Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

ja też za rozmową czekałam 1,5 tygodnia ale to nie ważne bo wiza jest :)

czesc wszystkim :),

Sly mam do Ciebie pytanko, ale tez do innych. Czy w formularzu 160 kobiety nie wpisuja informacji:

poprzednie miejsca pracy

kraje ktore sie odwiedzilo w ciagu ostatnich pieci lat?

Podobne te info wypelniaja tylko faceci, czy tak faktycznie jest? Cos mi sie to dziwne wydaje ze sie tego nie wpisuje.

Do tych co byli juz w USA i np. mieli numer socjal-o co sie was pytali w konsulacie? No i wogole moze jest ktos kto juz byl w USA i zechce sie podzielic info jakie byly pytania na rozmowie?

Nie ma sie czego bac, ale zawsze lepiej wiedziec :)

Ja tez nie pamietam dokladnych dat wiec wpisze tylko tak mniej wiecej. Nie pamietam nawet czy w 2006 roku brali jakies odciski palcow, ale podobno cos brali. A tam we wniosku tez trzeba to podac, cos mi sie wydali ze brali tylko z jednego palca, a teraz ponoc z dziesieciu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

masz racje ze kiedys byl 1 odcisk a teraz jest 10 :)

co do formularza to pamietasz ze byl taki jak ds 156 i dla mezczyzn ds 157 i teraz ds 160 jest polaczeniem tych 2 formularzy.Dlatego tez kobiety maja takie pytania a znow mezczyzni inne :) ,wiec wszystko jest w porzadku :)

masz juz gdzies indziej podane odpowiedzi co do bylych podrozy.Moze ktos tutaj cos dopisze nim pujdziesz na rozmowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze ktos sie jeszcze tutaj dopisze, bo wiesz jak jest, czlowiek jest ciekawy, zawsze moze sie czegos dowie:).

Acha, czyli kobiety nie wpisuja ostatnich 5 krajow w ktorych byly i nie wpisuja ostatnich miejsc pracy? Ciekawe z czego to wynika ze kobiety nie musza tego pisac. W sumie moze i lepiej, przynajmniej mniej pisania:).

POzdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z punktem "U.S. Point of Contact Information". Zamierzam odwiedzić USA w celach czysto turystycznych. Nie mam w USA ani rodziny ani znajomych, nie wybieram się do USA w ramach żadnej wymiany ani do pracy. Zgodnie z informacją na stronie ambasady: "Zalecamy wszystkim osobom planującym wyjazd do USA, aby starania o wizę rozpoczęły jak najwcześniej i nie podejmowały nieodwracalnych decyzji związanych z podróżą aż do chwili otrzymania paszportu z wizą." nie zarezerwowałem jeszcze hotelu. Co mam wpisać jako kontakt w USA oraz co mam wpisac jako miejsce pobytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wniosek mam już za sobą to było ciężkie przeżycie , ale przetrwałam to :) w środę po świętach mam rozmowę ale mam pytanie czy ten wniosek mam zabrać ze sobą do ambasady i czy potwierdzenie musi byc wydrukowane na drukarce laserowej . i jeszcze jedno mieszkam w Warszawie w wniosku wpisałam adres zameldowania czy wnoisek dhl musze wpisac adres w warszawie czy tam gdzie jestem zameldowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wypełniam właśnie wniosek i mam kilka pytań.

1) Podróż ma wyglądać tak że lecimy we trzech do kolegi w Chicago tam siedzimy kilka dni, później lecimy do Vegas, LA i pewnie coś jeszcze. No i teraz jest sekcja "Contact Information" - rozumiem że tutaj podaję dane kolegi w Chicago - dobrze myślę?

Ale jest też punkt "Travel information" i tam jest punkt "The location you plan to visit i the US" i tutaj wydaje mi się że powinienem wpisać np. miasta które planuję odwiedzić. Ale obok w tej samej sekcji jest też "Address where you will stay in the US" i czy tutaj mam podać ten adres kolegi w Chicago, czy chodzi tu o jakieś adresy w miastach które mam zamiar odwiedzić? Nie mam jeszcze tak dokładnych planów bo chcę lecieć dopiero w grudniu a poza tym raczej nie będziemy rezerwować hoteli tylko będziemy spać w jakichś motelach, więc trudno będzie mi podać jakieś konkretne miejsce.

2) Następna sprawa, "Are you traveling as part of a group or organization?" wydaje mi się że powinienem tutaj zaznaczyć "NO" bo nie jesteśmy żadną zorganizowaną grupą. A pod spodem po prostu napisać imiona i nazwiska ludzi z którymi lecę. Dobrze myślę?

3) Czy o nieskończonych studiach powinno się coś pisać? Studiowałem kilka lat temu ale nie skończyłem. Jak ostatnio starałem się o wizę to byłem w trakcie studiów i we wniosku tak właśnie napiałem. Teraz już nie studiuję.

4) Mam swoją firmę i żadna z "Primary Occupatnion" nie bardzo do mojej działalności pasuje, wiec czy mam wybrać "other" i napisać ze mam własną firmę a w "Briefly describe your duties" opisać czym się firma a więc i ja zajmuję?

Widziałem że pojawiło się w tym temacie kilka razy pytanie co wpisać w polu State/Province, to pole pojawia się kilkukrotnie we wniosku. Więc ja w starym wniosku 6 lat temu wpisywałem tam poprostu "LUBELSKIE" i było dobrze, tak samo zrobię i teraz - myślę że teraz też będzie OK. Może komuś to pomoże.

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp 1

tak podajesz adres tego kolegi--nie kazdy chce podac taki adres aby ktos wpisal no ale widac ze macie dobrego kolege :)

co do miast to wpisujesz te miasta jak napisales.Mozesz podac adres tego kolegi a reszte wpisac jako n/a i na rozmowie powiedziec ze na miejscu bedziecie szukac lub tez macie cos na oku z takich miejsc.Pamietaj aby miec odpowiedzi wiarygodne :)

odp2 co do tego to tam nie ma nic ze kim lecisz,jest tam taki pkt przeciez i tam mozesz Ich wpisac dane

odp3 a jest taki pkt co do nie skonczonych studiach?moze pasc takie pytanie ale nie musi :)

odp4 masz racje ze tam wpisujesz other oraz czym sie zamujesz :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...