Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

A ja wlasnie dzwonilam do Serwis konsularny Fidziukiewicz i Pawlak. U mnie jest troche inaczej, bo nie startuje o zwykla wize turystyczna. Czasami czlowiek naprawde nie ma czasu na to by to wszystko pozalatwiac, uwierzcie.

Ok, dzieki i sprawdze rowniez ten ktory mi podales mathew:).

Sly, do orbisu zaufania nie mam, jechalam z Londynu ich autobusem. Takiego wraku dawno nie widzialam, dziwie sie ze ktos wogole cos takiego puszcza w trasy. Stary grat, tyle ze z zewnatrz wyglada ok, ale ma chyba z 30 lat. Masakra. Nie polecam nikomu biura przewozow autokarowych Orbis. Trzymajcie sie z daleka od nich:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ok paszport juz jest ( przyszedl po 2 dniach) ale teraz mam do was moi drodzy kolejne pytanie

dzisiaj dzwonil brat do mnie i mowil ze prawdopodobnie bede lecial przez niemcy do USA ( nosz ku** bez jaj tylko nie niemcy i jakies przesiadki T_T) mial na mysli ze z PL>Niemcy Niemcy>New York z przesiadka w Frankfurcie (mialbym leciec Luthansą jak cos ) no i tu moje pytanie jak to wszystko wyglada (ogolnie nie mialem nigdy stycznosci z lotniskami zeby przechodzic przez jakies bramki itp ;P) moglby mi tu ktos napisac krok po kroku jak to jest na lotniksu tu i tam i jak sie trzba zachowac we Frankfurcie zeby trafic do samolotu lecacego do NY a nie na Maledivy :) bo bilet kosztuje 800$ -ten z przesiadka,ale ja bym preferowal LOT-1200$ (wiem jest roznica nawet spora ale lecialbym sobie lajtowo bez nerwow)

co o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kazdym forum masz cos takiego jak szukaj i tam wpisujesz pewne wyrazenia i mozna troche znalesc odpowiedzi

np ten temat nie dawno byl poruszany

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...mp;hl=frankfurt

i teraz jak wyglada Twoja znajomosc jezyka angielskiego,niemieckiego czy jakiegos innego?

jak umiesz isc po strzalkach oraz informacjach to sobie poradzisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok paszport juz jest ( przyszedl po 2 dniach) ale teraz mam do was moi drodzy kolejne pytanie

dzisiaj dzwonil brat do mnie i mowil ze prawdopodobnie bede lecial przez niemcy do USA ( nosz ku** bez jaj tylko nie niemcy i jakies przesiadki T_T) mial na mysli ze z PL>Niemcy Niemcy>New York z przesiadka w Frankfurcie (mialbym leciec Luthansą jak cos ) no i tu moje pytanie jak to wszystko wyglada (ogolnie nie mialem nigdy stycznosci z lotniskami zeby przechodzic przez jakies bramki itp ;P) moglby mi tu ktos napisac krok po kroku jak to jest na lotniksu tu i tam i jak sie trzba zachowac we Frankfurcie zeby trafic do samolotu lecacego do NY a nie na Maledivy :) bo bilet kosztuje 800$ -ten z przesiadka,ale ja bym preferowal LOT-1200$ (wiem jest roznica nawet spora ale lecialbym sobie lajtowo bez nerwow)

co o tym myslicie??

Wiec bardzo dobrze ze lecisz Lufthansa. Ja zawsze latam tymi liniami i jestem bardzo zadowolona. British tez jest ok, ale Air Canada odradzam. Jakos i samolot mi nie odpowiadal ani obsluga. Mimo ze to byl lot przez ocean, to samolot byl mniejszy i bardzo odczuwalne byly turbulencje. Wiec jak mam radzic, sprawdz rodzaj samolotu i wybierz lot tym wiekszym, najepiej Boeingiem albo i Air-busem, w kazdym razie wiekszym. Mniej czuc wtedy wszelkie niedogodnosci zwiazane z lotem. W lufthansie jest dobre jedzonko, mozesz wypic dobra kawke i ogolnie jest wyzszy standard obslugi. Placisz za bilet pare gorszy wiecej, ale na tak dlugi lot, warto.

We Frankfurcie sie przesiadalam i to jest ogromne lotnisko. Trzeba wiec miec odpwiednio duzo czasu na przesiadke i dobrze jest znac jezyk. Bo musisz wiedziec gdzie isc, patrz na oznaczenia, ale prawda jest taka ze jesli lecisz sam, bedziesz sie stresowal. Uwazam ze w takiej sytuacji, jak ktos nie ma doswiadczenia lepiej leciec bezposrednio. We Frankfurcie beda Cie sprawdzac na lot miedzy kontynentalny. Do Kanady akurat nie sprawdzaja tak mocno jak do USA, ale np. mi zbadali dokladniej laptop. Bo niby zaczol pikac. W dodatku sprawdzajacy niemiec nie specjalnie porozumiewal sie po ang. byl nadety i skrzywiony. Ja sie usmiechalam bo mnie to rozbawilo ze mi tam cos pika, ale z drugiej strony rozumiem to jest jego praca i musi byc sluzbista. Wiec udalam sie z nim i mi sprawdzal urzadzeniem. Potem przeprosil, ale o maly wlos bym sie spoznila na samolot. w kazdym razie trzeba sie przygotowac na to, ze moga sprawdzac a juz na pewno beda sprawdzac dokladnie do USA. Bramki i sprawdzanie specjalnym urzadzeniem to rzecz oczywista. Potem jak juz sie przyleci do NY, to przechodzac przez taki korytarz na lotnisku, tez stoja sluzby i moga sprawdzac torbe. Mnie oczywiscie tez sprawdzili:). Mila Pani i Pan chcieli mi sprawdzic torbe, bo powiedzieli ze sie ladnie usmiecham:) Dobrze ze choc byli mili. Wiec mi sprawdzili i poszlam do okienka Imigracjon.

Reasumujac, przygotuj sie na nerwowke, choc mozna to wszystko potraktowac lajtowo.

W kazdym razie zobacz sobie co mozesz miec w bagazu podrecznym, bo na prawde to sprawdzaja i nie miej przy sobie zapalniczek, pilniczkow do paznokci( choc faceci pewnie tego nie nosza przy sobie:) no i innych zakazanych rzeczy, w tym napoi bo kaza Ci je wywalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lufthansę, ich jakość obsługi i generalnie komfort lotu (szcególnie w Airbusach A330) jest wysoki.

Podczas lotów Lufthansą miałem okazję przesiadać się w Frankfurcie, Monachium i Düsseldorfie. W Frankfurcie i Monachium obowiązuje tzw. extended security procedure, przedstawiciel linii lotniczej będzie Ci zadawał pytania po angielsku (nie można przejść na niemiecki, próbowałem) dotyczące twojego bagażu a nawet czasem celu podróży. Przez Düsseldorf do USA leciałem dwukrotnie i takich procedur nie było.

LOTem do USA nie leciałem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...