Skocz do zawartości

Barack Obama Wygral Wybory Prezydenckie


Wojtek-J

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie o to mi chodzi. USA zawsze byly wrogiem wielu krajow i nienawisc w stosunku do tego panstwa nie jest niczym nowym jak sugeruje Gabrielangel.

tylko że ostatnio tych wrogow jest troche wiecej.. i mowimy o ogolnym stosunku zwyklych obywateli innych krajow do USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Obama wiz ani dla Polaków ani dla Kenijczyków nie zniesie, bo ani nie ma takiej możliwości, ani nie ma po co ;) To że "reszta" to w tej chwili w większości Demokraci też aż tak wiele nie znaczy - nie wszyscy Demokraci popierają Obamę.

Proponuję przestać widzieć wszystko na czarno :D Prezydent USA to nie dyktator i to że ma jakiś tam program jeszcze nie oznacza, że zostanie on przeprowadzony w 100 czy nawet w 10%. Szczerze mówiąc, może to nie aż tak źle że Obama wygrał, to przynajmniej jakaś nauczka dla Republikanów, którzy dali porządnie ciała w tej kampanii. IMO McCain po prostu źle się przygotował (choćby wybór Palin na vice). Sam fakt że kojarzy się z Bushem skazywał go klęskę i niewiele zrobił żeby to zmienić.

Prezydenci przychodzą i odchodzą. Za 4 lata kolejna kampania :)

Bardzo podobał mi sie tekst jednego z dziennikarzy Chicago Sun Times: "Gratuluję Mr. Obama. I nie zazdroszczę Panu" :D Osobiście na miejscu Obamy bym sie powiesiła póki czas :) - wyborcy oczekują teraz cudu, którego NIE BĘDZIE, choćby nie wiem jaki rozsądny geniusz był prezydentem. McCain jako prezydent miałby łatwiej, bo względem niego wyborcy mieli o wiele bardziej realistyczne oczekiwania.

Na koniec nagroda pocieszenia - przeżyliśmy historyczny moment, w którym kolorowy został prezydentem USA. Będę mogła swoim wnukom powiedzieć, że brałam udział w historycznych wyborach. Wprawdzie nie głosowałam na zwycięzcę :) ale swój udział miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. Karnie

CZYLI JESLI PANSTWO BY UBEZPIECZYLO WSZYSTKICH TO ZNACZY SIE, ZE KTO BEDZIE ZA TO PLACIL? PANSTWO? NIE, MY BEDZIEMY PLACIC, PODATNICY. TERAZ PLACA PODATNICY, POZNIEJ BEDA PLACIC PODATNICY I TYLE. PANSTWO NIE ZARABIA, ZARABIAJA LUDZIE I TO LUDZIE PLACA ZA INNYCH.

No i tu wlasnie zataczmy kolo - przeciez i tak wszyscy placa za tych, ktorzy korzystaja z opieki medycznej a ubezpieczenia nie maja.

JESLI KTOS NIE MA BOGATYCH RODZICOW TO BIERZE KREDYT, A POZNIEJ GO SPLACA JAK POJDZIE DO PRACY. TAK BYLO, JEST I BEDZIE. NIE BARDZO ROZUMIEM STWIERDZENIA "Z ROZNYCH POWODOW NIE MOGA DOSTAC KREDYTU". Z JAKICH POWODOW? TUTAJ KARTY KREDYTOWE DOSTAJESZ BARDZO PROSTO, BUDUJESZ HISTORIE KREDYTOWA, DOSTAJESZ KREDYT NA STUDIA. JESLI SAM NIE DOSTANIESZ TO RODZICE CI ZERUJA. I TYLE. JESLI NATOMIAST KTOS MA KREDYT ZAWALONY, BO NIE SPLACAL KART CZY WZIAL COS NA CO GO NIE STAC - TO SORRY, ALE NIE MOJA WINA, ZE MU NIE CHCA DAC KREDYTU NA STUDIA.

