Skocz do zawartości

Barack Obama Wygral Wybory Prezydenckie


Wojtek-J

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz kumplom w robocie powiedzialem, ze jednych komuchow juz przezylem to i drugich przezyje. Doswiadczenie juz mam wiec jak beda potrzebowac porady to niech przychodza. Pokazalem im zdjecia kartek na mieso niech sie powoli przygotowywuja, mniejszy szok bedzie. Pozatym jak mi teraz ktos za dwa lata bedzie narzekal ze benzyna za 10$ za galon i kolejki na stacjach to go wysmieje.

Karina,

A w zasadzie to ta kobieta miala troche racji. Ma racje ze nie bedzie musiala splacac zadnych kredytow czy rat, bo najzwyczajniej w swiecie zadnego kredytu to ona nie dostanie, wec nie bedzie co miala splacac.

Pozatym w jej biznesie moze sie obraca tylko gotowka i to ta dolarowa wiec pracuje za gotowke :):);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Karina,

A w zasadzie to ta kobieta miala troche racji. Ma racje ze nie bedzie musiala splacac zadnych kredytow czy rat, bo najzwyczajniej w swiecie zadnego kredytu to ona nie dostanie, wec nie bedzie co miala splacac.

Pozatym w jej biznesie moze sie obraca tylko gotowka i to ta dolarowa wiec pracuje za gotowke :):);)

No wlasnie nie, bo ona sama mowila, ze ma karty kredytowe i ma samochod do splacenia oraz kredyt studencki, wiec jakims sposobem to dostala. Mowila, ze czeka az Obama bedzie prezydentem, to ona nie bedzie musiala splacac tego co juz ma... Dobre, prawda?

Ja moge dodac ze ta kobieta to bardzo madra osoba. mamy 21 wiek i widocznie w tym wieku Idioci to jestesmy my wszyscy, ktorzy uczymy nasze dzieci pracy szacunku do siebie do pieniedzy i placimy podatki, karty kredytowe jak i pozyczki.

Pytanie tylko czy potrafimy inaczej

Hm.. no ja to raczej widze inaczej: ze mlodziez amerykanska (nie wszyscy, ale mamy tu chlubny wyjatek), jest tak glupia, ze wierzy w rzeczy niemozliwe. Ja nie mowie, ze musza wiedziec gdzie jest Polska na mapie, ale zeby wierzyc a takie brednie jak to, ze rzad bedzie splacal ich samochody, domy czy karty kredytowe to juz chyba jest cos nie tak z nimi...

My nie jestesmy idiotami, bo jesli nie bedziesz splacal kart kredytowych czy placil podatkow to predzej czy pozniej nie dostaniesz kredytu, pracy, nie wynajmiesz mieszkania i nie masz zycia (no chyba, ze jestes ciotka Obamy to wtedy masz free service :)). Poza tym jesli moje dziecko nie bedzie wiedzialo, ze ma pewne zobowiazania typu splaty rat itd. to prace moze miec najwyzej nie wiem gdzie - moze w myjni samochodowej (o ile ja zatrudnia...). Ameryka, Ameryka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opisze moja dzisiejsza rozmowe. Pojechalem sobie polazic po parku bo jesien piekna tego roku. Obok mnie parkuje nowka SUV Acura, w auta wyskakuje zadbana pani po 50 i piesek za kilka tysiecy $. Mowie - Hello, ona tez i dodaje: Taka dzisiaj jestem dumna z nas, Amerykanow (majac na mysli wybory oczywiscie). A ja na to : A ja nie!! Pani mina zrzedla, potem spojrzala na moj zderzak (McCain/Palin ) i poszla bez slowa. Chetnie bym sobie z nia porozmawial za jakies dwa lata czy dalej taka dumna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opisze moja dzisiejsza rozmowe. Pojechalem sobie polazic po parku bo jesien piekna tego roku. Obok mnie parkuje nowka SUV Acura, w auta wyskakuje zadbana pani po 50 i piesek za kilka tysiecy $. Mowie - Hello, ona tez i dodaje: Taka dzisiaj jestem dumna z nas, Amerykanow (majac na mysli wybory oczywiscie). A ja na to : A ja nie!! Pani mina zrzedla, potem spojrzala na moj zderzak (McCain/Palin ) i poszla bez slowa. Chetnie bym sobie z nia porozmawial za jakies dwa lata czy dalej taka dumna?

