Skocz do zawartości

Wiza K1 Same Zmartwienia


puma01

Rekomendowane odpowiedzi

Akt urodzenia mus byc ten calkowity, nie skrocony. Musisz pojechac do USC odpowiedniego do miejsca urodzenia.

Pojdz do tlumacza przysieglego (lub zwyklego, ja wolalam zaplacic, zeby pozniej nie miec problemow) i daj mu do przetlumaczenia akt urodzenia.

Porob kopie aktu i tlumaczenia.

Przy okienku daj pani kopie aktu urodzenia wraz z kopia tlumaczenia. Mozesz jej okazac oryginaly, ale ona wtedy wezmie kopie i oryginaly beda dla ciebie. Warto miec oryginal, bo ci sie jeszcze przyda przy slubie, staraniu sie o Zielona Karte, itd.

Ja sie staralam o akt urodzenia i zasw. o niekaralnosci juz przy zlozonej petycji na K1, czyli pol roku wczesniej. Akurat mieszkam daleko od miejsca urodzenia, wiec pojechalam do USC wtedy, kiedy akurat mialam czas na taka wycieczke. Zasw. o niekaralnosci jest wazne rok.

Aha, na zasw. zaznacz, ze chcesz Kartoteke Karna i Nieletnich! Bardzo wazne. Ja zaznaczylam tylko jedna i musialam pozniej starac sie o drugie (oraz kolejne 50zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja dawalam w okienku zwykle ksero aktu urodzenia, oryginal do wgladu bo potrzebny w USA

A w usa do papierow mozna tlumaczyc akt urodzenia samemu

Wiec wycieczka do tlumacza nie jest chyba konieczna

Tu cos o wymaganych dokumentach:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...s_required.html

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...ist_fiance.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec w dniu dzisiejszym otrzymalem paczke z ambasady i mam co do niej kilka pytan.

1. Pierwsza rzecz jaka prosza o wypelnienie i wyslanie spowrotem jak najszybciej jest DS-230 podanie o wize imigracyjna, czesc 1 - dane personalne. Jest on po Polsku, ale w prawym gornym rogu zauwazylem expires: 05/31/2004 i stad pytanie czy mam wypelniac ten wniosek, czy sciagac jego angielska wersje ze strony NVC?

2. Dla wizy narzeczenskiej potrzebuje TYLKO I-134, tak dla upewnienia.

3. Czesc 1 DS-230 moge i musze podpisac przed wyslaniem do ambasady? Nie pamietam, ktorego dokumentu sie nie podpisuje bez obecnosci przy tym konsula, stad pytanie.

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja ten formularz tez mialam z 2004, do tego zeskanowany, i to krzywo! Wiec zwyczajnie wypelnilam to online, wydrukowalam. Bylo czytelne, aktualne. Ale w razie czego mialam przy sobie na rozmowie rowniez ich formularz.

2. Tak, tylko I-134 jak na razie. :rolleyes:

3. Tak, to podpisujesz i wysylasz. Wysylasz im rowniez ten dokument WRW (tak sie kiedys nazywal) - to, gdzie zaznaczasz krzyzykami, jakie dokumenty juz skompletowalas. Ja im wyslalam to zanim mialam wszystko skompletowane, szkoda tracic czasu. Jesli wiesz, ze sie wyrobisz z reszta papierow, to juz wyslij.

Ja wysylalam to faksem, bylo szybko, wzielam ze soba potwierdzenie faksowania w razie czego.

4. Nie podpisujesz DS-156K. Ja mialam z tym przeboje: pan z okienka zapomnial, ze mam w jego obecnosci podpisac dokument, wiec ja pojechalam juz do domu. Juz bylam w drodze na Dworzec Zachodni, kiedy zadzwonili na komorke i powiedzieli, ze mam jak najszybciej wrocic, aby podpisac papiery. A wiec ja spowrotem w deszczu biegne... Wpadlam, podpisalam i mialam od razu wize w reku. :blink:

Pewnie DS-156K tez masz stare (ja mialam); tu jest link:

http://www.state.gov/documents/organization/82063.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Ten formularz rowniez otrzymalem krzywo zeskanowany, a tego wrw nie moge jeszcze odeslac, bo czekam na ostatnie dokumenty. Wole miec wszystko w garsci :blink:

Zdziwilas mnie tylko z tym DS-156K bo ja w paczce go nie mialem. Myslalem, ze przysla te wszytskie formy, a dostalem jedynie:

- po angielsku list z instrukcjami i przywitaniem,

- ten wrw (instrukcje dla osob ubiegajacych sie o wize imigracyjna lub narzeczenska),

- DS- 230 PART 1 po polsku i w dodatku nieaktualny, a str ambasady rowniez posiada nieaktualny, ale zrobie tak jak ty i wysle ten angielski (ale za to aktualny), a do ambasady bede mial polski na wszelki wypadek,

- wniosek do Krajowego Rejestru Karnego z zaznaczonymi kartotekami karna i nieletnich,

- informacje dotyczace dokumentow gwarancyjnych,

i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to mam ostatnie mam nadzieje pytanie i wydaje sie ono smieszne, ale nie znalazlem odpowiedzi. Czy do wizy K1 ten formularz DS-230 wypelniamy po polsku czy po angielsku? Dodam, ze zamierzam wyslac angielska i nadal wazna forme i nie wiem co wpisywac czy NIE DOTYCZY czy N/A, no i oczywiscie z ogonkami czy bez.

