Skocz do zawartości

CR1 mial juz ktos spotkanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kurcze szkoda że nie zauważyłem tego tematu wcześniej :/ Ja już niestety wysłałem zaświadczenie o niekaralności tyle że z sądu okręgowego z Tarnowa (nie miałem pojęcia że takie głupie przepisy są) więc wszystko się powinno niebawem wyjaśnić czy będą uznane czy jeszcze raz to samo.Ale mówicie że jest jakaś szansa że mogą je uznać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dokladnie... osoby, ktore odbieraja telefony sa tylko poinstruowane co do procedur, ale to nie oni zajmuja sie papierami tylko kto inny i to od tej osoby zalezy czy ci to zatwierdza czy nie w zaleznosci, czy bedzie na tyle zorientowany w tym jaka pieczatka musi byc na papierze a jaka nie - tak powiedzieli mojemu mezwi jak tam dzwonil... bo ogolnie oni tam w ameryce mysla, ze w polsce istnieje jedno miasto czyli warszawa :) natomiast w konsulacie usa w warszawie oczywiscie mowia, ze niewazne czy zaswiadczenie jest z warszawy czy z innego miasta, bo tam wiedza troche wiecej na temat tego co sie w polsce dzieje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak właśnie jest jak mówicie.Pani z którą rozmawiałem była bardzo miła i przekonująca.Powiedziała żebym się nie denerwował ponieważ cytuję:"Nie ma nigdzie zapisane że zaświadczenia muszą być z ministerstwa z Warszawy".Widocznie musi być nie doinformowana.Cóż i tak nie mogę zbyt wiele zrobić jak tylko czekać na rozwój wydarzeń.W ostateczności będę musiał jeszcze raz wszystko załatwiać i będę kilka dobrych tygodni w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc Dziewczyny :) pewnie czekacie na mojego posta, co? ;-) Pisze zaraz po tym jak Pan z dhl-u zamknal za soba drzwi. Wizyta w ambasadzie za mna, wiza do paszportu wklejona ;) i koperta zalakowana dostarczona . Maz u boku, bo przylecial na tydzien, wiec juz nic nie brakuje mi do pelni spokoju i szczescia. Ale i tak ciagle mysle, mam takie wrazenie, ze za tydzien bede go znowu musiala pozegnac i zostac sama na nie wiadomo ile.Na szczescie w koncu jest inaczej juz teraz lecimy razeeeem ;) huraa nasza rzeczywistosci w koncu sie zmieni, ale do rzeczy, bo Was pewnie interesuja inne szczegoly ;-) Zaraz Wam napisze, ze jak dwa dni przed spotkaniem dostaniecie z ambasady list ze zmiana godz i lista potrzebnych dokumentow to sie tym wogole nie martwcie. Godzina bedzie taka jak Wam ustali NVC a dokumenty beda na Was w ambasadzie czekaly takie jak wyslecie do NVC. No to dalej. Przed ambasada bylam nawet szybciej niz bylo napisane i juz mnie wpuszczono. Stawalyscie pewnie na wize turystyczna to wiecie jak to wyglada. Bramka od metali - standard. Potem dalej. Wchodzimy do sali po prawej stronie. Okienko nr 7 . Pani wydaje numerek. Siadacie. Numerek wzywany do kolejnego okienka. Polka sprawdza dokumenty. Poprosila mnie o zaswiadczenie niekaralnosci i druga forme ds-230. Mowie, ze tam wszystko jest, niech Pani sprawdzi. Sprawdzila, bylo ! Domiemywam, wiec, ze jesli zaswiadczenie niekaralnosci przynioslo by sie do ambasady to tez by nie bylo halo, no ale dobra, bylam spokojna ze juz wszystko mam sprawdzone. Prosze usiasc czekac na kolejne wezwanie. Siadam, czekam. Ding dong kolejne okienko. Odciski palcow rutynowa procedura. Prosze czekac, teraz zostanie Pani wezwana do konsula. Ok siedze czekam i wypatruje kto wezmie moje dokumenty. Sala jest mniejsza niz ta na turystyczna. Generalnie slyszy sie co wszyscy gadaja. Jednemu chlopakowi przyczepil sie, bo nie mial na rejestrze karnym pieczatki z kartoteki nieletnich. Konsul odstawil go z kwitkiem, ale byl na tyle w porzadku, ze powiedzial, ze zdarzy pan jeszcze w warszawie do ministerstwa aby Panu to wydali. Byl jednak dosc zdecydowany i nie dal sie przekonac, ze wszystko jest ok. Chlopak tlumaczyl, ze przeciez w Ameryce bylo sprawdzone i wszystko bylo ok, ale on powiedzial stanowczo TO NIE AMERYKA WYDAJE CI WIZE TYLKO JA. No i koniec , jak wyszlam z ambasady chlopak wracal juz z kolejnym zaswiadczeniem z ministerstwa ;-) Ale moge Wam powiedziec, ze chlopak mial wydane zaswiadczenie z innego miasta niz Wawa (to pierwsze) i do tego sie podobno nie przyczepil. No dobra, kontynuujac. Siedze sobie obserwuje konsulow. Wypatrzylam, ze jedna z konsulek przeglada moje dokumenty. Wiedzialam juz gdzie trafie. Dzien dobry - dzien dobry. Prosze podniesc prawa reke i przysiegnac ze mowi pani prawde i tylko prawde. Tak. Ok. To teraz Pani zlozy podpis na ds-230. Prosze. No i pytania. Jak sie stalo ze sie poznalismy, a kim Pani maz jest, a w jakim kraju mieszka ( to jest podchwytliwe chyba ), a w jakich krajach pani byla, a zdjecie Pani pokaze jakies , a jak sie stalo, ze pani wyjechala do Ameryki. Wszystkie pytania wydaly sie tendencyjne i wszystkie odpowiedzi byly dla mnie jasne jak slonce. Ok nie widze przeciwskazan. Formularz dhl prosze. Usmiech na twarzy, pani sympatyczna. Dziekuje, do widzenia , wszystkiego dobrego. Tak wiec Dziewczyny wszystkiego dobrego :) nie martwcie sie, wszystko bedzie dobrze ! A jak Wasze papiery na jakich etapach jestescie? Zycze duzo cierplliwosci. Pa trzymajcie sie i piszcie jak macie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje!!!! I zycze milego zycia w USA:) Skoro pisalas o tym zaswiadczeniu z Ministerstwa to mam jeszcze pytanie odnosnie punktu z kartotekami, wiem, ze trzeba zaznaczyc obie; karna i nieletnich, a co z kartoteka osob pozbawionych wolnosci i...? To tez mam zaznaczac?? Dzieki, i jeszcze raz gratuluje, ze to juz koniec tej meki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...