Skocz do zawartości

czy mam szanse?????


magdalenka09

Rekomendowane odpowiedzi

mam nastepujacy problem jestem zona obywatela usa urodzonego i mieszlajacego w usa od pokolen on chcialby sponsorowac mnie o gc ale mam pewna obawe moj maz mial problem z prawem odbywal kare wiezienia wprawdzie jest od kilku lat na wolnosci ale wyszedl na warunkowe zwolnienie wciaz jest na probation i moje pytanie jest nastepujace czy przez jego przeszlosc mam jakie kolwie sznse na otrzymanie gc.dodam ze jest on samotnym ojcem 2 dzieci mieszkalismy przed slubem ponad 1,5 roku razem jestem dla jego dzieci jak matka tak mnie traktuja bardzo chcialabym zalegalizowac swoj pobyt tutaj dodam ze przyjechalam tutaj na wize turystyczna ktora przesiedzialam .bardzo prosze o wyjasnienie moich obaw tak bardzo chce byc z moja rodzina tutaj ale bardzo sie boje ze przez przeszlosc mojego meza bedzie to niemozliwe prosze o odp z gory wszystkim dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za odp nie ja nie mialam zadnych problemow z prawem jak w polsce jak i tu.

a czy moze wiesz jeszcze cos na temat ja jakies 12 lat temu przyjechalam na wize turystycznej,ale dzieki pomocy mojej cotki,madonna high school,otrzymalam wize studencka na ktora otrzymalam ssn,ale nie stety z powodu choroby matki nie dokonczylam nauki tutaj i wrocilam do polski potem dostlam nowa wize turystyczna na ktorej przyjechalam tym razem tutaj.musze sie przyznac ze przez jakis czas pracowalam na moim ssn od wizy studenckiej wiem ze pracowalam nielegalnie ale czy mam prawo starac sie o gc jesli tak postapilam jesli jestem sponsorowana przez meza obywatela usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest w koncu bo juz nic nie wiem mam szanse na gc czy nie przeciez to on jest obywatel usa z urodzenia i nijak sie to ma do imirattion bo jego przeciez nie deportuja lub nie pozbawia obywatelstwa bo dla niego usa to tak jak dla mnie polska.a to nie jemu beda przyznawac gc tylko mnie i to mi bedzie przyznany status a nie jemu.wiec chyba wiecej beda sprawdzac mnie a nie jego.juz sama nie wiem prosze zdcyduje cie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci przyjdzie z naszych decyzji? Powinnaś się martwić o decyzje USCIS.

Jako małżonka obywatela będziesz miała darowaną nielegalną pracę pod warunkiem że zostanie na Ciebie złożona petycja i przejdziecie pomyślnie cały proces przyznania GC.

Co do tego czy przeszłość męża będzie miała na to wpływ - nie mam bladego pojęcia. Przeszukaj net pod kątem kryminalnej przeszłości sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że są pewne przewinienia sponsora dzięki którym małżeństwo może zostać wzięte pod lupę, np. imigracyjne: wcześniejszy ślub dla papierów lub pomoc w przemycaniu kogoś na teren USA. Jak również wszystkie inne przestępstwa które czynią ślub sponsora mniej wiarygodnym - branie łapówek, stręczycielstwo. Nie sądzę jednak by sam fakt siedzenia sponsora w więzieniu był powodem odmowy przyznania GC.

Ale to tylko moje zdanie. Po coś w końcu to Biographic Information sponsora musi być. Bo chyba nie po to by było więcej papierków do wypełnienia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest w koncu bo juz nic nie wiem mam szanse na gc czy nie przeciez to on jest obywatel usa z urodzenia i nijak sie to ma do imirattion bo jego przeciez nie deportuja lub nie pozbawia obywatelstwa bo dla niego usa to tak jak dla mnie polska.a to nie jemu beda przyznawac gc tylko mnie i to mi bedzie przyznany status a nie jemu.wiec chyba wiecej beda sprawdzac mnie a nie jego.juz sama nie wiem prosze zdcyduje cie sie

Szanse masz zawsze - tylko pytanie jakie sa to szanse.

Sprawa pierwsza i najwazniejsza: to, ze ktos jest obywatelem USA nie oznacza, ze jego wspolmazlonek musi dostac Green Card. Owszem, moze sie ubiegac o Green Card, ale decyzja zalezy od urzednika. Nikt nie zabierze mu obywatelstwa, ale fakt, iz ktos spedzil w wiezieniu kilka lat nie jest absolutnie zadna dla Ciebie pomoca w uzyskaniu Green Card. Nie oznacza to ze Ci odmowia na 100% GC, ale na pewno bardzo zweryfikuja Twoje dokumenty, bardzo dokladnie sprawdza Ciebie i - niestety - mozna sie spodziewac ze bedziecie mieli interview osobno, aby wykluczyc np. przypuszczenie, ze twoj maz moze czerpac korzysci z waszego malzenstwa kiedy ty ubiegasz sie o staly pobyt.

Jesli nie sprawdzanoby przeszlosci wspolmalzonka wtedy po co bylaby biographic wysylana do FBI?

Owszem, inaczej patrzy sie na kogos kto dostal 2 tygodnie wiezienia za podeptanie trawnika przed city hall itp. a inaczej kogos kto siedzial 3 lata za wlamanie a jeszcze inaczej kogos kto siedzial 10 lat za napad na bank. Bedzie sie tu pojawiac pytanie czy malzenstwo jest naprawde bona fide. I jesli wykazesz, ze maz jest juz teraz ok z prawem, ze ma stala prace, placi podatki, ze to co zrobil kilka lat temu byla pomylka, ze teraz macie juz nowe zycie itd. - wtedy jak najbardziej mozesz dostac Green Card.

Podstawa to dobrze zrobione dokumenty i dobre przygotowanie do rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz zgodze sie z toba bo nawet wlasnie ja myslalam na moj chlopski rozum ze jesli sie zmienil ze jesli ma prace nawet dwie,placi podatki jest ok z prawem i zaczol nowe lepsze zycie to jesli tylko moja strona papierkowa jest ok to chyba nie ma przeszkod a napewno nie czerpal ani nie czerpie korzysci z naszego maluzenstwa bo o swojej sytuacji przeszlosci oraz ze ma 2 dzieci powiedzial mi na samym poczatku naszej znajomosci i powiedzial ze odemnie zalezy czy chce sprobowac zwiazku z nim. ja tak mi sie wydaje mam papiery ok place podatki,pracowalam nie legalnie ale na wlasne papiery mam ssn,przesiedzialam wize turystyczna ale podobno te dwie sprawy praca i przesiedzenie wizy w przypadku sponsorowania przez meza na aos jest darowane ja nigdy nie mialam zadnego problemu z prawem jak karnym tak imigracyjnym wiec mysle ze chyba mam szanse dostac gc a po za tym nikt i nigdy nie ma 100% pewnosci ze dostanie gc.dodam jeszcze ze slub z moim mezem wzielismy po ponad 1,5 roku znajomosci w tym czasie prawie caly czas mieszkalismy razem mam wspolne konta bankowe,wspolny wynajem mieszkania,razem wlasnie kupujemy dom i wiele 100 wspolnych zdjec naszych oraz wspolnych z jego rodzina na roznych uroczystosciach rodzinnych.

bardzo dziekuje za odp troszke mi rozjasnilo mam nadzieje ze wszystko bedzie ok skladam na poczatku przyszlego roku bo chcemy jeszcze razem rozliczyc sie z podatkow za 2006 no i niech to maluzenstwo troszke potrwa zanim zlozymy papiery do imigration.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...