Skocz do zawartości

"dowody" Bycia Razem / Rozmowa Z Konsulem


Nigella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...

Witam serdecznie wszystkich użytkowników:)

razem z narzeczonym planujemy złożyć papiery na wizę narzeczeńską (stan Waszyngton). Ponad 3 lata razem, narzeczony ma podwójne obywatelstwo Polskie i Amerykańskie (jest obywatelem USA, tam się urodził, rodzice pochodzenia polskiego), widzieliśmy się zarówno kilka razy w PL jak i w USA (ja byłam już 2 razy na wizie turystycznej, zaprosili mnie jego rodzice do swojego domu na wakacje i na święta) Oczywiście odwiedziłam już sporo stron www z instrukcjami, podpowiedziami co i jak itd. Jednak większość rzeczy stała się dopiero jasna po przeczytaniu wielu postów na tym forum :) mam mimo wszystko jednak kilka pytań, na które odpowiedzi znaleźć nie mogłam :( ok, więc zaczynam: czy jeśli moi rodzice złozyli wniosek na loterie wizowa o green card (w 2012, więc jeszcze mój narzeczony narzeczonym nie był :)) (wpisujac mnie jako dziecko), zakladam oczywiscie, ze i tak pewnie owej zielonej karty nie dostana ;), ale czy może to mieć jakikolwiek wpływ na przyznanie mi wizy narzeczeńskiej? Poprostu zaczynam już wymyślać różne dziwne rzeczy, i tylko się tym stresuje :(

Zbieram też oczywiście dowody na to, że się widzieliśmy i że jesteśmy nadal razem, zastanawia mnie tylko, co konkretnie narzeczony powinien wysłać razem z formą I-129F? Wspólne zdjęcia, bilety lotnicze, jakieś wydruki z rozmów (np Skype, gtalk), bilingi z rozmów telefonicznych, może jakieś listy pocztowe?

Nie macie pojęcia, jak się tym wszystkim stresuje, mało co nie padłam przy rozmowie o wizę turystyczną, to co to będzie teraz :(

Czy Wasi narzeczeni/ wasze narzeczone miały również rozmowę w USA? Czytałam, że czasem się to zdarza...

No i kolejna sprawa - pierścionek zaręczynowy, którego jeszcze nie posiadam i raczej nie bede posiadać aż do momentu wyjazdu (o ile mi się uda..), bo tak postanowiliśmy z ukochanym, że teraz kase przeznaczymi na co innego. Czy w ambasadzie mogą o owy pierścionek pytać i czy jego brak mogą jakoś skomentować?

Wybaczcie, jeśli zadaję pytania, które na forum już były, poprostu chce się upewnić i poczytać jak to wyglądało z Waszego doświadczenia.

Pozdrawiam,

LadyPiret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Loteria i K-1 nie powinny sobie w żaden sposób wadzić

2. Moja żona (wtedy narzeczona) nie miała rozmowy w USA

3. Do I-129f dołączaliśmy zdjęcia potwierdzające, że spotkaliśmy się w ciągu ostatnich dwóch lat i deklaracje, że weźmiemy ślub

4. Ja mojej żonie kupiłem pierścionek dopiero po przylocie do USA.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze przeczytali Twoi rodzice instrukcje to nie ma wplywu zadnego loteria a wiza narzeczenska ;)

chyba ze wyslesz papiery a rodzice dowiedza sie ze wygrali a Twoj wiek na rozmowie bedzie mniej niz 21 lat wtedy bedziesz musiala dokonac wyboru ale nikt kasy nie zwroci za k-1 jak zdecydujesz sie na loterie wizowa-wize na pobyt staly.

a nie lepiej wziasc slub w Polsce,podobnie bedziesz czekac na wize dla zony jak i K-1 ..tylko przy wizie dla zony wlatujesz z wiza na pobyt staly a przy k-1 musisz troche zalatwiac aby taki pobyt dostac ale o tym chyba czytalas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję za odpowiedzi! Poprawiły mi samopoczucie :)

a co do ślubu w PL, to byłoby troche więcej formalności, ponieważ narzeczony ma co prawda polskie obywatelstwo, ale takjakby nie do końca sformalizowane i najpierw musiałby przyjechac tutaj (dodatkowa kasa za bilety lotnicze) i załatwic wszystkie sprawy, pozniej wrocic, wystosowac papiery dla mnie, znowu zaplacic. Wiec wybralismy jednak ślub w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady Piret do I 129 f narzeczony dolacza dowody na to ze sie spotkaliscie, nie dowody zwiazku, czyli zdjecia ok, ale to podobno secondary evidence, czyli na pewno nie wystarcza, karty pokladowe (nie bilety), strony z paszportu twoje i narzeczonego, jakiekolwiek inne dokumenty ktore moga udowodnic ze byliscie jednoczesnie w tym samym miejscu, albo przynajmniej kraju. My dostalismy RFE (request for evidence) za niewystarczajace dowody, wiec warto sie zastanowic nad tym ,co sie do I 129 F dolacza, w kwestii dowodow na spotkanie.

Znajomy prawnik, z ktorym rozmawialismy po tym jak dostalismy RFE, poradzil, ze jezeli dolaczasz zdjecia, warto zeby byly na tle lakiegos konkretnego miejsca, pomnika, budynku, zeby ulatwialy zidentyfikowanie.

Niektorzy dodatkowo dolaczali biografie zwiazku na osobnej kartce, co tez jest dobrym pomyslem-my taka wyslalismy po tym jak dostalismy RFE

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Znajomy prawnik, z ktorym rozmawialismy po tym jak dostalismy RFE, poradzil, ze jezeli dolaczasz zdjecia, warto zeby byly na tle lakiegos konkretnego miejsca, pomnika, budynku, zeby ulatwialy zidentyfikowanie.

zona odwiedzila mnie w kraju w ktorym mieszkalem przed przyjazdem do USA i zrobilismy sobie zdjecie przed amerykanska baza wojskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszelkie podpowiedzi! Powolutku zbieram już wszystko co możliwe, aby udowodnić, że sie widzieliśmy i razem spędzaliśmy czas :)

Lady Piret do I 129 f narzeczony dolacza dowody na to ze sie spotkaliscie, nie dowody zwiazku, czyli zdjecia ok, ale to podobno secondary evidence, czyli na pewno nie wystarcza, karty pokladowe (nie bilety), strony z paszportu twoje i narzeczonego, jakiekolwiek inne dokumenty ktore moga udowodnic ze byliscie jednoczesnie w tym samym miejscu, albo przynajmniej kraju. My dostalismy RFE (request for evidence) za niewystarczajace dowody, wiec warto sie zastanowic nad tym ,co sie do I 129 F dolacza, w kwestii dowodow na spotkanie.

Znajomy prawnik, z ktorym rozmawialismy po tym jak dostalismy RFE, poradzil, ze jezeli dolaczasz zdjecia, warto zeby byly na tle lakiegos konkretnego miejsca, pomnika, budynku, zeby ulatwialy zidentyfikowanie.

Niektorzy dodatkowo dolaczali biografie zwiazku na osobnej kartce, co tez jest dobrym pomyslem-my taka wyslalismy po tym jak dostalismy RFE

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...