Skocz do zawartości

Jak sprawdzaja nielegalnych?


smaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam takie pytanie...jak obecnie sprawdzaja osoby ktore przesiedzialy wize? A zwlaszcza osoby ktore na lotnisku dostaly pozwolenie na ograniczony pobyt (czyli mniej niz 6 miesiecy)?

Osoba ktora sponsoruje mojego znajomego (przesiedzial wize miesiac) dostala 3 telefony w ciagu tygodnia z urzedu imigracyjnego! Narazie tylko nagrywaja sie na automatyczna sekretarke bo

sponsor nie chce "wsypac" kolegi ale nie chce tez klamac urzednikow bo to przeciez powazne przestepstwo w stanach...?Czy ktos moglby mi powiedziec czy takie sprawdzanie skonczy sie na kilku

telefonach czy lepiej do nich oddzwonic?

Bardzo prosze o szybka odpowiedz i z gory dziekuje za wszelkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
I oto dlaczego USA wymaga wiz dla Polakow.

Sponsor powinien oddzwonic. Znajomy powinien wyjechac.

Dziekuje za komentarz aczkolwiek wyjazd jest ostatecznoscia. Chodzilo mi o komentarz kogos kto mial moze doswiadczenie w podobnych sprawach.

I bardzo prosze bez zbednych zlosliwych aluzji zwlaszcza gdy nie zna sie dokladnie sytuacji i ludzi.

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy USCIS wydzwania po "nielegalnych", ale IMO to b. mało prawdopodobne. Mogę się mylić. Póki co obstawiam (w kolejności prawdopodobieństwa):

1. Ktoś znajomy sobie robi jaja i podaje się za USCIS.

2. Osoba zapraszająca w sprytny sposób daje gościowi do zrozumienia żeby już sobie wyjechał :P

3. Punkt 1 oraz punkt 2 naraz ;) czyli współpraca osoby zapraszającej z osobą wydzwaniającą, ew. to jedna i ta sama osoba :)

4. Ktoś życzliwy dał znać gdzie trzeba że w USA ktoś siedzi nielegalnie, ale telefony z USCIS jakoś mi się nie widzą, prędzej przyjadą i zgarną.

Piszę ponownie - mogę się mylić. Nie słyszałam o przypadku by USCIS dzwoniło do osoby zapraszającej, ale nie twierdzę że to niemożliwe.

Pod jaki numer każą oddzwaniać? Co dokładnie jest nagrane na automatyczną sekretarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...