Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chcialbym się tu z Wami podzielić swoja opinia na temat wiz turystycznych... Pare dni temu trzecia odmowa... Na wszystkie pytania ładnie odpowiedziałem wszystko ok  ale pan skośnooki (typowy amerykanin) uznał że niestety nie mam związków z Polską...  Pytani moim zdaniem głupie bo wszystko to samo co pytal wpisałem we wniosku jakie kraje odwiedziłem do kogo lecę poziom znajomości jezyka a gdzie pracuje itd....Koszt wizyty 6stówek wiza, dojazd stówa, cos tam zjeść w sumie 750zł po raz trzeci wywalone w błoto... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy coś się zmieniło w Twojej sytuacji od momentu ostatniej odmowy, która chyba była całkiem niedawno?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Joanna30 napisał:

A czy coś się zmieniło w Twojej sytuacji od momentu ostatniej odmowy, która chyba była całkiem niedawno?

Nie wiem czy tak niedawno bo w marcu . . Zmieniło sie sporo.. i to na dobre.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie piszesz kiedy byleś po wizy.ile czekałeś i co tak naprawdę się zmieniło u Ciebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
57 minut temu, sly6 napisał:

Nie piszesz kiedy byleś po wizy.ile czekałeś i co tak naprawdę się zmieniło u Ciebie.

Pare lat temu pierwsze starania o wize i odmowa ,w tym roku w marcu sie staralem a teraz koniec października.. co sie zmieniło? Mam stała prace za dobre pieniadze wczesniej to byla robota sezonowa..chcialem poleciec na 3tyg ze swoja kobieta do jej przyjaciolki .. kobieta poleciala ja mialem doleciec bo nie mialem kiedy tej wizy zrobic .. kobieta ma na 10 lat i poleciala juz drugi raz.. za dwa tyg wraca bo ma firme i tu jest jej dobrze wiec i mi przy niej.. no i chyba tyle w temacie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, johnyB napisał:

a poco sie by.....kom prosisz tyle razy o wize  ? no chyba ze jestes desperat i chcesz tam jechac garnki pomywać , mi by bylo wstyd poszedlem raz , z niewiadomych mi przyczyn wiza zostala odmowiona , zreszta ta Pani z ktora mialem przyjemnosc prowadzic dialog , z samej twarzy byla dosc wredna wiec jej wybaczam pewnie okres zrobil swoje , i wiecej tej przyjemnosci im nie dam 160usd na smietniku nie liczac jak u ciebie dojazd z drugiego konca polski CZAS !!! przedewszystkim i to drogi CZAS bo wzialem sobie urlop w korpo , obiad w wawie i ponad tysiak poszedl w błoto , obiecałem sobie ze nigdy wiecej zyciu wole jechac do japoni , australii gdziekolwiek  na wycieczke byle nie skomlic po raz drugi jak za komuny o kartki na paliwo  , obiecalem ze nie dam sie wiecej wkrecic w te ich gierki polityczne bo tu tylko chodzi o robienie idiotów z Polaków 

po raz kolejny miałem zaproszenie do USA tym razem na Florydę, moja dziewczyna poleciała do przyjaciółki i tak jakoś po raz trzeci ostatni postanowiłem spróbować... Nie jestem desperatem wolę garnki zmywać na legalu w uk  za większe pieniądze, 3 godziny i jestem w Polsce ale konsulowie nadal myśla że każdy się pcha tam do roboty... Ja musiałem wstać po 2 ej nad ranem bo po 3ej miałem pociąg żeby dojechac na 9 , jeszcze zdjęcie musiałem zrobic tam u nich za 3 dychy bo to co wgrałem było z 7 miesięcy a ma byc do 6 miesięcy , brak słów.... Maszyna do robienia zdjęc w ambasadzie jest świetna nie wydaje reszty dobrze że miałem odliczone trzy dychy bo jakbym wrzucił stówe to bym juz reszty nie dostał... i tak wybuliłem jeszcze trzy dychy żeby jakis chińczyk powiedział mi że mu jest przykro... odpowiedziałem na wszystkie pytania i odmowa... Masz racje ja też za jakies dwa tyg biore urlop i lecę tam gdzie turysta jest mile widziany, Amerykanie wolą terrorystów niż Polaków, powodzenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiecie.. są kraje które mają większy procent odmów niż Polska. Większość Polaków wizy dostaje bez problemów. 

Lepiej też by się czytało wasze posty gdybyście nie pisali wszystkiego w formie jednego, długiego zdania.. Grammar nazi nie jestem, ale kropka naprawdę nie gryzie. 

