Skocz do zawartości

GC a obywatelstwo


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnosnie czasu oczekiwania na obywtaelstwo.Z tego co wiem o obywatelstwo mozna starac sie po 5 latach od otrzymania GC. W przypadku kiedy petycje zlozyl maz/zona obywatel USA czas ten wynosi 3 lata. A jak to jest w innych przypadkach kiedy petycje o GC skladal obywatel USA np siostra na brata.Czy ten okres wynosi juz wtedy 5 lata czy rowniez tak jak w przypadku slub z obywatelem 3 lata. Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC. W przypadku kiedy petycje zlozyl maz/zona obywatel USA czas ten wynosi 3 lata.

Tylko w wypadku gdy ślub się wzięło przynajmniej 2 lata przed złożeniem petycji. W innym wypadku czeka się 5 lat.

Nie tylko jesli slub byl 2 lata wczessniej. problem jest jednak taki ze jesli kate dostalo sie wczesniej od slubu niz 2 lata, to daja conditional i zanim mozna zlozyc wniosek o obywatelstwo trzeba zrobic lifting condition na GC.

No chyba ze sie myle, to prosze mnie poprawic bo bede bardzo zainteresowana.

Krysia

In general, if you have been a Permanent Resident for three years and have been married to and living in a valid marital union with the same U.S. citizen spouse for all three years AND you meet the other criteria (Residence and Physical Presence, Good Moral Character, Language etc), you are eligible for naturalization.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jesli slub byl 2 lata wczessniej. problem jest jednak taki ze jesli kate dostalo sie wczesniej od slubu niz 2 lata, to daja conditional i zanim mozna zlozyc wniosek o obywatelstwo trzeba zrobic lifting condition na GC.

A ponieważ można to zrobić dopiero po 2 latach to razem z dostaniem "stałej" GC wychodzi razem 5 lat.

Sęk chyba w tym że "Permanent Resident" to nie to samo co "Conditional Permanent Resident".

Albo z kolei to ja bardzo się się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jesli slub byl 2 lata wczessniej. problem jest jednak taki ze jesli kate dostalo sie wczesniej od slubu niz 2 lata, to daja conditional i zanim mozna zlozyc wniosek o obywatelstwo trzeba zrobic lifting condition na GC.

A ponieważ można to zrobić dopiero po 2 latach to razem z dostaniem "stałej" GC wychodzi razem 5 lat.

NIE. W SUMIE WYCHODZI OKOLO 3,5 ROKU. JESLI DOSTALES CONDITIONAL GC W STYCZNIU 2006 ROKU, TO O ZNIESIENIE WARUNKU STARASZ SIE PO 1 ROKU I 9 MIESIACACH. PRZEWAZNIE NA ROZPATRZENIE SPRAWY CZEKA SIE OKOLO 6 MIESIECY (CHOC JESLI SPRAWA JEST ZAWIKLANA BADZ WYMAGA INTERVIEW TO TEN CZAS MOZE SIE PRZECIAGNAC NAWET DO PONAD ROKU CZASU). POTEM SKLADA SIE DOKUMENTY NA OBYWATELSTWO. MOZNA ZLOZYC DOKUMENTY NA OBYWATELSTWO PO 2 LATACH I 9 MIESIACACH OD OTRZYMANIA CONDITIONAL GC NAWET JESLI NIE MASZ PRZYZNANEJ STALEJ GREEN CARD. MOZESZ NAWET PODEJSC DO EGZAMINU NIE MAJAC PRZYZNANEJ STALEJ GREEN CARD, TYLE, ZE NIE MOZESZ BYC DOPUSZCZONY DO PRZYSIEGI JESLI NIE PRZYNIESIESZ GREEN CARD. ALE TAKICH PRZYPADKOW JEST DOSC SPORO KIEDY PRZESUWA SIE PRZYSIEGE ZE WZGLEDU NA BRAK GC.

W KAZDYM RAZIE W NJ, OD MOMENTU DOSTANIA CONDITIONAL GREEN CARD TO PRZYSIEGI, TRWA TO MNIEJ WIECEJ 3,5 ROKU NA DZIEN DZISIEJSZY.

Sęk chyba w tym że "Permanent Resident" to nie to samo co "Conditional Permanent Resident".

Albo z kolei to ja bardzo się się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...