Skocz do zawartości

Życie Na Nielegalu.... Czyli American Dream


jarecki_s

Rekomendowane odpowiedzi

uwazam ze celem tego postu nie bylo ocenianie ludzi ktorzy sa tu nielegalnie lub chca byc a uswiadomienie im ze juz nie jest tak latwo jak bylo kiedys, jesli mimo wszystko chca sprobowac to juz ich wybor. niektorym sie udaje, niektorym nie. bardzo czesto pobyt nielegalny jest czyms tymczasowym, niektorzy zobacza co chca, sprobuja i wyjada inni tez wchodza w zwiazki malzenskie z obywatelami amerykanskimi i naprawiaja swoj status. jest jakis % ludzi ktorzy zaczepia sie wsrod poloni i ich dotyczy wszystko o czym piszecie, ale rowniez ich zycie ich wybor. nie ma co sie wyklocac bo kazdy ma inny poglad na ten temat i kazdy jest zaradny inaczej.

tak czy inaczej pozdrawiam wszystkich na tym forum i zycze milego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
juz to wiele razy tez pisalem ze nie ma najmniejszego sensu przyjezdzac do usa i potem zostawac na nielegalu , to juz nie te czasu co 10-20 lat temu

duzo o tym co pisze jarecki ma zupelna racje, no a z tym state id w sklepie przy zwrocie wczesniej zakupionego produktu to troche przesadzili, chyba bym ich lekko wysmial

Ja sie kilka razy spotkalam przy zwrocie towaru, ze wymagane jest photo ID a nie state ID bo jesli jest sie turysta to niby skad wziac state ID. Jesli bylo wymagane to zawsze na odwrocie rachunku mialam taka informacje i szlam oddac rzeczy przygotowana na okazanie dokumentu. Normalnie nie nosze ze soba paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie kilka razy spotkalam przy zwrocie towaru, ze wymagane jest photo ID a nie state ID bo jesli jest sie turysta to niby skad wziac state ID. Jesli bylo wymagane to zawsze na odwrocie rachunku mialam taka informacje i szlam oddac rzeczy przygotowana na okazanie dokumentu. Normalnie nie nosze ze soba paszportu.

Naprawde prosili mnie o state ID. Nawet na odwrocie paragonu pisalo w return policy ze wymagane jest wlasnie state ID.

Ciesze sie ze watek wywolal dyskusje, o to mi choddzilo. Zgadzam sie ze i tak kazdy zrobi jak bedzie chcial, jego wybór, ale nie chcialem przedstawiac opowiesci, jakich od znajmomych mozna uslyszec mnustwo. Przedstawilem tylko suche fakty, na co musi byc przygotowana osoba, planujaca zostac tu nielegalnie, bo jeszcze krazy ten mit ameryki sprzed 20, 15 lat.

Niemowie tez ze nieda sie tu fajnie zyc, choc to juz zalezy od indywidualnych cech, bo np jednemu subway wystarczy i bedzie szczesliwy, a drugi bez mozliwosci latania samolotem, albo chocby posiadania samochodu bedzie sie czul, jak z podcietymi skrzydlami

A i jeszcze jedno bo to mnie bardzo rozbawilo - da się pisać z USA używając Polskich znaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde prosili mnie o state ID. Nawet na odwrocie paragonu pisalo w return policy ze wymagane jest wlasnie state ID.

Ciesze sie ze watek wywolal dyskusje, o to mi choddzilo. Zgadzam sie ze i tak kazdy zrobi jak bedzie chcial, jego wybór, ale nie chcialem przedstawiac opowiesci, jakich od znajmomych mozna uslyszec mnustwo. Przedstawilem tylko suche fakty, na co musi byc przygotowana osoba, planujaca zostac tu nielegalnie, bo jeszcze krazy ten mit ameryki sprzed 20, 15 lat.

Niemowie tez ze nieda sie tu fajnie zyc, choc to juz zalezy od indywidualnych cech, bo np jednemu subway wystarczy i bedzie szczesliwy, a drugi bez mozliwosci latania samolotem, albo chocby posiadania samochodu bedzie sie czul, jak z podcietymi skrzydlami

A i jeszcze jedno bo to mnie bardzo rozbawilo - da się pisać z USA używając Polskich znaków :)

jarecki !! Teraz to juz nie wiem nic!!! Bo uzywasz do pisania liter angielsko - polskich. Jak ty to robisz ?? Bo starasz sie pisac tak jak ja ,czyli bez polskich znakow ale ucieklo ci jedno u zamkniete. CYTAT .

Naprawde prosili mnie o state ID. Nawet na odwrocie paragonu pisalo w return policy ze wymagane jest wlasnie state ID.

Ciesze sie ze watek wywolal dyskusje, o to mi choddzilo. Zgadzam sie ze i tak kazdy zrobi jak bedzie chcial, jego ------------wybór,------------- ale nie chcialem przedstawiac opowiesci, jakich od znajmomych mozna uslyszec mnustwo. Przedstawilem tylko suche fakty, na co musi byc przygotowana osoba, planujaca zostac tu nielegalnie, bo jeszcze krazy ten mit ameryki sprzed 20, 15 lat.

Niemowie tez ze nieda sie tu fajnie zyc, choc to juz zalezy od indywidualnych cech, bo np jednemu subway wystarczy i bedzie szczesliwy, a drugi bez mozliwosci latania samolotem, albo chocby posiadania samochodu bedzie sie czul, jak z podcietymi skrzydlami

A i jeszcze jedno bo to mnie bardzo rozbawilo - da się pisać z USA używając Polskich znaków

Gdybys pisal caly ten tekst tylko angielskim alfabetem albo tylko polskim alfabetem to jest OK.Ale angielsko -polskim to jest dziwne. Bo nie mozna przebywac na tesenie USA legalnie- nielegalnie albo nielegalnie-legalnie. MILEGO DNIA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co?!?!?! Ja mam na klawiaturze taki tajemniczy przycisk. Zdradzę ci sekret. Na moim oryginalnym amerykańskim laptopie po prawej stronie spacji (taki podłużny przycisk u dołu klawiatury) jest przycisk "ALT". No kurde nie wiem co to znaczy ten skrót, ale jak go pokombinuje z różnymi klawiszami to mi cuda wyskakują! Normalnie mogę pisać ą,ć,ę,ł,ń,ó,ż,ź. Jak chcesz to sam spróbuj:) Tylko nikomu niemów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic auto i dostac pozyczke na siebie na samochod

mozna je rowniez zarejestrowac nie posiadajac amerylanskiego prawa jazdy

i mozna zrobic jeszcze amerykanskie prawo jazdy na chwile obecna

wszystko zalezy tylko gdzie, bo juz nie wszedzie jak to bylo 10 lat temu

ale dla chcacego nic trudnego

gorzej z SSN bo na wizie turystycznej - zapomnij

wiec odradzam przylot na turystycznej

tak jak ktos wspomnial - jest o wiele trudniej

i pytanie - czy warto przechodzic przez te wszystkie utrudnienia - wszystko zalezy jak bardzo ktos jest zdeterminowany by tu byc za wszelka cene, pomimo tych nieudogodnien i klod pod nogi, ktore obecne realia rzucaja osobom nieudokumentowanym

moze rzeczywiscie warto sie zastanowic zanim sie postanowi o pozostaniu nielegalnie

jakis socjolog powiedzial kiedys, ze USA to taka pulapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...