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Roelka napisał:

Wiecie.. są kraje które mają większy procent odmów niż Polska. Większość Polaków wizy dostaje bez problemów. 

Lepiej też by się czytało wasze posty gdybyście nie pisali wszystkiego w formie jednego, długiego zdania.. Grammar nazi nie jestem, ale kropka naprawdę nie gryzie. 

Swoja droga to na swoich przyszlych wojazach po Tokiach i innej Azji na "skosnookich" koledzy tym bardziej natrafia, i to jeszcze jakich.

Ale moze tam przynajmniej beda mieli psychiczna przerwe od winienia Zydow za swoje niepowodzenia...

Okropny watek, ale na szczescie to juz tylko kilkuprocentowy wyjatek, a nie regula.

• Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 hours ago, Roelka said:

Na forach o tematyce imigracyjnej niestety przebija confirmation bias. Przyczyna jest pewnie prosta: Ci co wize dostali i pojechali bez problemow na wakacje do NYC, nie szukaja na forum odpowiedzi na pytanie czemu ich IO tak skrzywdzil, tylko wrzucaja fotki na fejsbunia. Potem tworzy sie obraz, ze co trzecia osoba nie dostaje wizy, a co druga jest wracana juz z granicy, a w rzeczywistosci moze co 20sta...

Nie bede rzucal kamieniem, lapie sie na tym, ze sam tak robie. Gdzies na tym forum pisalem, jak chlopaka przede mna zgarneli na dodatkowa rozmowe... ale fakt, ze byl to moj 'n'-ty lot do USA oraz to ze za kazdym razem w samolocie leci pewnie ze 250 osob, jakos przemilczalem ;-)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia 5.11.2017 o 15:24, johnyB napisał:

Nie całkiem , Polaków to mało kto lubi , Polacy sami nawzajem się nie lubią , a zachód to własnie wykorzystuje , te lizodupstwo , tą kłótliwość i ogólne dziadostwo jakie drzemie w co drugim Polaku , kto rządzi U.S.A dobrze wiemy a Ci nie nawidzą Polaków jak mało kto , na zakazie wjazdu do US łape trzymają przedewszystkim Ci ( sam sie domyśl o kim mowa ) a drudzy to Polonia , pamietaj Turek za turkiem wskoczy do studni zeby swojego uratować , a Polak polaka wepchnie do tej studni na siłę , 

100% racji. Trudno dziewczyna wraca za tydzień ,miala super wakcje na Florydzie a ja siedzę bo przecież idiota z ambasady myśli że ja tam na zmywak jadę,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 5.11.2017 o 20:46, Xarthisius napisał:

Na forach o tematyce imigracyjnej niestety przebija confirmation bias. Przyczyna jest pewnie prosta: Ci co wize dostali i pojechali bez problemow na wakacje do NYC, nie szukaja na forum odpowiedzi na pytanie czemu ich IO tak skrzywdzil, tylko wrzucaja fotki na fejsbunia. Potem tworzy sie obraz, ze co trzecia osoba nie dostaje wizy, a co druga jest wracana juz z granicy, a w rzeczywistosci moze co 20sta...

Nie bede rzucal kamieniem, lapie sie na tym, ze sam tak robie. Gdzies na tym forum pisalem, jak chlopaka przede mna zgarneli na dodatkowa rozmowe... ale fakt, ze byl to moj 'n'-ty lot do USA oraz to ze za kazdym razem w samolocie leci pewnie ze 250 osob, jakos przemilczalem ;-)

no właśnie ci co dostali wizę siedzą teraz nielegalnie i przez takich potem ja nie dostaję wizy... Gdzie tu sprawiedliwość? Konsul gówno wie taka prawda bo skoro przyznaje wizy tym co tam leca i zostaja nielegalnie a nie daje tym co chcieliby naprawdę pozwiedzać to coś tu nie halo....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Eriq napisał:

coś tu nie halo....

Dokladnie. Jackie (admin) wlasnie zamnknela nowy temat gdzie 19letni chlopak planowal prace nielegalna na turystycznej wizie, bo niby dlaczego nie. Polacy lamia prawo amerykanskie a potem rodacy sie dziwia ze Amerykanie sa podejrzliwi... Dziwne, prawda? 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

7 godzin temu, Eriq napisał:

no właśnie ci co dostali wizę siedzą teraz nielegalnie i przez takich potem ja nie dostaję wizy... Gdzie tu sprawiedliwość? Konsul gówno wie taka prawda bo skoro przyznaje wizy tym co tam leca i zostaja nielegalnie a nie daje tym co chcieliby naprawdę pozwiedzać to coś tu nie halo....

