Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam serdecznie,

po długich śledzeniach forum wreszcie wybrałam się na rozmowę :) Odbyła się wczoraj w Krakowie godz. 8:10 wszystko poszło szybko i sprawnie. Ponieważ starałam się po raz pierwszy, nie mam nikogo z rodziny w US, ani ja ani nikt z mojej rodziny nigdy nie starał się o wizę, pytania były chyba dość standardowe:

na ile jadę? - 2 tyg.

do kogo? - do rodzimy mojego chlopaka na Święta

czym się zajmuję? ...

ile zarabiam? ...

czy byłam kiedyś w US, czy mam kogoś z rodziny? nie

czy byłam gdziś poza granicami? tak

Wizę dostałam, nie wiem tylko na ile bo zapomniełam zapytać - uciekłam zadowolona hehe

Paszport do odbioru za 5 dni roboczych w punlcie TNT w Krakowie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

aż wam zazdroszę, ludzie :) ja w tym roku się starałam ale mi nie przyznano (studentka farmacji, nikogo nie mam w USA, chciałam jechać na wycieczkę za pożyczkę studencką, SAMA - tutaj był chyba pies pogrzebany). Chciałbym spróbować kiedyś ponownie... myślałam o wyjeżdzie na WAT lub inny program na wizę J ale chodzi o czas (mam praktyki w wakacje na uczelni). Zastanawiałam się, czy gdybym dostała wizę J i po tem przed wyjazdem zrezygnowała z programu, to czy dzięki otrzymaniu tej wizy miałabym większe szanse na turystyczną... bo poza tym moja sytuacja raczej za bardzo by się nie zmieniła. I tak bym finanasowała wyjazd za pożyczkę studencką, i tak. No i sama. Nie mam za dużych szans aby mieć jakiegoś towarzysza ;( a tak bardzo chcę tam pojechać... marzę o pozwiedzaniu Stanów od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałóm jechać na tydzień, góra dwa (raczej myślałam o tygodniu). Jeszcze sobie przypomniałam o wizie F 1 i kursie językowym. To byłaby chyba najlepsza opcja. Pieniędzy miałbym dość ay udwodnić konsulowi że mnie stać (w sumie 12 tys zł za 2 lata studiów). Zawsze słyszałam, że studenci mają największą szansę na przyznanie wizy J a nie wiem jak to jest z F...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...