Skocz do zawartości

Paczka Usa -> Polska A Cło


Antonii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z praktyki. Dostales clo na co ? Wyobrazam sobie ze to zwykly list bedzie ?

2 razy dostałem cło. Raz to zamawiałem ubrania ze sklepu internetowego więc o to akurat nie mam pretensji ponieważ paczka była dosyć spora a i wartość rzeczy tez nie mała.

Drugi raz to sytuacja była taka. Kupiłem od osoby prywatnej płytę CD (jestem kolekcjonerem) Osoba która wysyłala do mnie to cd zadeklarowała wartość 100$ ponieważ ona jest tyle warta ale w środowisku kolekcjonerskim. Ogólnie ta płyta była rozdawana za darmo na koncercie. Oczywiście limitowany nakład więc dlatego cena taka. Do rzeczy. Wysłane jako zwykły list w małej bąbelkowej kopercie no i niestety przyszedł papier i musiałem płacić cło od 100$/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

ja wyslalam 2 iphony dla rodzicow, bez pudelek poprostu luzem. Na poczcie w usa powiedzieli ze nie moge wyslac telefonow do polski ... :/ wiesz poszlam do fedex gdzie nie pytali o wartosc przesylki tylko kazali zaplacic 75$ za malutka przesylke ... w polsce naliczyli clo 75zl

A jesli chodzi o druga strone to wysylalalm imak dosc duzy z polski poczta polska i doszlo w tydzien bez problemy i bez cla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

mam zamiar wyslac paczke polamerusa , na stronie sprawdzilam ze okolo 20kg zaplacilabym droga morka okolo 35$. Czy jesli wysle slodycze to wszystko bedzie z nimi ok ? wysylal juz ktos cos podobnego ? bo to jednak idzie ok 2miesiecy.

Nie wiem czy wiesz, ale słodycze są już dostępne w Polsce bez kartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...