to widać ze każdy Ci ufa,wierzy a Ty każdemu.. Popatrz szerzej i zobacz ze kogoś Ty oceniasz a ktoś Ciebie. I czasami się mylimy lecz taka jest kolej życia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Eriq napisał:

Konsul wydaje wizy nie tylko tym, co tam lecą i zostają. Moi znajomi (łącznie ze mną) dostali wizy, polecieli na urlop i wrócili. I czasem po kilka razy. Czyli nie jest tak, że ci, co dostali wizy już tam zostali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, katlia napisał:

Dokladnie. Jackie (admin) wlasnie zamnknela nowy temat gdzie 19letni chlopak planowal prace nielegalna na turystycznej wizie, bo niby dlaczego nie. Polacy lamia prawo amerykanskie a potem rodacy sie dziwia ze Amerykanie sa podejrzliwi... Dziwne, prawda? 

Nie dziwię się ze sa podejrzliwi ale pewnie połowa odmów jest nie trafiona i można z czystym sumieniem powiedzieć że wiza turystyczna to loteria albo ci sie uda albo nie... Dziewczyna przede mna tez nie dostała.... Co najśmieszniejsze na wszystkie pytania bez zastanowienia odpowiedziałem i zero wyjaśnień bo mu przykro nie mam związków z Polską... To może ślub wezmę z Polską;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, sly6 napisał:

to widać ze każdy Ci ufa,wierzy a Ty każdemu.. Popatrz szerzej i zobacz ze kogoś Ty oceniasz a ktoś Ciebie. I czasami się mylimy lecz taka jest kolej życia.

Konsul po raz trzeci sie myli.... Czy jest to normalne?  Małpa w zoo jest lepiej traktowana niz my w ambasadzie....Ale mój limit na wizy turystyczne wyczerpałem może jak będę mial 80 lat i dożyję to wtedy spróbuje ponownie bo aplikowanie o wize w tym wieku odbywa się bez wizyty w ambasadzie i spowiadania...Szkoda że nie zrobili od 100 lat:-) Chociaz w tym wieku to już człowiek nie będzie miał na nic ochoty ... Smutne ale prawdziwe...

• Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
33 minuty temu, Joanna30 napisał:

Konsul wydaje wizy nie tylko tym, co tam lecą i zostają. Moi znajomi (łącznie ze mną) dostali wizy, polecieli na urlop i wrócili. I czasem po kilka razy. Czyli nie jest tak, że ci, co dostali wizy już tam zostali.

Nie napisałem że wszyscy zostali ale większość ludzi dostała i nielegalnie tam siedzi.... Więc konsul się myli i to bardzo bo przyznał wizę i ktoś go w trąbę zrobił.... Może lepszy byłby wykrywacz kłamstw? Może wtedy miałbym szanse na dostanie tej wizy...Podoba mi sie sytem Kanady znieśli wizy wypełniasz przez neta este czy jak to tam się nazywa,która kosztuje 7 dolarów a nie 160 i masz odpowiedz czy pozytywnie czy nie.... Nie lepiej tak? Po co wstawalem o godzinie 2 rano jechałem 300km żeby konsulowi powiedziec to samo co wypełniłem we wniosku... Bo te same pytania mi zadawał? Co sprawdzał czy mówię prawdę? tak nie mam sklerozy i wiem co wypełniłem i co wpisałem.... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale wiesz że wtedy masz dokładnie taka sama rozmowę na lotnisku w USA? To już chyba lepiej wydać parę stow na wizę turystyczną czy może parę tysięcy na lot do USA i dostanie odmowy tam? Akceptacja ESTA nie oznacza że zostaniesz wpuszczony do USA automatycznie. 

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 7.11.2017 o 10:46, Roelka napisał:

Ale wiesz że wtedy masz dokładnie taka sama rozmowę na lotnisku w USA? To już chyba lepiej wydać parę stow na wizę turystyczną czy może parę tysięcy na lot do USA i dostanie odmowy tam? Akceptacja ESTA nie oznacza że zostaniesz wpuszczony do USA automatycznie. 

wiem że na lotnisku też rozmowa i mozna zostać cofniętym... Dlatego tym bardziej tego nie rozumiem... Powinno to być jakos uproszczone bez wychodzenia z domu dostaje pozwolenie albo nie... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem po prostu miałeś pecha (jeśli rzeczywiście Twoje związki z krajem są spore i nie było, wg Ciebie, przesłanek do odmowy). Często liczą się szczegóły, np. jak się jest ubranym, albo mowa ciała - niby są to detale, ale konsulowie zwracają na takie rzeczy uwagę. 
Ja tam uważam, że ruch bezwizowy nie byłby do końca dobrym rozwiązaniem. Tak jak napisała Roelka - lepiej wydać $160 na wizytę w ambasadzie i wizy nie dostać, niż $800 na bilet i zostać odesłanym do domu z amerykańskiego lotniska.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy naprawdę trzeba walić argumentami ad personam, jak ktoś się z Tobą nie zgadza?

