Skocz do zawartości

Życie Na Nielegalu.... Czyli American Dream


jarecki_s

Rekomendowane odpowiedzi

johnny77 w Illinois prawka nie zrobisz bedac jako turysta czy tez nielegalny,malo jest stanow gdzie zwykle prawko zrobisz ale tam musisz pokazac ze mieszkasz itp a przy przeprowadzce musisz takie prawko wymienic na dane stanow gdzie mieszkasz a to nie jest takie proste i latwe..

CDL kiedys mozna bylo zrobic na Florydzie,bylo pelno ogloszen na ten temat i pare osob nie zle na tym zarobilo ale sie skonczylo eldorado i nie ma juz szans na takie cos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

niepotrzeba byc nielegalnie

ja jestem legalnie i tez nie zaplacilem i mnie to smyra

Co sie tyczy opieki zdrowotnej to znam wielu nielegalnych, ktorzy sa leczeni, byli leczeni i malo tego nie wiadomo czy kiedykolwiek zaplaca za te usluge. Opieka zdrowotna to powiedzialbym jedyny dzial gdzie nikt nie pyta o status imigracyjny. I mam na mysli tak porody dzieci jak i powazne choroby nowotworowe gdzie leczenie jest dlugie i kosztowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie tyczy opieki zdrowotnej to znam wielu nielegalnych, ktorzy sa leczeni, byli leczeni i malo tego nie wiadomo czy kiedykolwiek zaplaca za te usluge. Opieka zdrowotna to powiedzialbym jedyny dzial gdzie nikt nie pyta o status imigracyjny. I mam na mysli tak porody dzieci jak i powazne choroby nowotworowe gdzie leczenie jest dlugie i kosztowne.

z tym sie nie moge calkowicie zgodzic. ja mialam robione usg w szpitalu i wypytano mnie o moj status imigracyjny. jak widac juz nawet w opiece zdrowotnej sie wypytuja. nie wiem czy to standard czy wyjatek ale mnie sie wypytywano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie ze to jest jakiś fenomen ze ludzi ciągnie do USA ??? Spośród wielu państw świata to właśnie USA wzbudza tzw. od pucybuta do milionera tzw " American dream " czy nadal takie stwierdzenie jest aktualne ??? dla jednych na pewno tak ale inni mogą sie rozczarować.

Znam osoby które żyją nielegalnie w USA i nie powodzi im sie najlepiej ale dalej mówią z podekscytowanie o USA ... i są to osoby już starsze ... mówią ze w USA jest z górki w rożnych sprawach a w Polsce pod górkę ... na koniec dodając : ze czekają aż Obama wprowadzi reformę dla emigrantów, ze będą mieli większe prawa. Czy to nastąpi ? szczerze wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz Oliwier ale jesli Kanada nie wprowadzila by zmian w systemie imigracyjnym bo przed 1990 bylo latwiej wyjechac i zostac to Kanada miala by ponad 400 milinow mieszkancow ,,jak widac nie kazdy chce zostac i byc w USA ,,,jest wiele Panstw ktore sa na tzw celowniku jak np Australia

a co do tych tzw spraw pod gorke to sie spytaj Ich o prawko,numer SSN,podrozowanie bezpieczne itp...wiele osob mysli ze jak bedzie reforma to sie zalapia a zapominaja ze to czesc osob obejmie,trzeba bedzie pokazac ze sie placi podatki,ze sie umie jezyk a do tego nie bedzie pewne ze Ci dadza pobyt oraz ze nie trzeba bedzie czekac w kolejce na pobyt...

a co to znaczy ten american dream ? ano to jest zbyt ogolne stwierdzenie i jesli ktos bedzie miec cos do jedzenia,mieszkanie i prace ze za tzw min wyzyje to juz bedzie cos dla niego i to bedzie ten american dream ale za to nie ma domu-samochodu drogiego itp a dla kogos tylko drogi samochod bedzie sie liczyc

jak dla mnie nie liczy sie kasa a w jakim srodowisku sie przewija czlowiek,poznaje osoby odpowiednie i jak dobrze popadniesz to bedziesz miec ten swoj american dream w innym przypadku mozesz sie bardzo rozczarowac i nie USA a pewnymi osobami ktore spotkasz

