Skocz do zawartości

Badania Do Gc Bedąc W Usa


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Proba tuberkulinowa (TB test) to badanie na gruzlice. Wstrzykna Ci cos pod skore i po 48 godzinach (ale nie pozniej niz 72) bedziesz musial pojsc na odczyt. Jezeli babel bedzie mial srednice wieksza niz 5 mm to bedzie wynik pozytywny i moga Cie skierowac na przeswietlenie klatki piersiowej. Ja mialam prawie 7 mm ale lekarz stwierdzil ze jest ok i na szczescie nie musialam sie naswietlac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
jeszcze jedno, a jak ma sie sprawa ze szczepieniem na żółtaczke? Co z ta probu tuberkulinowa czy jak to sie nazywa dokladnie. Aha i czy karte szczepien moge sam przetlumaczyc (bo z tego co wiem to odpis aktu mozna samemu tloimaczyc) czy musio byc przysiegle? i zeby nie zakladac oddzielnego watku, wszystko wysylam w orginalach, tzn karte szczepien z tlumaczeniem oraz odpis aktu? (wiem ze musi byc zupełny :)

zoltaczka nie jest obowiazkowa, ale ostatnie slowo zawsze nalezy do lekarza, wiec jak powie ze ci jest potrzebna, to musisz wziazc, albo sie klocic, albo... zmienic lekarza

proba tuberkulinoa jest czescia medical, a nie szczepien

do USCIS wysylasz tylko badania lekarskie w zaklejonej kopercie ktora dostaniesz od lekarza,

popros o kopie zanim wsadza do koperty!

te badania lekarskie wypelnia sie na okreslonym formularzu, mozesz go znalezc na uscis.gov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

poczytaj tu:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?s=&...ost&p=98616

karta szczepien moze sie przydac, ale jesli bedziesz musiala wydac wielkie pieniadze zeby ja zdobyc to mozna sie zaszczepic

jesli masz ubezpieczenie zdrowotne to mozesz zrobic szczepienia u zwyklego lekarza, a potem dopiero isc do imigracyjnego

od osob doroslych wybaga sie obecnie:

1.Tetanus, diphtheria, and acellular pertussis (Td/Tdap) - tężec, błonnica, krztusiec

2.Measles, mumps, rubella (MMR) - odra, świnka, różyczka

3.Varicella - ospa wietrzna

Od 14 Grudnia 2009 nie wymaga się szczepionki na HPV

Czyli nie przejmować się, że w formularzu jest miejsce jeszcze na Hib, Hepatitis A i B, Rotawirus, grypę, pneumo- i meningokoki?

Usiłuję odnaleźć dowód na to, że już kiedyś przechodziłam procedurę związaną z gruźlicą oraz szczepienia w Polsce, ale wizyta u lekarza jeszcze przede mną, jestem w NJ, czy lepiej będzie z tą dokumentacją odwiedzić lekarzy o polskich nazwiskach na liście USCIS? Czy przez telefon mogą udzielić mi informacji których szczepień wymagają czy to ruletka kto będzie chciał naciągnąć na niepotrzebne szczepienia? Czy ktoś z Was zna aktualne koszty całego przedsięwzięcia w USA na 2011?

Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/exams/ti/civil/vaccination-civil-technical-instructions.html

Jeśli nie masz karty szczepien z Polski to w niektórych wypadkach możesz robić testy na przeciwciała żeby uniknąć podwójnego zaszczepiania się. To jakie szczepienia potrzebujesz zależy też od przedziału wiekowegp. W linku który podalam znajdziesz wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Specjalnie wybrałam lekarza o polskim pochodzeniu aby móc wziąć ze sobą książeczkę zdrowia dziecka. Do tego miałam rentgen płuc z 1998 r i kopię szczepień na mmr i dtp z tego samego roku. Nikt na to nie spojrzał i zaproponowano badania na antyciała (koszt 162$ - mmr, ospa, tetanus, varicella, RPR) plus 100$ za badanie krwi na TB - zrezygnowaliśmy z próby skórnej (ominęłam dzięki temu kolejny rentgen, BCG i tb treatment w 1998 wykazałoby wynik pozytywny i tak).

O dziwo brakowało mi tylko przeciwciał na odrę (measles), co dość ciekawe, biorąc pod uwagę, że szczepiono mnie na nią 2 razy w życiu. Znalezienie osobnej szczepionki na measles było trudne, a jak już się udało to koszt okazał się 120$ czyli 50$ więcej niż za komplet MMR (70$ u tego samego lekarza). Kopertę zaklejono, ale lekarka zaleciła sprawdzenie przeciwciał za 2mce i ewentualne ponowne, podskórne (nie domięśniowe) szczepienie na wszelki wypadek, już dla siebie.

Hepatitis B, pneumo i meningokoki nie zostały, ku mojemu zadowoleniu, wspomniane. Szczepienie na grypę zrobiłam za 20$ w Shoprite, ale też chyba nie było lekarzowi do szczęścia potrzebne, pomimo mojej wizyty po 1 października.

Koszt wizyty 175$ plus 15$ pobranie krwi (zwracane jeśli mamy ubezpieczenie). + 162$ + 100$ badanie krwi + 70$ MMR + 20$ flu = prawie 550$ za komplet

Clifton/Wallington, New Jersey - Październik 2011

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Witam.

Sytuacja jest nastepujaca: kilka lat przyjezdzalem na J-1 w koncu od 2 lata temu dostalem turystyczna i zostalem. W tym roku dolaczyly do mnie dziewczyna i nasza 5 letnia corka ktora ma moje nazwisko.

W przyszlym roku biore slub z obywatelka i teraz pytanie:

Czy powinnienem z marszu dopisywac corke rozpoczynajac cala procedure czy tez poczekac az wszystko pojdzie gladko i najpierw ja dostane GC?

Pytam,gdyz oficer moglby sie zorientowac ze np matka dziecka tez przebywa w stanach itd i zaczalby weszyc... czy moze dziecka nie gra wiekszej roli i nie zwracaja podczas procesu "wyrabiania papierow" wiekszej uwagi.???

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wpiszesz dziecka od początku (bez względu na to czy będziesz występował dla niej o GC czy nie) a później wystąpisz o zieloną kartę dla niego to dostaniesz serię pytań dlaczego nie wpisałeś dziecka od razu, ban za material misrepresentation (dożywotni) i deportację.

Na G-325a i I-385 (wypełnianych po ślubie z obywatelem) trzeba podać wszystkie dzieci, w wezwaniu na interview będziesz musiał zabrać ich akty urodzenia. Jeżeli ich nie podasz a później będziesz sie starał o zieloną kartę i nagle dziecko się pojawi w papierach to natychmiast to wyłąpią - taki przypadek zresztą ostatnio był na VJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...