Na forum nie siedzi sama Polonia z USA (co to z biedniejszej części Polski wyemigrowała :P ). Ja do Stanów jeżdżę tylko turystycznie z Wrocka ;)

Ja rozumiem, że ten, kto nie otrzymał wizy jest rozgoryczony, od razu zmienia mu się patrzenie na Amerykę, jest już be, konsulowie źli, a Polonia zawistna i uciekła z dziur zabitych dechami... Ale może nie popadajmy w skrajności, co?

Nikt nikogo nie okrada - sprawa jest jasna: płacisz $160, masz rozmowę i 90-kilka % na otrzymanie wizy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapominasz że do pracy do USA tak naprawdę wiele osób nie emigruje. Większość emigrantów wyjeżdża na wizach rodzinnych i kwestia pracy jest dla nich drugorzędna.  Wiemy już że masz żal bo nie dostałeś wizy. Nie musisz wspominać o tym ciągle. 

Szczerze? Jak na rozmowie przedstawiłes sobą taki sam poziom na jakim są twoje posty na tym forum, to się nie dziwię że dostałeś odmowę. 

Edytowane przez Roelka
  • Like 2
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh. Widze ze kolejny odcinek serialu "UWAGA! Dlaczego ja?" rozkreca sie zgodnie z ogranym juz scenariuszem.

1. Najpierw jest odmowa, zawód i pytania, "Dlaczego zle rzeczy przydarzaja sie dobrym ludziom"?

2. Na te pytania niektorzy odpowiadaja, czasem starajac sie pokazac mozliwe powody, czasem pocieszyc.

3. Zawód jest duzy, wyjasnienia niewystarczajace. Zaczyna sie winienie wszystkich dookola, Zydow, skosnookich, konsulii (czy tez jak to ktos tu powiedzial "malpy").

5. To nieopatrzne pokazanie okropnej strony charakteru usuwa wszelka sympatie i wywoluje komentarze w stylu - "Wiecie co? Dobrze, ze wam nie dali wizy!"

6. W sukurs ida Ci ktorych tez wczesniej odrzucili. Leca oskarzenia w kierunku "zabitych dechami chalup", strzech, Rzeszowa, Lozmy, Portorykow i kogo tam jeszcze...

7. Wszyscy zaczynaja sobie wyrzucac bledy i wypaczenia.

7. Jackie zamyka temat.

8. KURTYNA.

Zatem zanim Jackie wstanie to korzystajac z przewagi czasowej, przypomne co pisalismy juz wczesniej.

Praca konsula jest taka sama jak kazda inna. Dokladnie jak ludzi w Biedronce. Znakomita wiekszosc produktow zostanie przeskanowana prawidlowo, ale beda tez przypadki, ze ktos sie nie przylozyl, zagapil, i klient mleko dostanie za darmo... Albo odwrotnie, zostanie skasowany wiecej niz powinien. Konsulowie tez przepuszcza niekiedy tych co pozniej wize przesiedza, a i czasem odrzuca tych co by nie przesiedzieli. Takie jest zycie.

Jezeli zas ktos uwaza, ze to loteria, to sorry, ale przy 95 procentach akceptacji nie powinien nikomu zawrac glowy swoich pechostwem. Ani grac w Totka.

Rozumiem, ze ludzie sa zawiedzeni, ale to co tu sie czesto dzieje to jest dla mnie niepojete. Nie wiem ile wy macie lat, i czy w dziecinstwie nabawiliscie sie kompleksu odrzucenia, ale czerwony pasek TVN/TVP (odpowiednie skreslic) - "Zycie jest pelne gorzkich rozczarowan a swiat jest niesprawiedliwy"! System wizowy jest ostatnia sprawa o ktora warto kruszyc kopie, jest duzo wiecej wazniejszych "wiatrakow"...

Zatem ktos kto mowi, "daje sobie spokoj" ale siedzi miesiacami na forum wylewajac frustracje "bo Zydzi, Polonia, Trump", no to sorry, ale to jest DESPERACJA. Jakby mnie odrzucili, moze bym zdal szybka relacje, i wiecej by mnie tu nie bylo. "Put your money where your mouth is" i rzeczywiscie daj sobie, i przy okazji nam, spokoj.

