Skocz do zawartości

Nowe Zasady International Experience Canada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale ja mysle, i tak mowili w video ze miejsce jest gwarantowane jezeli oni potwierdza ze dostali pieniadze i dokumenty. Ja narazie mam status:

  • Submitted - Payment and required documents pending

MisiaBella - ja atakuje loterie nawet jak dostane Canada work permit. Jakby co z Toronto do NYC sie przeprowadze, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

anika maja 48 godz na przyslanie Ci wiadomosci o wplacie

potem masz 10 dni aby oplacic

Dziekuje sly6 :)

Nie bylam aktywnym forumowiczem, ale codziennie przegladalam Wasze wpisy.

Dziekuje Wam kochani! Byliscie bardzo pomocni! Do zobaczenia w Kanadzie....mam nadzieje ;)

Jesli sie dostane do programu, to jade do Toronto. Tam jest moj chlopak.

Ale jesli komus sie spodoba (a na pewno sie spodoba) i bedzie chcial zostac na stale, to najlepszym miejscem (czytaj najlatwiej o uzyskanie stalego rezydenta) jest w prowincjach Alberta, Manitobia i Saskatchewan.

Zycze Wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia wyslala,Pacowsky,TY ,,kazdy z Was pisze ze ma numer ponizej 625 wiec macie miejsca :)

co do loterii to we wrzesniu bedzie cos wiadomo na ten temat,wtedy tez nalezy szukac wiadomosci

haha, faktycznie jak wygram green card i do tego otworzą program do Australii, miałbym nie lada problem, choć GC daje najwięcej możliwośći :)

Mój plan to Kanada -> podszkolenie języka - AU

kto wie, może kiedyś wrócę do tego postu i napisze, że się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tez wyjechal na IEC 2 lata temu. Znalazl prace w firmie grzewczo-chlodniczej (testuje parametry ogrzewania w budynkach uzytecznosci publicznej) i po roku pracodawca wystapil dla niego o wize LMO (Labour Market Opinion). Wtedy to jeszcze byla dosyc prosta procedura uzyskania tej wizy w Ontario. Ale po roznych aferach ze sprowadzaniem taniej sily roboczej z Indii i Pakistanu wladze prowincji zaostrzyly wymagania dotyczacej tej mozliwosci pracy w Ontario.

W tej chwili najlatwiej o uzyskanie status stalego rezydenta jest w Albercie I Manitobie. Wystarczy, ze znajdziesz pracodawce, ktory po pol roku wyrazi chec zatrudnienia Cie na stale I juz mozesz ubiegac sie o nominacje prowincji. Wiem, ze wielu ludzi z IEC tak wlasnie zrobilo (nie ma wymagan odnosnie konkretnych zawodow). Oczywiscie, trzeba rozsadnie wybrac pracodawce aby po pol roku nie okazalo sie ze pracodawca blefowal i masz pol roku z glowy. Wtedy nie starczy ci juz czasu na znalezienie nowego pracodawcy i prace kolejne pol roku.

Osobiscie uwazam, ze Kanada jest lepszym miejscem do zycia niz USA. Moj chlopak jest bardzo zadowolony, ja z reszta tez bylam pol roku i uwazam, ze jest to fantastyczne miejsce.

Daj mi znac kiedy planujesz wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...