przed wejsciem oczywiscie bramka wykrywajaca metale (musialem zdjac pasek od spodni, malo mi spodnie nie spadly :DDD) potem chwilka w takim przedsionku na swiezym powietrzu i wchodzimy. Znalazlem sie w jakims dziwnym pomieszczeniu gdzie wszyscy siedza na krzeselkach jak na jakims spotkaniu, a na koncu okienka :). Siadlem na krzeselku i czekam na swoja kolej. :) Stres jak dla mnie niesamowity, podchodze do okienka, i stres mija:D Skanowanie palcow(chyba mialem brudne palce albo spocone, bo dostalem chusteczke od konsula i polecenie "wytsyj palec prose" a nastepnie uslyszalem "plasko ale nie sa mocno" ). Potem pytanka: "jak sie masz, Gdzie jedziesz, Co studiujesz, i have a nice summer:D" Konsul byl przemily, usmiechniety, hmm wyluzowany?, naprawde bylo bardzo bardzo super. Wszyscy chyba dostali wize

PS.Pod ambasada uslyszalem jak dziewczyny cwicza angielski:

- Jak to sie mowilo? - mowi jedna do drugiej

- Ajm Fajn, fenkju - odpowiada druga ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac naprawde nie ma sie czym przejmowac, bo chyba tylko w szczegolnych przypadkach nie przyznaja wizy. Powiem wiecej, ze strasznie sie balam, a ci ludzie w konsulacie sa tak pozytywnie nastawieni, ze teraz wspominam to jako bardzo mile doswiadczenie i nawet mialabym ochote na jeszcze jedna wizyte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś ile trzeba będzie czekać na wyrobienie wizy ? Mi już mijają prawie 2 tygodnie, a w biurze nadal wizy nia ma :)

To chyba zalezy z jakiego biura jedziesz, bo z tego co sie orientuje ambasada wydaje paszporty zawsze kilka dni po rozmowie, natomiast kidedy przedstawiciel Twojego biura odbierze paszport i kiedy Twoje biuro Ci go przesle .... to juz jest zagadka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...