Skocz do zawartości

Szansa Na Gc (eb-2, Eb-3) Lub H1b


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Taka jeszcze drobnostka - czytam sobie o Work & Travel, czy to nie jest przypadkiem program tylko dla studentów?

Pozdrawiam!

wiza J-1 jest nie tylko na work&travel. Ja piszac o J-1, mam na mysle J-1 na internship badz training. Wtedy taka wiza jest na czas 12 badz 18 miesiecy.

Jest kilka rodzajow J-1:

- work&travel

- au pair

- training

- internship

- scholarship (np. na uczelni) badz jako osoba pracujaca przy badaniach itd. Jest tych wiz kilka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Karina! Będę próbować coś działać w tym temacie, być może w niedalekiej przyszłości! Póki co, wymiana paszportu i niewykluczone, że udam się do konsulatu po wizę turystyczną... tyle się naczytałem o tych rozmowach z konsulem, że wydaje mi się, że otrzymanie wizy to loteria... chociaż fakt, że mam etat, własną firmę, samochód w leasingu, może będzie działał na moją korzyść w takiej sytuacji :rolleyes: A przynajmniej mam taką nadzieję!

A to jeszcze spytam - na ile przed planowanym wyjazdem najlepiej się o taką wizę starać? Czy na przykład, jeżeli chciałbym, powiedzmy, wyjechać za rok na zwiedzanie na nie wiem, może dwa, trzy tygodnie, to wypada iść już teraz, jak najszybciej, czy lepiej poczekać do 2011?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mój magister inżynier może być uznany jako Master of Science... byłbym wdzięczny za wyjaśnienie :rolleyes:

jak powiedziala Karina musialbyc zrobic ewaluacje zeby dokladnie wiedziec chyba ze twoja polibuda cos wie na ten temat

wszystko zalezy od ilosci kredytow jakie by ci uznali, a to sie rozni nawet miedzy uczelniami

ja przyjechalam z magistrem z finansow i po prostu podaje Master's degree, jak ktos sie pyta to podaje szczegoly, nigdy nie robilam ewaluacji

co do rynku pracy to jest ... bardzo ciezko

ja mam juz tu 4 lata bardzo dobrego doswiadczenia i miejscowe referencje i juz tak podnad pol roku szukam nowej pracy...

zdecydowanie poszukuja teraz miejscowych kandydatow z pozwoleniem na prace i nie wymagajacych sponsorowania w przyszlosci

kiedys zadko sie to widywala w ofertach pracy, teaz jest to prawie w kazdej

poszukaj sobie na indeed.com, sam zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymanie wizy to loteria... chociaż fakt, że mam etat, własną firmę, samochód w leasingu, może będzie działał na moją korzyść w takiej sytuacji :rolleyes:

oczywiscie, "samochod w leasingu" ( cos jak "golab na dachu") jak i wszelkie inne "liabilities" beda "dzialaly na twoja korzysc" - wszak MUSISZ wrocic szybko do polski, zeby splacic te wszystkie dlugi...... :P oh, boy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb jak by tak kazdy myslal ze musi cos splacic,wrocic do rodziny to wizy wydawane byly by bez problemow zadnych bo przeciez zona-maz-rodzic wroci na czas do Polski? a jak jest to widac ...

tak wiec samochod moze byc plusem ale jak kto pokazesz jak nie bedziesz o to zapytany?na sile pokazesz -zaczniesz cos udowadniac?i nie jest tak ze dostanie wizy to loteria,bywa tak ze w nie ktorych sprawach wyglada jak loteria ale w wiekszosci cos jest nie tak i to biora pod uwage Konsulowie ..

wiec przygotuj sie na pytania niz masz brac kwit ze masz samochod do splacenia..

a kiedy masz sie starac o wize,jesli planujesz leciec na wakacje to wpiszesz tak w ds 160 ,oraz powiesz ze teraz musisz juz szukac biletu lotniczego,rezerwowac miejsca w miejsca gdzie takie cos sie robi z paro miesiecznym wyprzedzeniem,poczytasz forum to zobaczysz gdzie sa takie miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...