Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

witam, dzisiaj bylem w konsulacie w krk

w niedziele wypełniłem ds 160 (cały wieczór:P) w poniedziałek zadzwoniłem (rozmowa 5 minut) i dzisiaj na 9;15 miałem termin.

Pierwsza uwaga - wg. strony konsulatu nie trzeba być wcześniej niż 9:15. Byłem na 9:13 i byłem jednym z ostatnich ;)

Dostaliśmy karteczkę na ulicy, pan zabrał paszport i potwierdzenie - trochę dziwne, jakby padało wszystko by zamokło:P

Wejście do poczekalni bez komórek oczywiście, czekanie na złożenie odcisków palców - ludzie to urządzenie nie gryzie, a sporo nie potrawiło go obsłużyć przez co wydłużał się czas oczekiwania...

numerek do kolejnej poczekalni, elegancko rybki sobie pływają na plazmie, numerek się wyświetla do konsula - jak w banku :P

moja gadka trwała może 20sekund, ale ludzie obok (przeważnie starsi) mieli jakieś problemy. rozmowa po polsku ;)

więc nie było tak źle, a stresowałem się mocno.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
witam, dzisiaj bylem w konsulacie w krk

w niedziele wypełniłem ds 160 (cały wieczór:P) w poniedziałek zadzwoniłem (rozmowa 5 minut) i dzisiaj na 9;15 miałem termin.

Pierwsza uwaga - wg. strony konsulatu nie trzeba być wcześniej niż 9:15. Byłem na 9:13 i byłem jednym z ostatnich ;)

Dostaliśmy karteczkę na ulicy, pan zabrał paszport i potwierdzenie - trochę dziwne, jakby padało wszystko by zamokło:P

Wejście do poczekalni bez komórek oczywiście, czekanie na złożenie odcisków palców - ludzie to urządzenie nie gryzie, a sporo nie potrawiło go obsłużyć przez co wydłużał się czas oczekiwania...

numerek do kolejnej poczekalni, elegancko rybki sobie pływają na plazmie, numerek się wyświetla do konsula - jak w banku :P

moja gadka trwała może 20sekund, ale ludzie obok (przeważnie starsi) mieli jakieś problemy. rozmowa po polsku ;)

więc nie było tak źle, a stresowałem się mocno.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Ja miałam na 10:15 a weszłam przed 10, nie miała znaczenia godzina na którą się telefonicznie umówiłam, podeszłam z innymi do pana zbierającego paszporty i tyle.

Jeśli chodzi o urządzenia do pobierania odcisków palców to niekoniecznie czas wydłuża się przez to, że ktoś go nie umie obsłużyć, bo tam nie ma co nie umieć. Tak jak w moim przypadku ja ten czas wydłużałam bo ciężko pobrać odemnie odciski palców, są "słabe". Przy wyrabianiu paszportu nieźle się musiałam nagimnastykować żeby można było cokolwiek pobrać, pani w urzędzie się tylko śmiała i mówiła, że sporo ludzi tak ma.

Frances.F spoko :P trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ci znajomi to kogos juz zapraszali,,sa moze legalnie,jak wjechali na teren USA ?czy tam legalizowali moze pobyt?

ten tekst o zonie to slyszalem przed 2000 rokiem...

a byles na rozmowie w Krakowie czy tez w Warszawie ,,duzo osob tak mialo jak Ty czy tez malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są legalnie - jest to małżeństwo on pracuje legalnie ona siedzi w domu. Byli u nich juz rodzice, kuzynki teraz leci siostra a w sierpniu mieliśmy lecieć my.

I oboje dostaliśmy odmowę. Może trzeba było nie starać sie razem, ale co by było gdyby. Sam już nie wiem co mam o tym myśleć...... Szkoda bo miały byc tak fajne wakacje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie myslenie co by bylo moze i jest dobre ale czasami nie warto nad tym myslec bo sa przypadki i jest ich wiele ze 1 osoba dostaje a 2 juz nie i nie ma znaczenia ktora idzie 1 na rozmowe..

bo nie bylo powiedziane ze starac sie razem a ze masz miec zone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...