Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

We wniosku wpisałaś dane osoby prywatnej, że u niej się zatrzymasz, tak?

Zapytają Cię, kto to jest i odpowiesz, że wujek przyjaciółki.

Automatyczne pytanie w tej chwili to: a przyjaciółka nie jedzie?

I co odpowiesz?

To, co wpisałaś we wniosku musi się pokrywać z tym, co będziesz mówić podczas rozmowy z konsulem. Nie możesz pisac jednego, a mówić drugiego.

Możesz odpowiedzieć, że to ktoś znajomy, a potem uslyszeć bardziej szczegółowe pytanie.

Ale konsul może zapytać Cię też o coś zupełnie innego, a takiego pytania wcale Ci nie zadać.

Kiedy widzę, jak sama się zakręcasz wokół tego co wpisać i jak, to wyglądasz na osobę bardzo zdesperowaną. Stawiasz sprawę na ostrzu noża, jakby dostanie wizy to była sprawa życia lub śmieci.

Daj sobie troszkę na luz, bo nerwy w całej tej sprawie bardzo przeszkadzają ;)

Przepraszam, jeśli Cię uraziłam. Ale trochę dystansu jest tu jak najbardziej wskazane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak osoba prywatna.

Joanna30 to co mi radzisz? wypełnić na nowo wniosek i wpisać jej dane? Czy mogą jej wniosek sprawdzić jak ma już wizę? Czy może powiedzieć "lecę do znajomego"?

czy w konsulacie wyświetla się do kogo ile osób i kiedy jedzie ?

Trochę mi zależy na tym wyjeździe a nie chce potem w konsulacie zrobić z siebie idiotki bo coś pomieszam albo nie będę wiedzieć czegoś :/

Spoko nie uraziłaś, potrzeba mi trochę pomocy jak i krytyki.

Nie mam do kogo się zwrócić o pomoc i poradę niestety.

Z pytań szczegółowych bym wybrnęła, po prostu przyjaźnie się z pewną rodziną, poznałam ich wujka z Ameryki i zaprosił mnie na wakacje. Bo taka jest prawda, a ja uważam że prawda będzie najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz z nią, to ja bym wpisała jej dane.

Skoro ona ma wizę, to przecież wcale nie musiała wpisywać Ciebie, bo kiedy się starała, to nie musiała wiedzieć, że jedzie z Tobą ;) Ten pomysł mógł sie pojawić już po tym, jak dostała wizę.

Ale możesz też jej danych nie wpisywać.

To Twoja decyzja.

Ja bym wypełniła wniosek jeszcze raz i wpisała wszystko zgodnie z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobie.

Ale w konsulacie nie mają wglądu w ten wczesniej wypisany wniosek prawda? tylko w ten który podan przy umawianiu na rozmowie tak?

I nie będe brała tego zaproszenia ze soba bo to za bardzo podejrzane jest z tą kuzynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zawraca sobie głowy sprawdzaniem wszystkich wniosków.

Według mnie sprawdzają te, które ktoś zgłosił, czyli podał ich numer podczas rozmowy.

Niektórzy kilkakrotnie wypełniają wniosek, nim będzie bezbłędny ;)

Więc nie ma sensu czytać ich wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sie zdarzyc tak ze ktos powie ze Pani ma 2 wniosek ale wtedy powiesz prosto i prawdziwie ze musialas go poprawic a to nie jest przestepstwo przeciez

a daje sie i tak ktory podajesz pod czas rozmowy telefonicznej a wiec ten ktory bedzie przegladany pod czas rozmowy z Konsulem i z tego beda Cie pytac i zadawac pytania..

I na to sie nastaw co wpiszesz i jak wpiszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja 4 razy wypełniałam i 4 razy wysyłałam, dopiero za 4 razem byłam w 100% pewna, że wszystko mam dobrze wypełnione. A odpowiedzi tez nie drukowałam, tylko potwierdzenie jesli wpisywałaś prawdę to napewno pamiętasz odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...