Skocz do zawartości

Hawaje, Przeprowadzka


saliwan

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, ilon napisał:

A mnie to bardziej zastanawia, ze ludzie po studiach, z doswiadczeniem, z 4 jezykami nie wpadna na to, ze wiza turystyczna sluzy do turystyki :D

bo ludzie nie bardzo to wiedza... kto sie w PL czy gdzies tam w europie interesuje sprawami zatrudnienia w usa...

myslisz ze np w PL ludzie z niesamowitym doswiadczeniem, ze znajomoscia jezykow, otwartym umyslem i fajna praca wiedzą jaka kategoria wizowa jest potrzebna do pracy w usa ? 

dziewczyna ma kaprys teraz pomieszkania na hawajach i nie wie co i jak...wiec zadala wstepne pytanie na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minuty temu, ilya_ napisał:

myslisz ze np w PL ludzie z niesamowitym doswiadczeniem, ze znajomoscia jezykow, otwartym umyslem i fajna praca wiedzą jaka kategoria wizowa jest potrzebna do pracy w usa ? 

 

Jako posiadacz i byly posiadacz kilku wiz do USA, moge powiedziec, ze kilka minut z googlem i wszystko bylo jasne. Mialem zakuty leb, kiepska prace i znalem glownie jezyk polski. :) Pomimo obecnosci na forum, wiekszosc rzeczy sprawdzam sam i ewentualnie dopytuje na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KaeR napisał:

Jako posiadacz i byly posiadacz kilku wiz do USA, moge powiedziec, ze kilka minut z googlem i wszystko bylo jasne. Mialem zakuty leb, kiepska prace i znalem glownie jezyk polski. :) Pomimo obecnosci na forum, wiekszosc rzeczy sprawdzam sam i ewentualnie dopytuje na forum. 

dziewczyna ma kaprys teraz pomieszkania na hawajach i nie wie co i jak...wiec zadala wstepne pytanie na forum.... aby sie dowiedziec.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej! Jest może na forum ktoś mieszkający na Hawajach? Najlepiej w honolulu. Jak jest ze znalezieniem zwykłej pracy, np. Beach attendant? Da się ze standardowej jak na prostą pracę pensji wynająć pokój i normalnie żyć, bez konieczności oszczędzania na wszystkim ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz musial oszczedzac na wszystkim - i na dodatek kupic samochod. Bo z praca jako beach attendant itp bedziesz zmuszony szukac pokoju daleko od plazy w suburbii i jakos musisz dojechac do tej parcy. Na Hawajach, zarobki $40,000 na jedna osobe na rok sa uwazane jako "very low income" A jako beach attendant itp, bedziesz zarabiac jakies $20, 000 na rok. Koszty zycia na Hawajach znacza ze mnostwo ludzi wraca z ulga po kilku latach na mainland. Jezeli mozesz liczyc tylko na te najgorsze prace, to albo przyjezdzaj na Hawaje z duzymi oszczednosciami, albo celuj na inne stany. Na Hawajach sie nie wyrobisz zarabiajac $10-$15 na godzine. 

http://www.hawaiinewsnow.com/story/38019260/40000-salary-now-considered-very-low-income-in-honolulu-per-new-federal-guidelines/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem tylko o pracy na początek, w każdym razie celuje w zawód programisty ostatecznie. Na początku myślałem o czymś prostym, żeby jakoś się zaklimatyzować. A wiesz może jak jest z odciąganym podatkiem? Przykładowo jak w ofertach pracy jest pokazane te 15 $ to ile z tego jest odciagane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sparrow napisał:

Ja myślałem tylko o pracy na początek, w każdym razie celuje w zawód programisty ostatecznie. Na początku myślałem o czymś prostym, żeby jakoś się zaklimatyzować. A wiesz może jak jest z odciąganym podatkiem? Przykładowo jak w ofertach pracy jest pokazane te 15 $ to ile z tego jest odciagane? 

https://neuvoo.com/tax-calculator/?iam=&salary=15&from=hour&region=Hawaii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...