Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

W duzym skrocie - "cancelled without prejudice" znaczy ze to anulowanie wizy nie ma zadnego wplywu na twoje admissibility, mozliwosc starania sie o inne wizy, nie naruszyles zadnego paragrafu INA by ta wize stracic, itp.

Co do B2 vs B1/B2, najpewniej dostaniesz B1/B2, zazwyczaj takie sa wystawianie.

Jezeli chodzi o odnawianie wizy za 10 lat, ponowna rozmowa z konsulem moze nie byc potrzebna (sekcja "kategoria 3" na stronie http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visarenew.asp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A to zależy ile gwiazdek dostaniecie :)

Znaczy gwiazdki oznaczają ryzyko dokładniejszy kontroli podobno.

W temacie gwiazdek: ja dostałam 1, mąż 2 i jest zbulwersowany ;) I rzeczywiście, jeśli te gwiazdki znaczą to, o czym piszecie tu na forum to nie wiem dlaczego tak się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie gwiazdek: ja dostałam 1, mąż 2 i jest zbulwersowany ;) I rzeczywiście, jeśli te gwiazdki znaczą to, o czym piszecie tu na forum to nie wiem dlaczego tak się stało.

Dlaczego zbulwersowany? Jedna gwiazdka to major a dwie podpulkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie gwiazdek: ja dostałam 1, mąż 2 i jest zbulwersowany ;) I rzeczywiście, jeśli te gwiazdki znaczą to, o czym piszecie tu na forum to nie wiem dlaczego tak się stało.

Ej nie ma co, jak KaeR stwierdził jest to jedna z teorii. jeśli ta teoria, której ja się trzymam jest prawdziwa, to myślę, że nie tyle miałoby to wpływ na traktowanie na granicy ile określenie tylko ryzyka. A co z tym zrobi urzędnik, to jego sprawa. Z drugiej strony to po prostu po przylocie do usa w jakimś tam czasie poprostu zapytam urzędnika co oznaczają te gwiazdki. Jeśli to nic tajnego to z pewnością powinien mi wytłumaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałam dziś promesę (nie wiem jeszcze na jaki okres). Rozmowa w Krakowie. Byłam umówiona na 10 ale weszłam już o 9.10. wszystko idzie bardzo sprawnie. Co do pytań do byłam trochę maglowana przez moją sytuację. Skonczylam studia 2 tyg. temu, nie mam jeszcze pracy a powiedzialam że chce jechać do chłopaka Amerykanina na 2 miesiące grudzień - styczeń. No i oczywiście standardowo: co robie, z kim mieszkam, jakie plany na przyszłość, gdzie jeszcze podrozowalam (o to pytał kilka razy, nie wiem czemu). Pań bardzo sympatyczny ale bardzo długo notował i przyglądał mi się jakby niedowierzal że mnie widzi haha. No ale w końcu powiedział: okej, ocimuje pani wizie... ale proszę pamiętać, ziadnej pracy okej? Tylko wypoczynek :) powiedzialam że jasne, nie ma opcji żebym pracowała. Zyczyl przyjemnej podróży i tyle :) btw. Jest jakakolwiek szansa że odbiorę paszport bez wizy? Koleżanka mnie straszy że bywają takie przypadki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mialam dac znać więc... odebrałam paszport, w środku wiza na 10 lat i jedna gwiazdka, cokolwiek ona oznacza :D

Co do gwiazdek, to one raczej nie mają znaczenia. Mój kolega miał dwie i wbili mu wizę bez problemu, koleżance też, drugiej dwugwiazdkowej też wbili ale po secondary, a ja mimo że też miałem dwie gwiazdki, to po secondary wróciłem najbliższym lotem do kraju. Tak że gwiazdorzenie sobie odpuść, i lepiej przygotuj się na jak najlepszy występ na odprawie w US. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...