Moze piesek tudziez auto bylo za gotowke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opisze moja dzisiejsza rozmowe. Pojechalem sobie polazic po parku bo jesien piekna tego roku. Obok mnie parkuje nowka SUV Acura, w auta wyskakuje zadbana pani po 50 i piesek za kilka tysiecy $. Mowie - Hello, ona tez i dodaje: Taka dzisiaj jestem dumna z nas, Amerykanow (majac na mysli wybory oczywiscie). A ja na to : A ja nie!! Pani mina zrzedla, potem spojrzala na moj zderzak (McCain/Palin ) i poszla bez slowa. Chetnie bym sobie z nia porozmawial za jakies dwa lata czy dalej taka dumna?

Na pewno bardziej dumna niż całe USA z Busha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pojmuje, ze Polacy wierza w takie bzdury, ze niby Obama zrobi z USA socjalistyczny kraj, blagam o litosc i wlaczenie mozgow!

Kolezanko, sugerujesz chyba, ze wiele osob wypowiadajacych sie w tym watku to idioci.

Naprawde nie musimy 'wlaczac mozgow', one pracuja na odpowiednich obrotach. Nie musisz nas obrazac.

Przykladowe plany pana Obamy i jego kompanow:

- Ulgi podatkowe dla najbiedniejszych i najgorzej zarabiajacych oraz dla emerytow. Zwiekszenie podatkow dla firm i osob zarabiajacych powyzej 250 tys. dolarow rocznie, zwiekszenie zysku kapitalowego i podatkow od dywidendy, zwiekszenie stawek podatku dochodowego, utrzymanie podatku spadkowego na wysokim poziomie. Nowe podatki dla koncernow naftowych.

- Kontrola rzadu nad prywatnymi firmami ubezpieczeniowymi (ubezpieczenia medyczne), zmuszanie ich do sprzedawania ryzykownych polis, wprowadzenie obowiazkowego finansowania ubezpieczenia pracownikow przez firmy (skladki do narodowego funduszu). W alternatywie finansowanie ubezpieczenia z podatkow - dla najbiedniejszych. Zlikwidowanie rownej oplaty na sluzbe zdrowia, wprowadzenie w jej miejsce stawek progresywnych.

- Legalizacja aborcji (Roe vd Wade). Priorytetem jest "The freedom of choice act", ktory ma uniewaznic prawa stanowe regulujace aborcje i zlikwidowac ograniczenia federalne.

- Wprowadzenie nadrzednosci zwiazkow zawodowych, beda one mogly wystepowac w imieniu pracownikow (w ramach 'ochrony ich praw' oczywiscie), nawet jesli pracownicy ci do zwiazkow nie naleza i w sytuacji, gdy takiej interwencji sobie nie zycza.

- Regulacje majace 'uchronic' obywateli przed kryzysem finansowym, spadkami gieldowymi, przed bezrobociem.

- ...

Jezeli nie jest to socjalizm, wytlumacz mi prosze - czym jest program nowego prezydenta?

Moze, jak sugerujesz, moj mozg nie pracuje i jestem glupi - chetnie dowiem sie czegos od osoby tak inteligentnej i oswieconej jak Ty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ze niby Obama zrobi z USA socjalistyczny kraj, blagam o litosc i wlaczenie mozgow!

Moglabys sama, dla dobrego przykladu uruchomic swoj i ta mysl rozwinac? Zdaje sobie sprawe ze Hussein Obama sam jako prezydent nie moze wiele zdzialac bez poparcia Kongresu ale podejrzewam, ze nie o to Ci chodzilo. Bede wiec wdzieczny za kilkuzdaniowe streszczenie przeslanek na ktorych opierasz swoja opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...