No widzisz, sa ludzie, ktorzy historii kred jeszcze nie maja gdy do USA przyjezdzaja. Sa tez ludzie, ktorym sie noga podwinela albo popelnili pare bledow i maja zepsuta historie kredytowa. No sorry ale wlasnie z tych powodow dostep do edukacji JEST LATWIEJSZY w takich krajach jak np. Dania. I tyle - ja nie pisalem, ze w usa jest slaby dostep do edukacji tylko ze chcialbym aby byl LATWIEJSZY ( i jak widac po innych krajach - moze byc latwiejszy ).

I TAK MAJA ZA DUZO. Z PODATKOW OSOB, KTORE MAJA DOMY UTRZYMUJE SIE SZKOLY. I NIESPRAWIEDLIWE JEST, ZE KTOS KTO MA LAT 60 I NIE MA DZIECI, KTORE CHODZA DO SZKOLY, MUSI PLACIC PODATEK ZA SZKOLE, KTORA JEST W JEGO OKOLICY.

Niesprawiedliwe ? Moze. A teraz sporbuj sobie wyobrazic kraj, ktory konczy edukowac swoich obywateli na poziomie szkoly podst. Myslisz, ze co by wszyscy Ci "wyksztalceni" ludzie po podstawowce robili (a wlasciwie dzieciaki) ? Ano dokladnie to co wiekszosc "drop outs" z High School - bylaby na jakims etapie w systemie penitencjarnym. A co by sie z tym wiazalo ? Pewnie wiecej podatkow na policje/system wieziennictwa itd. Sorry, ale zyjesz w spoleczenstwie a nie w lesie i dotycza Cie reguly zycia w spoleczenstwie - czyli pomocy innym ludziom (chociazby dla wlasnego dobra).

A TAK A PROPOS TO W DANI KTO NIBY PLACI ZA EDUKACJE? WYDAJE MI SIE, ZE PODATNICY.

Zgadza sie.

CYTAT(Magnum @ 8.11.2008, 0:44)

Fugazi chodzilo mi raczej o to ze ameryka to nie jedyny kraj w ktorym jak ktos chce to moze skonczyc studia..

Dyskusja toczy sie na temat tego, ze stwierdziles, ze Ja pisalem o latwiejszym dostepie do edukacji dla "zwyklych" ludzi, ktorzy na studia chca isc a nie moga bo nie maja bogatych rodzicow albo z roznych powodow nie moga dostac kredytu.

Ty sam sobie przeczysz, bo raz mowisz, ze tu nie ma latwiejszego dostepu do studiow, a potem mowisz, ze Ameryka to nie jedyny kraj w ktorym jak ktos chce to moze skonczyc studia (przy czym wczesniej napisalam Ci dokadnie to samo - ze jak sie komus nie podoba to niech jedzie studiowac za granice). Z twojej wypowiedzi wynika jasno wiec, ze Ameryka tez jest krajem gdzie jak ktos chce to studia skonczy.

Jackie ma racje - nikt nie bedzie nikogo prowadzil za reke do szkoly, jak sie nie chca uczyc to niech pozniej nie mowia, ze nie moga isc na studia, bo nie maja bogatych rodzicow albo nie moga dostac kredytu - oni nie ida, bo nie chca. Nawet bardzo biedne dzieci moga studia skonczyc jak sie im chce.

Pomieszaly ci sie moje posty z postami Fuzgai :) Ja sobie nie przecze. Latwiejszy dostep do edukacji jest w kraju, ktory oferuje bezplatna nauke dla WSZYSTKICH obywateli. Czyli nie w USA a we wspomnianej wczesniej Danii. Oczywiscie, masz racje ze moga jechac studiowac za granice (nie za darmo, chyba ze sa obywatelami - bede nudny - danii). Jasne, teoretycznie kazdy moze skonczyc studia w USA - w praktyce nie kazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, sa ludzie, ktorzy historii kred jeszcze nie maja gdy do USA przyjezdzaja. Sa tez ludzie, ktorym sie noga podwinela albo popelnili pare bledow i maja zepsuta historie kredytowa. No sorry ale wlasnie z tych powodow dostep do edukacji (...)

Czyli innymi slowy my mamy placic za bledy innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...