a co do tego pod gorke w Polsce to te osoby dawno byly i czasami pisza cos co mialo miejsce w latach 90-tych lub tez pozniejszych a nie teraz bo przeciez pewne sprawy sie zmieniaja i beda sie zmieniac..a do tego te osoby nie chodza po urzedach w USA i nie maja doczynienia z pewnymi sprawami wiec dla nich pewne sprawy beda mile i przyjmne ale co innego jak poznaja i spotkaja sie z tzw murem urzedniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze to chodzi o takie proste sprawy jak kupienie sobie telewizora, czy kina domowego lekka reka po tygodniu czy dwoch pracy, jak posiadanie auta z silnikiem V8 i zatankowanie go sobie do pelna za kilka godzin pracy, jak markowe/designer'skie ubrania ktore kosztuje "grosze" w porownaniu do europy, jak weekendowy wyjazd do Las Vegas czy Atlantic City, jak usmiechnieci i zyczliwi ludzie w porownaniu do np. Polski, i mase innych spraw, ktore czynia, ze kazdego ciagnie do USA i to jest wlasnie dla nich ten american dream, ze moga sobie pozwolic na rzeczy na ktore by ich nigdy nie bylo stac gdzie indziej. Uwierzcie mi, mieszkam teraz w UK i jest tu naprawde lipa. Nie podoba mi sie to miejsce w ogole, a mieszkam w centrum Londynu. Chyba jedyny plus to to, ze maja darmowa opieke zdrowotna i studia sa tanie, dzieki temu, ze Polska jest w UE...

Oliwier, jesli chodzi o ten fenomen to tez mysle, ze OGROMNA role graja tu filmy amerykanskie, bo kazdy je oglada od dziecka i u kazdego rodzi sie taka fascynacja tym krajem. Podejrzewam ze zeby nie kino amerykanskie, ktore oglada 100% ludzi na swiecie nie bylo by takiego zainteresowania stanami albo przynajmniej ludzie by nie wiedzili czego oczekiwac, a tak po obejrzeniu tysiecy filmow kazdy oczekuje tego co zobaczyl w tv...

Ja po przylocie do US sie zdziwilem, ze auta maja tam podobne do europejskich zawsze myslalem, ze bedzie jak na filmach ogromne kwadratowe cadillacki i linconly... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak usmiechnieci i zyczliwi ludzie w porownaniu do np. Polski

to niech Ci zyczliwi ludzie-usmiechnieci zlatwia Ci pobyt?

jak widzisz,,majac prace-jedzenie -mieszakanie mozna tak myslec i sadzic,,gorzej jak masz pod tzw gorke wtedy ta zyczliwosc na nic Ci sie nie zda

za duzo widzialem-doswiadczylem od tych niby usmiechnietych i zyczliwych ..co nie oznacza ze dobrych nie ma ale trzeba te osoby spotkac a wiec nie kazdy taki jest

jak dla mnie nie ma znaczenia czy ktos jest usmiechniety lub tez nie,,liczy sie czy mnie nie oszuka-nie wyroluje za swoje niedoskonalosci i jak sie urodzilem,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny77 zgadzam sie w 100 % z tym co napisałeś. Ta jakoś życia właśnie ciągnie do Stanów . Jak masz stałą prace to możesz sobie pozwolić na wiele rzeczy. Tylko nie każdemu sie udaje . Takie jest życie .

"Życzliwi i uśmiechnięci ludzie " tu nawet nie chodzi o tych co załatwiają pobyt ... Chodzi ogólnie o społeczeństwo które jest życzliwsze. Zapewne bierze sie z innej mentalności ludzi . Przyzwyczajeni są do obcokrajowców .

Filmy na pewno robią dużo swoje ...

Amerykanie to wielcy patrioci ...

Każdy znajdzie swoje miejsce na Ziemi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwier a co to znaczy dla Ciebie zyczliwosc?

bo ja Ci moge przedstawic cos z zycia wziete,,,jada 2 osoby do Ameryki i jedna z nich jest w domu osob ktore sa usmiechniete a do tego niczego nie robia aby Ci utrudnic zycie oraz nie roluja Cie jak bys byl nikim i niczym bo jestes czlowiekiem takim samym jak Oni a jak moga to pomagaja Ci lub tez pokazuja droge wyjscia i sam dochodzisz

a znow ta druga osoba tez jest w domu takiej osoby usmiechnietej ale za to jest rolowana ze usmiechem na twarzy,jestes nikim dla niej itp ale ma usmiech na twarzy ta osoba a na wolanie na pomoc odpowiada sam se radz lub tez kazdy ma swoje zycie i co mnie obchodzi?>i teraz czy sam usmiech pokazuje czy dana osoba jest zyczliwa?niby tak ale nie do konca jak widzisz oraz sam usmiech niczego nie daje do zyczliwosci tak w 100%

a jakie osoby spotkasz na swojej drodze to juz inna sprawa,,ja takiego szczescia jak narazie nie mam

reszte sobie doczytasz w google ,,wpisz zyczliwosc co pisza nie ktore osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...