Z gory dzieki za odpowiedz i sorry za glupie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypelnij po angielsku. W koncu te papiery pozniej beda szly do USA (dostaniesz to wszystko w grubej brazowej kopercie, ktorej "nie wolno otwierac" :blink: ), a urzednicy z USA nie chca czytac czegos po polsku. Najlepiej od razu po angielsku na angielskich formularzach.

Bez ogonkow, bez polskich znakow.

Jesli nie dotyczy, to wpisz N/A, a jesli "zaden", to NONE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh juz myslalem, ze sobie poradze z tym ds-230 cz. 1, ale po raz kolejny mam kilka pytan.

1. U gory formularza jest tekst: "If there is insufficient room on the form, answer on a separate sheet using the same numbers that appear on the form. Attach any additional sheets to this form.". A wiec zbraklo mi miejsca, aby wpisac wszystkie wizyty w USA. Czy wystarczy dodac czysta wordowska kartke papiery i dac nr pytania, czyli 25?

2. W pkt 25 wspominaja cos o "A" number (if known), czy na wizie J1 jest ten numer?

3. W pkt 10 trzeba podac adres pod ktorym zamieszkam w USA, zas w pkt 11 wspominaja, ze trzeba podac adres na ktory chce sie otrzymac zielona karte, gdyby byl inny niz ten z pkt 10, w moim przypadku jest ten sam, wiec wpisuje N/A? Tzn chcialem podac adres rodzicow narzeczonej, bo mozliwe, ze bede tam przez chwile mieszkal, moge? Czy poprostu powinienem wpisac N/A, bo bedziemy szukac apartamentu do wynajecia?

Czy jest jakas droga, aby sobie save zrobic z tego druku? Tam jest wszystko poblokowane, a chcialbym miec kopie na dysku w razie czego :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy zabraklo ci miejsca, w Wordzie najpierw na gorze napisz tytul (DS-230 additional sheet), potem swoje dane, lacznie z data i miejscem urodzenia; do tego na jaka wize jest to petycja i nazwa petycji (K1 I-129F), numer A (napisze zaraz gdzie to jest), SSN (jesli byles juz w USA, to mozesz to miec), adres - cokolwiek, co potwierdzi twoja identyfikacje w razie, jakby ta kartka papieru sie zgubila.

Pod spodem przepisz ladnie pytanie tak, jak jest na druku, razem z numerem pytania i udziel odpowiedzi. Ladnie przejrzyscie to napisz, wytluszcz swoje imie i nazwisko. Jednym slowem - napisz tak, jakbys ty byl urzednikiem i mialbys otrzymac taka dodatkowa kartke papieru z danymi i nie byloby tam nic, do czego moglbys sie jako urzednik przyczepic. :blink:

2. Numer A jest na pierwszym NOA. Pewnie niedawno twoja narzeczona dostala papier urzedowy, na ktorym napisane bylo, ze petycja zostala przyjeta. Jest to zaraz po wyslaniu do nich dokumentow. To jest na takim zielonym papierze z wydrukowana Statua Wolnosci na srodku (wyczerpujace informacje). Na gorze masz tabelke, jej dane, swoje dane. Numer A jest w okienku BENEFICIARY nad twoim nazwiskiem. Tego numeru bedziesz uzywal rowniez gdy bedziesz sie ubiegal o zielona karte juz po wlocie do USA.

3. Jesli adres jest ten sam, to albo napisz ten sam (w razie czego lepiej napisac), albo napisz "same as above". Na razie zadecyduj, gdzie bedziesz mieszkal i podaj im ten adres, zeby pozniej nie bylo, ze korespondencja od urzedu imigracyjnego przyjdzie na cudzy adres. Mozesz podac adres rodzicow narzeczonej, jasne, ale jesli teraz taki podasz, to juz ciagle do nich beda przychodzily zawiadomienia. Musisz sam zdecydowac.

4. Tak, jest opcja SAVE. Ja mam wszystkie formularze na kompie. Na samej gorze po lewej jest ikonka COPY, potem jest PRINT. Przynajmniej ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...