Czy Irlandczycy daliby sie "okradac" gdyby musieli aplikowac o wizy? Nie! Czy Polacy sie daja? Tez nie! Polaków wyjezdza rocznie jakies 180 000, Irlandczykow prawie pol miliona! Wiekszosc Polaków nie fatyguje sie nie wiadomo ile razy po wize, to wy sami dajecie sie "okradac"...

Jeszcze troche rozumiem forumowicza ktorego dziewczyna wyjezdza po raz koleny na Floryde, on tu ma duzo powazniejsze powody do nerwow niz urazona duma. Po Ameryce lezenie z Marianami i Bozenkami na urlopie w Egipcie nie jest juz takie samo, i w takich przypadkach czesciej niz rzadziej konczy sie na znalezieniu partnera z "czysta kartoteka"... I jesli to sie zdazy, to z tym kolega bedzie musial sobie poradzic (ode mnie w tej kwestii - lepiej teraz niz za 5 lat).

...to chyba tyle...

• Upvote 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, margherita_s napisał:

Moim zdaniem po prostu miałeś pecha (jeśli rzeczywiście Twoje związki z krajem są spore i nie było, wg Ciebie, przesłanek do odmowy). Często liczą się szczegóły, np. jak się jest ubranym, albo mowa ciała - niby są to detale, ale konsulowie zwracają na takie rzeczy uwagę. 
Ja tam uważam, że ruch bezwizowy nie byłby do końca dobrym rozwiązaniem. Tak jak napisała Roelka - lepiej wydać $160 na wizytę w ambasadzie i wizy nie dostać, niż $800 na bilet i zostać odesłanym do domu z amerykańskiego lotniska.

może i miałem pecha... Ja znowu uważam że ruch bezwizowy powinien wyglądać troszkę inaczej.... Za dużo biurokracji, jeżdzenia, spowiadania itd.... wiesz mam odczucie że robią z ludzi durni.... Pojechalem tylko po to żeby powiedziec konsulowi to samo co wpisywałem pare dni wstecz we wniosku.... Chyba jakies jaja sobie robią.... Jak juz tak chcą zarabiac na nas i nie wpuszczać to niech zrobią tak jak Australia wypełniasz wniosek przez neta i dostajesz albo nie i tyle w temacie.... No i oczywiście Australia nie pobiera żadnych opłat i jest sto razy atrakcyjniejsza pod kątem życia niz USA... Przede wszystkim darmowa opieka medyczna...Ja jestem napalony na Stany od lat bo jak widze bilety Wawa Miami za 1800zł i mam tam darmowy nocleg to na drugi dzień chciało by się juz tam być... Pogoda swietna, palmy, plaże i nic pozatym.... Jaka robota nielegalna? niech sie pukną w łeb.... sto razy wolałbym do Anglii pojechac na zmywak za wieksze pienądze, legalnie i blisko domu..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, johnyB napisał:

ciekawe czy niemcy , irlandczycy tak ochoczo by wydawali 160 USD i jechali z 400 km z konca De do ambasady na rozmowe ,

typowe okradanie Polaka w zywy dzien  Eriq , nie polemizuj z ludzmi tutaj za duzo , jak sam widzisz tutaj siedzi Polonia , czesto gęsto ci z tej biedniejszej Polski 

takim Ameryka zycie uratowala w Polsce słomiany dach i psy dupami szczekały ziemia za oceanem niektorym zycie uratowała dlatego tak zarliwie tego bronią 

nie zauwazyles ze jakąkolwiek prawde bys powiedzial odrazu masz żarliwe riposty ? dobrze wiemy kto z jakiej czesci Pl wyjechal tam do pracy a kto z jakiej czesci Polski chce sie przeleciec na wakacje 

Eriq Olac Ameryke daj na luz  , jest tyle innych ciekawych miejsc na swiecie a jak wiezowce chcesz zobaczyc to polecam Dubai tamtejsze plaze i drapacze chmur robia wrazenie ,lepiej te 160usd wydac na bilet na Dubai 

johny właśnie zauwazyłem że siedzi tu polonia i zamiast otrzymac jakies konkrety to dostaję żarliwe posty..Żygać się chce.... Zgadzam się w 100 % z Tobą.... Juz patrzę na Jamajke albo Dominikanę pogoda świetna ponad 30 stopni i lece tam gdzie mnie przywitają z otwartymi rękoma... A co do Dubaju to tez rozważę. Emiraty  zniosły wizy  dla całej Unii i to mi się podoba.... a nawet jak wizy obowiązywały to wykupowało się na lotnisku i bez problemu....

• Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz